Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkát keresni kisgyerekkel...

Munkát keresni kisgyerekkel GYED után? Hazugságspirál?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mostani munkahelyem nem vesz vissza, bátorítottak, hogy keressek másikat. Önéletrajzba nem javasolt beleírni, hogy GYED-en vagyok/voltam. Akkor az fog szerepelni, hogy annál a cégnél dolgozom. Első kérdés az interjún, miért akarok váltani (nyilván nem akarnék, de nem vesznek vissza)? Hazudjam azt, mert ez a másik munkakör jobban tetszik? Vagy legyek őszinte? További esetleges kérdések: van- e gyerek/ tervezek-e?

Ti hogyan kerestetek új munkahelyet, mit vallottatok be vagy végig hazudtátok az interjút? Előbb-utóbb valahol belebuknék ebbe a sok keresztkérdésbe, tuti...



#interjú #GYED után visszatérés #új munkahely kisgyerekkel #hazugságm őszinteség
2015. máj. 27. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem ertem hol kell itt hazudni. Ha nem jarsz be dolgozni rendszeresen akkor azert fognak kirugni elsosorban, nem pedig a kisgyerek miatt. Ha nem tudod megoldani a gyereket akkor keress olyan munkat ami nem napi 8 oras, hanem kevesebb.
2015. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szakmailag fejlődni akarsz, stb.


Gyerekre nem kérdezhetnek rá, állásinterjún meg magánéletről nem beszélünk, ott nem az a téma.

2015. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Maradjunk először még az interjúnál és a felvételnél, ugyanis először addig el kell jutni, hogy munkába állhassak. Szóval, aki érdemi választ/tapasztalatot tud írni, annak várnám a válaszát.
2015. máj. 27. 14:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi kettes :) Bár olyan jót nem találok, mint a mostani... de akkor magamra kell ölteni a vastag bőrt, ha jól értem.
2015. máj. 27. 14:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem előnyömre vált, hogy még Gyesen vagyok. Sok helyre felvettek, nem tetszett, váltottam és mivel az adózásnál jelentős összeget spórolnak meg a munkáltatók ha Gyesen lévő anyukát vesznek fel, simán találtam munkát. Interjún mondtam, hogy sok segítségem van, ennyi. Ne hazudj, mert pl. a gyerek után plusz szabadság jár stb., ciki lenne ha kiderülne. Szerintem sok múlik a fellépésen, kinézeten.
2015. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges letagadni a gyereket. Csomó minden adódhat ami miatt lebuksz, az meg úgy gáz. Pl. az előbb is említett pótszabadság, vagy családi adókedvezmény, stb.

Ráadásul mivel gyedről/gyesről visszatérő vagy, így szocho kedvezményt kaphatnak rád, úgyhogy lehet, hogy emiatt még előnyt is élvezel. Ha rákérdeznek mond azt, hogy betegség esetén a gyerek felügyelete nem okozna problémát.

2015. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne hazudj a gyerekről. Minek? Tegyük fel, h az interjún nem derül ki, h kisgyereked van. Felvesznek és úgy alakul, h már az első munkanapodon sem tudsz megjelenni, mert megbetegszik a gyerek. Akkor úgyis kirúgnak a próbaidő alatt, mert hazudtál.


Ha a további gyerekvállalási terveidről kérdeznek, arra simán mondhatod, h nem tervezed a közeljövőben. Aztán majd alakul, alakítod.

2015. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!