Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Bejártok a iskolába fogadóórára?

Bejártok a iskolába fogadóórára?

Figyelt kérdés
Én személy szerint azt gondolom, hogy félévente egyszer illene beszélgetnünk a tanárokkal. Elvileg együttnevelés van. Viszont évről évre azt látom, hogy kiírnak egy órát, és kb. az egész felsőnek. Ez mire elég? Ha sok szülőnek gondja van egy tanárral, akkor ott sorban állás van, és nem is elég az 1 óra. Nekünk most nincs semmi gondunk az iskolában, bemenjek? Nem gondolják azt a tanárok, hogy nem érdekel a gyerekem, ha nem megyek be? Elvileg továbbtanulás is lesz, de most még nem arról beszélnénk.
2021. okt. 12. 21:28
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk nem akad ki a tanár, sőt örül, de láthatóan én totál le lettem pontozva, hogy a problémamentes gyerekem iskolai teljesítményéről és órai viselkedéséről odamegyek érdeklődni fogadó órára.
2021. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le. Szerintem is illene, de az viszont tény, hogyha ott áll sorban 30 szülő, és este 9-ig tart az egész, akkor az frusztráló lehet a pedagógusnak.
2021. okt. 13. 21:19
 13/47 anonim ***** válasza:
26%
Frusztráló vagy sem, attól még, hogy a gyerekem ötös valamiből, kíváncsi vagyok, mi a pedagógus véleménye róla. Egy 5ös gyereknek is lehetnek nehézségei, vagy problémái az órán.
2021. okt. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
82%

Na látod, ez a fő probléma.

Az én gyerekemnek elég sok tanulási problémája van sajnos. És pont az ötösök miatt sosem kerültem sorra fogadóórán, mert muszáj volt megbeszélni, hogy miért nem csillagos ötös volt az a rohadt környezet dolgozat. Hogy mindenki hallja. Mi a fenének megnézni a dolgozatokat, most komolyan????

Nem elég a saját szemeddel látnod, hogy jól megy a gyereknek a tanulás? Ez valami fétis, hogy szereted hallani? Én is szeretném hallani, de nem a nyomorult, tanulási-magatartási nehézségekkel küzdők kárára. Beszélj meg külön időpontot.


Vagy már csak a végén jutottam szóhoz, amikor a pedagógus is fáradt volt, semmi értelme nincs.


Nem baj, van elég szabadságom, hogy külön időpontban, külön kérvényezve kérjek időpontot. Ja, nem.

2021. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Szerintem bárkinek joga van beszélni a tanárral a gyereke tanulmányairól, nem csak a rossz tanulók szüleinek.
2021. okt. 16. 22:41
 16/47 anonim ***** válasza:
25%

#14!

Ha hiszed, ha nem, az én kitűnő tanuló gyerekemnek is van tanulási problémája. nem is kevés. És magatartásproblémája, és még legalább 5 egyéb hasonló gondja. És pontosan ezért fontos egy ötös tanulónál is a pedagógussal való kapcsolattartás, hogy meg tudjuk oldani, beszélni, hogy a gyerekem címkézése nélkül miért úgy néz ki az írása, ahogy és miért hagy teljes ki feladatokat a felmérőben, és miért nem reagál gyakran arra, ha a tanítónéni beszél hozzá órán...

És igen, ő ötös, tehát szerinted semmi keresnivalóm nincs fogadó órán.

Köszönöm.

2021. okt. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
36%

Ha ennyi problémája van, hogyan lehet mégis, hogy ötös? Ez számomra iszonyatosan hihetetlen.

Ha kihagy egy komplett feladatot a felmérőben, hogyan kapott rá mégis ötöst?

Az én fiam rendszeresen kihagy, max 2-3 a jegy.

Nem reagál órán a tanítónénire? Akkor mégis hogyan tudja kitűnőre elsajátítani a tananyagot?



2 kezemet összetenném, ha így lenne nálunk :(


Ne haragudj, de nem hiszek neked.

2021. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
56%

Úgy ötös, hogy rendkívül okos, jó tanuló. Figyelemzavaros. Megbeszétük a pedagógusokkal. Amikor beadja a felmérőt, az az első, hogy ránéznek és összeszámolják, megvan-e az összes feladat. Ha nincs meg, akkor azonnal visszaadják neki. Volt arra is példa, hogy a felmérő kiosztásakor "kellett" bepótolnia a kihagyott feladatot. A lap alján vagy szélén lévők gyakran elsikkadnak.

De ez pl nem menne, ha nem tartanám velük rendszeresen a kapcsolatot.

Mindent megjegyez, amit órán hall. Csak éppen valahol máshol jár közben fejben. Szintén a figyelemzavar miatt van. Ez is csak megbeszélés kérdése. Ilyenkor odamegy, megérinti a fejét vagy vállát a tanító és azonnal "visszatér" órára.


Szóval higgyétek el, az ötös sem mindig problémamentes. És hiába nincs mit beszélni a tanulmányi eredményről (és szid anyuka, aki miattam vár, bár jellemzően a rossz tanulók szülei nagyon kis részben jelennek meg fogadó órán, hacsak nem hívják őket direkt), az kő kemény közös meló, ahogy eljutunk odáig. Hármunk melója. A gyereké, a tanítóé és az enyém.

2021. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó,vessetek rám követ,de akkor a te gyerekednek speciális suliban lenne a helye,mert így meg kivételeznek vele,ami egyáltalán nem helyes!Mi az,hogy a felmérő kiosztásakor pótolja a feladatot? Akkor mindenkinek meg kellene engedni ezt,és lehet, hogy akinek ezen múlt,hogy 3-as vagy 4-es lesz a dolgozat az teljesen jogosan érzi hátrányban magát.Lepontozhatsz,de ettől még akkor te azért jársz fogadó órára,hogy benyalj a tanárnak,hogy kivételezzen a gyerekeddel.
2021. okt. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen igazad van #19.

Az én gyerekem SNI-s, integrált suliba jár, a fenti kedvezményeket mindet megkapja, és még így is csak hármas-négyes tanuló.


Egyszerűen hihetetlen a kitűnőség ilyen problémák mellett.

Van ilyen szülő nálunk is, ott az van, hogy a szülő minden VÉLT problémát felnagyít. Ha nem járna be a tanárhoz, akkor mondjuk négyes tanuló lenne a gyerek, amivel nem lenne semmi probléma. De nem bírja elviselni, ha nem ötös minden. Mert akkor nem lehetne dicsekedni különféle platformokon. Ő a leghangosabb, és ahogy írta a #19, "benyalni" megy a tanárhoz.


Hát elárulom, #18, ha én nem járnék fogadóórára, a gyermekem MEGBUKNA. Szóval vitázhatsz velem, neked mennyire fontos az az átkozott fogadóóra a kitűnő gyerekeddel.

2021. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!