Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor lenne erdemes igényelnem...

Mikor lenne erdemes igényelnem a Tgyast?

Figyelt kérdés
Juni 10- re vagyok kiirva. Meg tappenzt kapok. De nem tudom hogy szules után meddig kaphatom meg a tappenzt. Mert ha szules utan igenyelnem a tgyast akkor meg mire megkapnam az anyakonyvi kivonatot es a taj kartyat es mire folyositanak az tul sok ido lenne es akkor juliusba nem kapnek semmilyen penzt? Mert akkor gondolom mar nem adnaka tappenzt. Szoval az a lényeg hogy inkább szules elott lenne erdemesebv igenyelni, hogy ne legyen olyan honap amikor nem kapok semmit?
2015. máj. 12. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a fizetésed nem haladja meg a minimálbér 2x-esét, és több mint 562 napod van, akkor jobban jársz, ha előbb igényelsz. Akár 28 nappal. Mert így szinte 1 hónappal több ellátást kapsz.

Szülés után már nem kapsz táppénzt. Legkésőbb a szülés napjától kell igényelned a csedet.


Amúgy az anyakönyvi kivonatot nem küldik, azt azonnal megkapod, a taj kártyát meg nem kell megvárnod, mert az OEP tud adni igazolást a TAJ számról, és azzal lehet intézkedni. Ha előbb igényelsz, úgyis be kell mutatni a születési a.kiv-t.

2015. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jol irja az első válaszoló. Én is 28nappal a kiirt előttre igenyeltem meg.


A baba papírjainak fenymasolatat eleg kesobb is bevinni. Ferjem akkor vitte be a munkahelyemre mikor 2honapos volt a fiunk, ennek ellenere szülés utan is kaptam tgyást mind két hónapban.

2015. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy szülés után táppénzt kapj.

Szülés napján már nem jár táppénz.

De igazuk van az elöttem szólóknak, jövedelemfüggő a dolog.


Sajnos valószinüleg kikerülhetetlen lesz,hogy akkor kapj,amikor szoktál,de ha szülés elött 28 nappal igényled,akkor június 10-től visszafele számolj 28 napot plusz még 30 napot mert ennyi az elbírálási/ügyintézési idő.

2015. máj. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
számold ki, fizetéstől függ, hogy melyikkel jársz jobban.
2015. máj. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
de nem úgy értem hogy melyikkel járok jobban, hanem hogy ha júniusba mondjuk nem kapok már táppénzt és még tgyást se mert még nem bírálták el akkor júniusba nem kapok semmi pénzt? Tehát ha előbb igényelném júniusba biztos már kapnék tgyást ha táppénzt már nem is.Nem akarok olyan hónapot amikor semmi bevételem nem lesz.
2015. máj. 13. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!