Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SZJA visszatérítés várandósság...

SZJA visszatérítés várandósság esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal nincs gyermekünk, jelenleg várandós a feleségem. Mindketten dolgozunk hosszú évek óta tisztességesen bejelentve. Dec. 31.-én tölti a 88. napot ami elvileg az alapján került rögzítésre és számításra amit első alkalommal mondott a nőgyógyásznál(utolsó menstruáció első napja), azaz bemondásra. Az első hírek 12. hétről szóltak, majd később már betöltött 91. napról jelent meg a rendelet. A betöltött 12. hetet "bőven" teljesítenénk de a 91. napot nem.

Mi történik akkor ha mi is visszaküldjük a nyomtatványt azzal, hogy dec. 31.-én tölti a 91. napot? Ez még a jóváírás előtt "megbukna"? Vagy utána valamilyen formában? Az EESZT és a NAV rendszere össze van futtatva? Esetleg kikerülhető lenne úgy a dolog, ha NEM vennénk igénybe a 91. naptól járó HAVI adókedvezményt(orvosi igazolással NAV felé) hanem majd csak a gyermek születése után vennénk igénybe ? Egyáltalán van méltányossági lehetőség ilyen szűk lemaradásra? Nagyon szomorú és rossz érzés, hogy ezen kell gondolkodni, de egy fiatal párnak, születendő gyermekkel albérletben sajnos ilyenen is rágódni kell.

Megköszönöm előre is annak aki egyáltalán elolvasta és tud tanácsot adni.

Üdv,

Egy leendő apuka



2021. nov. 22. 21:24
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
27-nek: férjednek nem volt meg a 3 éve?
2021. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy borzasztó a idegörló helyzet, de hátha egy kicsit pozitívabbanéled meg ha elmesélem a sztorim.


Mi már több mint 1 éve várunk a babára, a lombikot kezdtük volna most novemberben, de pozitívat teszteltem. Október 1-jén volt az utolsó menstruációm, azaz pont beleégett volna az adóvisszatérítésbe is (bár később fogant szóval kitudja melyik orvos mit hogyan írt volna).


Azonban az öröm 4 napig tartott. A hcg szintem lassan emelkedett, spontán vetélés lett a vége.


Nemhogy adóvisszatérítésünk nem lesz, de egyelőre baba se lesz, a lombikot is csak jövőre kezdhetjük, de lehet előbb műteni is kell, amire vagy hónapokat (vagy inkább egy évet) várok vagy millió körüli összeget csengetek ki magánban.


Sok pénz, elhiszem hogy úgy érzitek kicseszett veletek a sors hogy 3 napon múlt, de hidd el nem ez a fontos.

Az a fontos, hogy lesz egy egészséges gyermekének, aki ingyen, spontán egy jó szexből fogant.

2021. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
83%
Fogadd már el hogy nem vagytok rá jogosultak. Ennyi erővel mindenki rinyálhatna akinek akár 1 napon múlt is...
2021. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam, hogy rá fog menni a NAV az ellenőrzésekre pont az ilyen és hasonló esetek miatt. Például hirtelen lesz egy élettárs, aki szintén igénybe veheti, vagy hirtelen az elvált szülők közös felügyeletet kérnek, stb. A NAV-nál sem hülyék dolgoznak. Ha nektek megadnák 3 nap diffi miatt, akkor akinek 4 napon múlna, az fog lázadozni és ennek így soha nem lenne vége.
2021. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Remélem is hogy lesznek ellenőrzések...
2021. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
71%
Milyen dátumra kaptátok a 91. napi igazolást?
2022. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!