Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Bejártok a iskolába fogadóórára?

Bejártok a iskolába fogadóórára?

Figyelt kérdés
Én személy szerint azt gondolom, hogy félévente egyszer illene beszélgetnünk a tanárokkal. Elvileg együttnevelés van. Viszont évről évre azt látom, hogy kiírnak egy órát, és kb. az egész felsőnek. Ez mire elég? Ha sok szülőnek gondja van egy tanárral, akkor ott sorban állás van, és nem is elég az 1 óra. Nekünk most nincs semmi gondunk az iskolában, bemenjek? Nem gondolják azt a tanárok, hogy nem érdekel a gyerekem, ha nem megyek be? Elvileg továbbtanulás is lesz, de most még nem arról beszélnénk.
2021. okt. 12. 21:28
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a gyerek fog a legnagyobbat szívni amúgy,mert bekerül a kitűnőjével egy jó középsuliba, aztán az első félévben kibukik onnan,mert ott senki nem fog ilyen kedvezményeket tenni neki,és a tanárokat sem fogja érdekelni a kedves anyuka.Hamisan érzi úgy,hogy ő jó tanuló.Félreértés ne essék,én sajnálom,hogy ilyen problémája van,és persze segíteni kell neki valahogy,(mondjuk neki való sulival)de azért az durva,hogy a hátrányából előnyt szerez.
2021. okt. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
20%

Miért lenne a speciális iskola a neki való suli? Kisgimibe készül éppen (nem szülői nyomásra, pajtásával találták ki).

Nem a tanulásával van probléma, mert végighallgat valamit és tudja is, hanem a figyelmével. Nem érzi hamisan, hogy jó tanuló, mert magabiztosan az. Nem tanulunk otthon, nem kell házit ellenőrizni, 1x elolvassa az anyagot és felmondja (kérés nélkül).

Mondjuk nem értem, hogy ahol (szintén) problémás a gyerek, ott miért fáj a szülőknek, hogy igenis van olyan intézmény, ahol képes a szülő és a pedagógus együttműködni? Ennek így kellene mindenhol lennie.

Ha nem ilyen tanítói lennének, nem itt lenne, hanem már rég másik iskolában.


#20!

Ha hiszed, ha nem, nem az átkozott fogadóóra a fontos ennyire, hanem a gyerekem ;)

2021. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
57%
Nem érted,hogy a gimiben nem fogják így pesztrálni? Akkor sem,ha bejársz.És nem az együttműködés a baj,hanem, hogy jogtalanul előnyhöz juttatod a gyermekedet.Az,ha rá más szabályok vonatkoznak mint másra,az aljas.Vagy a többit is figyelmezteti a tanár,hogy kihagyott feladatot?Velük is pótoltat utólag feladatot javítás után?Ha ezekre nem a válasz,akkor csalás történik.Azért kell neki spec. suli,mert nem tud úgy figyelni,mint a többiek, speciális figyelemre van szüksége.Nem mellesleg ez a plusz figyelmesség meg a normál diákoktól vesz el időt,rájuk így kevesebb figyelem jut.Lehet,hogy valamelyik 4-es osztálytársa azért nem 5-ös,mert neki nem szólnak,hogy van még feladat,vagy ő nem pótolhatja be utólag,csak mert neki nincs problémája.Nincs rendben amit ezek szerint csinálsz,lásd be.
2021. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

De eldurvult ez a dolog! Amúgy az én lányom is figyelemzavaros, 4,6 volt az átlaga tavaly. És igenis ki vannak neki írva kedvezmények, amelyeket a tanároknak meg kellene adni. És sajnos ő nem kapja meg. Mert nálunk is ezt mondja a tanár, hogy ez kivételezés. Pedig nem az, a szemüveges gyerektől sem veszed el a szemüveget, hogy a többiek is látnak nélküle. Ez egy tanulási zavar, nem lustaság, nem hányavetiség. A lányomnak 127-es az IQ-ja, és ha jó napja van, akkor 5, ha rossz napja van, akkor 2. Iszonyú sokat tanul!

És sajnos soha nem mondja neki a tanár, hogy kihagytál feladatot, csináld meg, nézd át újra. Pedig vele is sokszor előfordul. És le van írva a szakértői véleményben, hogy ezt kéne csinálni!!! De nem csinálják, sajnos.

Én eleinte sokat jártam be a tanárokhoz fogadóórára, de sajnos az volt a tapasztalatom, hogy nem sok eredménnyel.

Amúgy szerintetek 127-es IQ-val speciális iskolában kéne ülni? Mutatsz egy ilyet? Mert mifelénk csak szellemi fogyatékosoknak van speciális iskola. Egyébként meg a gyerekek kb. negyede tanulási zavaros, szóval aki azt írja, hogy az ő gyereke is kihagy feladatokat, és ezért 2-3 tanuló, akkor esetleg ki kéne vizsgáltatni, mert lehet, hogy az övének is "speciális iskolában lenne a helye."

