Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Székesfehérváriak! Melyik...

Székesfehérváriak! Melyik általános iskolába jár a gyermeked és mi a véleményed a suliról?

Figyelt kérdés
Volt e másik sulival tapasztalat, ahonnan el kellett jönni esetleg?
2022. márc. 24. 22:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik sógornőm tanított a Telekiben és ő maga is egy versenyistállónak tartotta, különösen a 6 osztályos gimit, amit elég brutálisnak nevezett az életkorukhoz viszonyítva. De azt is mondta, hogy a gyerekek többsége ott nagyon versengő típus.
2022. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen olvasnék még véleményeket a többi suliról, valaki?
2022. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
100%

Nekem ugyan nincs gyerekem, de én is és a tesóm is a Zentaiba jártunk. Szerintem ezt mindenki kerülje, ha teheti, mivel napköziben gyakran a tanár csak üldögél és NEM segít a lecke megírásában. Ezt velem is és a tesómmal is megcsinálták, egyszerűen vissza küldi a helyére a gyereket a tanár, anélkül, hogy megmondja mi a megoldás -annak ellenére, hogy segítséget kért a gyerek- vagy megmondja mi volt a hiba a megoldásban.


Az iskola szörnyen igénytelen állapotban, csatorna szag jön a wc-ből.


Felsőben ráadásul a gyerekeket matekból HÁROM csoportra szedik szét, ezzel bebiztosítva azt, ha a gyereked ne adj isten a leggyengébbikbe kerülne, olyanokkal legyen körbevéve akik rossz hatással lehetnek rá. Mondanom sem kell onnan senki nem fogja feltornázni magát a legerősebb csoportba vagy akár csak az eggyel erősebbikbe.


Mindezt úgy, hogy közben elit iskolának reklámozzák magukat, ami nem jogosít fel senkit arra, hogy a gyerekeket a jegyeik alapján ítéljék meg. Olyan mintha egymás kiközösítésére nevelnék a gyerekeket, mert hogy ő nem szín ötös tanuló, bezzeg az XY az.


Pozitívum az osztálykirándulások és a heti egy korcsolya, tenisz és úszás lehetőségek, de a tanárok ELVÁRJÁK, hogy te mint szülő hurcold a saját, illetve másnak a gyerekét, szinte MINDEN héten.

2022. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
48%

13-as: érdekes, amit írsz, mert a Zentainak pont olyan a híre, hogy laza. Elit iskola? Nem ezt hallottam. A napközi szerintem mindenhol ilyen.

A hármas csoportbontásról én is hallottam, és mindig háborognak érte a szülők, de sajnos nem mennek vele semmire. Nem is igazságos, a leggyengébb csoportban az ötös nyilván kevesebbet tud, mint az erős csoportban a négyes. Jó dolog, hogy a matekra ennyi tanár jut, mert a legtöbb helyen eléggé el van hanyagolva, de nem így kéne.

Egyébként van ott valami Éva néni matektanár, akihez ha járnak, nem tanulnak semmit, ezt is hallottam.

Vörösmarty, Teleki valaki?

2022. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Teleki engem is érdekel. A Széna téri, Tóvárosi, Munkácsy infó is jöhet :)
2022. márc. 29. 22:29
 16/29 A kérdező kommentje:
Németh László kígyós suliról tudok véleményt mondani. Nem egy erős suli. Felsőben kb azok maradnak, akik linkek. Aki tanulni akar, az elmegy 8 vagy 6 osztályos gimibe.
2022. márc. 29. 22:35
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm lánya a Németh Lászlóba jár, ő azt mondta jó.

Egyébként azért a legtöbb helyen az van, hogy aki jó tanuló és maximalista az igyekszik elmenni 6 osztályos gimibe.

De nem mindenki ilyen, én pl. nem adnám 6 osztályos gimibe a gyerekemet, mert neki túl erős lenne.

Tóvárosi tesi tagozatos, nem? Ott nagyon nyomatják a sportot, még nyáron is minden nap menni kellett nekik edzésre, azt hallottam. Persze aki szereti, az annak biztos örül.

2022. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem élek már Fehérváron - így a gyerekeim sem -, de oda valósi vagyok, és én a Sziget utcai suliba jártam (most már az is Teleki általános néven fut). Jó suli volt, jó tanáraim voltak, különösen az angoltanáromnak vagyok hálás, mert annyira megszerettette velem az angol nyelvet, és letette az alapokat, hogy kimagaslóan jó voltam/vagyok belőle a mai napig is. Negatívum, hogy akkoriban kezdett nagyon elc.gányosodni az iskola, egyre több járt oda, de az én osztályomban még nem volt. Nem tudom, most mi a helyzet, én 1995-2003 közt jártam oda.

Utána nagyon Telekis akartam lenni, mert hát a legjobb gimi, és anyum is oda járt. Nem vettek fel, Vasváris lettem. Akkor nagyon el voltam keseredve, de nem kellett volna, világbajnok suli volt világbajnok osztállyal, a legjobb hely, ahová kerülhettem. ❤️ Most unokahúgom is oda jár egyébként.

2022. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
A Telekiről én is jókat hallottam, bár a kolléganőm inkább átvitte 6 osztályos gimibe a lányát, azt mondta nagyon rossz az osztályközösség. De sajnos ez akármelyik iskolában előfordulhat.
2022. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ismerősöm fia a Kossuthba jár, én csak jókat hallottam róla.
2022. ápr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!