Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 6 és fél hónapja dolgozom egy...

6 és fél hónapja dolgozom egy helyen, most derült ki, hogy veszélyeztetett terhes vagyok így el kell mennem táppénzre. Ha jól tudom akkor ahány hónapot dolgoztam annyi hónap tp jár. Tp-vel együtt megvan az 1 évem. Jár nekem a CSED meg GYED így?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem mivel első gyerek és így nem igazán vagyok még tisztába ezekkel a hivatalos dolgokkal.

2023. ápr. 20. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
És mi miatt indokolt a táppénz már 6 hetesen?
2023. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha előtte nem dolgoztál, akkor igen, csak annyit lehetsz táppénzen.

Csed, Gyed akkor jár, ha a szülést megelőző 2 éven belül legalább 1 évig biztosított voltál. Ebbe beleszámít a táppénzes időszak is.

2023. ápr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1es

Én arról nem beszéltem hogy hány hetes vagyok:)

A terhesség ténye már megvolt

Az hogy veszélyeztetett vagyok az derült ki most.


2-es

Köszönöm szépen:)

2023. ápr. 20. 13:28
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Egyenként, kedves első, 6 és fél hetesen is lehet veszélyeztetett terhesnek lenni. Mondjuk lombikkal, ikerterhességgel, trombózis hajlammal, vérzéssel, bármiféle fenyegető vetéléssel, vészes hányással, 35 éves kor felett... A lista hosszú, az enyém nem teljes. Mit kötekszel?
2023. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy jár. Az is beleszamit a munkaviszonyba :)
2023. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad hány hetes vagy. De arra figyelj, ha nem tart ki a tp a baba születéséig, és nem mész vissza dolgozni ha már nem vagy jogosult tp-re, akkor megszakad a munkaviszonyod.
2023. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
4, de tedd hozzá, hogy a veszélyeztetett terhesség nem jelent automatikusan munkaképtelen állapotot.
2023. ápr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Na ez az...agttól, hogy valaki magas rizikójú terhes, mert mondjuk 40 év feletti, vagy a 4. gyerekét várja, vagy mert van egy trombózishajlama, attól még nem lesz munkaképtelen.
2023. ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk én magamból indulok ki és nem a táppénzcsalókból. Az első terhességemben végig dolgoztam, visszamentem a 2 között és most az elejétől veszélyeztetett voltam, mert ha megmozdultam, véreztem. Nem kell rögtön arra gondolni, hogy a kérdező ok nélkül van otthon.
2023. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Nehéz nem abból kiindulnom, mikor a terhesek szerintem jóval több, mint fele táppénzcsaló.
2023. ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!