2021. okt. 18. 10:09
 25/47 anonim ***** válasza:
65%
Elég baj,hogy csak szellemi fogyatékosoknak van spec.iskola.A ti gyerekeitekkel igenis többet kell foglalkozni,és máshogyan,erre nincs kapacitása egy normál pedagógusnak 25-30 fős osztályokban.Elég baj ez,de ez akkor is így van,és igenis kivételezés,ha neki szólnak másnak még nem.Egy normál,nem figyelem zavaros gyereknek is lehet szar napja,teljesíthet azért rosszul,ezt kár felhozni.Ugyanez a véleményem a magatartás zavarosról is,értem,hogy nem tehet róla,de akkor vagy külön suli kell neki,vagy ne a normál diák szívjon miatta,hogy nem tudnak tőle órát tartani.Az életben nem fognak nekik kedvezményeket adni.Ez van.
2021. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Igen, írtam, integrált suliba jár a 3-4 gyermekem. És ki van vizsgáltatva, írtam, hogy SNI-s, fura, hogy nem tudod, pedig a tiéd is az, ha kedvezményekre jogosult.
2021. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

Neki visszaadják a felmérőt, ha kihagyott egy feladatot, a másiknak meg nem osztályozzák a helyesírását, mert diszes, az asztmásnak meg nem kell futnia tesin. A logopédiai gondokkal küzdő gyereket meg képzeld, nem a többiek előtt felelteti a tanító, hanem szünetben, vagy a tanáriban kérdezi ki a memoritert.

Fújj, de igazságtalan!

Ja nem...

2021. okt. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
24%
Igen,és a szünetben a többiek nem tudnak odamenni a problémájukkal a tanárnőt,mert Pistike felel,a Julcsi még nem SNI-s ezért nem kaphatja vissza a felmérő T,pedig neki pont egy percre lett volna még szüksége hogy befejezze,dehát kicsengettek.Az asztmát,meg a szemüveget kár idekeverni,mert az fizikai és nem szellemi probléma,mellesleg a szemüveges felveszi a szemüveget és nem kell vele tovább foglalkozni,az asztmás meg addig csendben ül(különben megfúladna,és nem 4-est kapna 5-ös helyett),ettől a többieknek nem lesz hátránya.Pont ezért kellene amúgy speckó kislétszámos osztály,vagy suli nekik,ahol mindenkinek hasonló a problémája,és ott akkor mindenki ugyanazt a kedvezményt kapná.Mindegy,én lezártam ezt.Nem tartom továbbra sem igazságosnak.
2021. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
27%

Ne keverjük már a szezont a fazonnal!

Más az, ha a gyerek nem tud egy kérdésre válaszolni, vagy nem elég neki a 45 perc (nálunk hagyják, hogy írják tovább szünetben, ha sokan nem tudják befejezni, akkor köv órán folytatják, nem csak Pisti, hanem Julcsi is meg mindegyik), és megint más, ha tudható, hogy a gyerek a lap alján, vagy mondjuk közvetlen kép alatt lévő feladaton egyszerűen átugrik, mintha ott sem lenne.

Komolyan nem értem, miért fáj, ha erre még órán felhívja a tanár a (látványosan unatkozó, mert már -azt hiszi, hogy- végzett) gyerek figyelmét, hogy "hahó, nézd meg, nem hiányzik valami?! Megvan minden feladat?" Ez miért igazságtalan a többivel szemben? Nem arról van szó, hogy nem elég az idő, vagy nem tud egy feladatot.


De igen, itt kb mintha lóval sakkoznék... nagyon elbeszélünk egymás mellett. Mondjuk nyilván azért, mert fogalmad sincs, milyen egy adhd-s gyerek és hogy milyen egy IGAZI pedagógus. Utóbbit nagyon sajnálom, és azokat a gyerekeket is, akiket nem hoz össze a sors ilyennel.

2021. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

29-esnél a pont. Aki meg azt gondolja, hogy egy normál intellektusú, de figyelemzavaros gyereknek speciális iskola kell, akkor nosza, alapítson egyet, mert jelenleg Magyarországon integrálják az ilyen gyerekeket! Mivel egyébként teljesen normálisak. Amúgy igen, a lányom a múlt héten írt egy négyest nyelvtanból, Mindent tudott! De az volt a feladat, hogy tagold a szavakat, és írd oda, szótő, képző, jel, rag. És nem írta oda minden szóhoz, hogy szótő, szótő, mert hogy szerinte az tök evidens, hogy egy szó azzal kezdődik. Emiatt lett négyes.

És szerintem ez rohadtul igazságtalan, de sajnos kevés az olyan pedagógus, aki segíti a gyerekeket, inkább a legtöbb úgy gondolkodik, mint az itteni válaszadók. Akinek kicsi kis problémája van, azt tegyük már ki a Taigetoszra, hiszen akkor több idő marad az én gyerekemre! Amúgy kíváncsi lennék az ilyen agresszív fröcsögő szülőknek mennyire tökéletes, édi-bébi a gyereke, mert hogy amit otthonról hoz, az meghatározó.

2021. okt. 18. 11:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!