Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Székesfehérváriak! Melyik...

Székesfehérváriak! Melyik általános iskolába jár a gyermeked és mi a véleményed a suliról?

Figyelt kérdés
Volt e másik sulival tapasztalat, ahonnan el kellett jönni esetleg?
2022. márc. 24. 22:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Kossuth.

Én is oda jártam, és anyukám is.


Jol felszerelt iskola, erős tanárok. En pl középsuliban nem is tanultam sokat, abból éltem, amit általanosban megtanultam.

2022. márc. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszi


Melyik gimibe jártál?

Ezt hogy érted, hogy abból éltél, amit általánosban tanultál? Azért elég más a tananyag, új az ismeret, szóval értsem úgy a válaszodat, hogy megtanultál tanulni általánosban kb ha órán figyeltél és elég volt? Az jó ha erős alapokat ad egy áltsuli és megtanítanak tanítani :)

2022. márc. 25. 08:40
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Telekibe jártam utána.

Pl a töri ugye előről ment, oda semmit nem tanultam. Irodalom, nyelvtan, ezek is sok ismétlés.


Eleg volt órán figyelnem, otthon sosem tanultam. A 4es átlag így simán megvolt.


1#

2022. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
65%
3. Szép lenne, ha igaz lenne.
2022. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
35%
Miert is?!
2022. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom mi nem hihető a harmason?

Én is órai munkából éltem, 4,5 ös átlag.

4-es, 5-ös érettségit irtam, úgy hogy egy napot nem készültem.

Most egyetemre járok. Vizsga előtt írok vázlatot, átolvasom a PPT-ket és 4es átlagom van. 1 vizsgára nagyon durván egy napot készülök. Lerosszabb vizsgám eddig 69% lett.

2022. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
60%

Azért az én is nehezen tudom elképzelni, hogy a Telekiben nem kellett tanulni, amikor az a város legerősebb gimije. Értem én, hogy sok az ismétlés az általános iskolai anyaghoz képest, de megnézném, hogy melyik az a diák, aki 9.-ben emlékszik arra, hogy 5.-ben mit tanultak töriből. Matekból meg mennek tovább, sokkal erősebb a tananyag.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, a lányom az István Királyba jár, hát vegyesek az érzéseim. Állítólag a város leggyengébb iskolája, nem tudom. Nem a két szép szemére kap jegyeket, minden tananyag be van vasalva rajtuk. Igaz a lányom jeles tanuló, lehet, hogy a kettest könnyen megadják, de a jó jegyért azért itt is tanulni kell.

Ami pozitív, hogy igazából mindig szólnak, hogy dolgozat lesz. Ami jó, mert tudja előre, viszont sajnos nem tanul óráról órára emiatt, félek is, hogy gimiben megszívja. A matekkal folyamatosan gondok vannak, bár ez nagyjából általános mostanában, ahogy hallottam. Elég hiány van matektanárból, hát itt legalább van. Bár az elmúlt 5 évben volt vagy 6 tanára, és a felvételire is én készítettem fel, mert az iskolai matektanítás nem valami erős.

Az angoltanítás is elég gyenge, az tény, de persze van több tanár, állítólag van aki jól tanít.

A többi tanárral nagyjából elégedett vagyok, elég emberségesek, nem szemétkednek a gyerekkel, az anyag le van adva.

Egyébként nagymértékben tanárfüggő a dolog, a fiam is itt kezdte, de elsőben el is hoztam, mert neki nagyon rossz volt a tanítónője. Akit egyébként azóta el is küldtek a suliból.

2022. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az is kérdés, hogy mi a cél. Én magam azt gondolom, hogy alsóban nem kell erős iskola, szokja a iskolát, szeresse meg a tanulást. Sok gyereknek sajnos kiderül, hogy tanulási zavara van, ami meg visszavezethető a rossz tanítási módszerekre.

De ha erős iskolát akarsz, akkor pl. a Rákóczi vagy a Hétvezér.

2022. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)


A Rákóczitól és a Hétvezétől pont az erőssége miatt tartok, hogy túl erős, hallani, hogy onnan eljönnek jó páran, akiknek sok, alsóban is tanulós.


Olyanba sem szeretném, ahol rá van hagyva, hogy tanul-e, mert jó képességű, de nem szorgalmas, inkább ellóg kötelező dolgokat.


A zene, a rajz, a színek, a festés érdekli - emiatt a Széna téri és a Munkácsy szimpatikus. Úgy érzem, hogy egy színes szagos első évvel könnyebben meg lehetne fogni a sulira, mint egy kicsit száraz, tömény tanulást megkövetelő iskolával.

2022. márc. 25. 21:33
 10/29 anonim ***** válasza:
86%
A Munkácsy rajzosba nem veszik fel, ha nem körzetes. Oda nagyon sokan akarnak jelentkezni. A Széna tériből meg elhozta ismerősöm a lányát, mert a felsős matematika órák nem voltak megtartva, és az felvételi anyag. Persze addig még sok idő van, hátha szereznek egy normális tanárt.
2022. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!