Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hisztis a 9 éves lányom és ez...

Hisztis a 9 éves lányom és ez a baj folyamatosan?

Figyelt kérdés

Tény, hogy elég hisztis a lányom. Ha őszinte vagyok, rám hasonlít. Emiatt naponta hív az osztályfőnök. Többször be is kellett menjek mostanában.

Mondtam, hogy írjanak be neki nyugodtan, normális keretek között büntessék. De engem hagyjanak békén! Nem vagyok ott, de amúgy itthon is ilyen.

Meg nem fogom verni, az biztos.

Az iskola most azt találta ki, hogy menjek be, szerveznek gyereknevelési tanácsadást. Nekem ne szervezzenek programot. Fiatalon lettem anya, alig vártam, hogy ekkora legyen, ne kelljek folyamatosan. 27 vagyok, van egy 12 éves fiam is, aki szintén nem könnyű eset. Sőt! A lánnyal fele annyi baj nincs. És jönnek nekem ezzel, hogy órán nem akar írni. Hát nem érdekel már.


Dolgozok, egyedül nevelem őket. Nem érdekel ez a hiszti téma. Meddig kell ezt hallgatnom?


2022. ápr. 2. 20:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Max 18 éves korig kell hallgatnod,addig próbálkozik majd felkelteni a figyelmed egyre hajmeresztőbb dolgokkal aztán lelép majd valami hapival, hogy meneküljön a szeretetlenségből. Rád se néz majd nyugi, de a pszichiáterek gyakori vendége lesz,vajon miért?
2022. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén remélem hogy provokáció, nem létezik ennyire nem tördődöm anya. Ez szörnyű :(
2022. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

7: "Hogy tanulsz vele, hogy foglalkozol vele egyáltalán?"


Sehogy, pont azért lett ilyen.


Ordít a kérdezőről, hogy csak teher neki a két gyerek.

2022. ápr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Majd törődsz vele ha gyamügy az igazgató,és többi szülő sem hagy békén.
2022. ápr. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőnknek is 9 éves kislánya van, ő is kiakassza a szüleit néha, de hogy így nem beszélt még sosem a gyerekről az tuti.

Szerintem pedig nem kamu, ismerek ilyen szülőt személyesen is.

2022. ápr. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy kis BTM van, akkor nem íratnám speckóba. Egy rendes suliban is simán megállná a helyét. Egy osztályban több problémás gyerek is van. Tehát a lányod kezdhet hisztizni azért, mert mondjuk egy diszgráfiás nem ír, akkor ő sem. Az pedig, hogy az a hozzáállásod, hogy írjanak be neki... Persze, otthon megnézed, de nincs foganatja. Megbünteted, vagy elmagyarázod neki, hogy mi lenne a helyes viselkedés? Gondolom nem, ne csodálkozz, hogy hívogatnak. Ha te nem változtatsz akkor a lányod sem változik.

Azt írod, hogy rád hasonlít, ha nem kezded el fegyelmezni és nevelni 32 évesen már lehet nagymama is leszel. Aztán dolgozhatsz még pluszban az unokádra is. Gondolkozz el rajta.

2022. ápr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván azért ilyen a gyerek, mert a kérdező nem törődik vele.

Ki kell ábrándítsalak kérdező, minimum 18 éves koráig kötelességed törődni a gyerekkel, de a normálisabbaknak tovább is...

Ha már nevelési tanácsadót javasolnak, ott azért nagy bajok vannak.

Mindenképp vidd el a lányod és ne vedd félvállról az esetet, a saját érdekedben is.

De nagyon remélem, hogy csak kamu a kérdés.

2022. ápr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem téged kellene megverni, de olyan jó alaposan. 😂 Annyi de annyi dolgod van, hogy a napod ilyen hülyeséget kiírásával töltöd. Hagyjuk már, te szerencsétlen. 🤭
2022. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen szülted az első gyermeked? 😮😮
2022. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nem kamu és én tökre megértem. Valószínűleg jó nehéz gyerek, azért írja, hogy csak hisztis, mert nem verekszik(mint a nagyobb). BTMN(szerintem ezért sem kamu, mert tipikusan kevésbé tájékozott emberek hagyják le a N(nehézség) részt.


Van egy problémás gyereke, akinek éppen fiatalabb anya jutott, és megpróbálják erre ráhúzni. Ott van 100 másik anya, fiatal, tanulatlanabb, elhanyagolós, megverős, megalázós, azoknak bezzeg csinálja a gyereke, amit mondanak, biztos mert olyan fene jó szülők..


Nálunk az én gyerekem sem dolgozik órán, hisztis, akaratos, önző, kötekszik(ő jobban tudja és ebből nem tud kiszakadni), ellenséges, ha elvárnak tőle valamit, ha erővel akarják rávenni valamire, akkor pedig verekszik, harap. Ha fiatalabb lennék, alacsonyabb végzettségű, kevésbé jól szituált, nálam is azt mondanák(és mondták is már, hogy a nevelés hiánya miatt ilyen "bicskanyitogató" a stílusa), hogy az én hibám. Szerencsére(vagy nem?) már futottunk pár kört, mert kiskorában leesett, hogy nem létezik, hogy ilyen nehéz legyen a többiekhez képest, ennyire nem lehet "akaratos, hisztis, irányíthatatlan" dackorszaknál, és kiderült, hogy adhds, autista.


Az anyja nem csap a gyerekre, nálam már ezzel jó pár pluszt szerzett, pedig nehéz neki.


A suliban a jutalmazásos módszer, amit mindig próbálnak és a gyerekek nagyrészénél működik, nála nem működött, úgyhogy itt nem átlagos gyerekről van szó, nem a "nevelés" ment félre, egyszerűen nem reagál eredményesen arra, amire a többiek. Így született, ez nem az anya hibája.


Kérdező nevelési tanács alatt azt akarják majd mondani(mindig azt mondják), hogy vezess be otthon jutalmakat a jó viselkedésért, és tarts napirendet, amiknek elvégzését jutalmazod. Rohadtul nem működik egyébként, de mindig ezt tanácsolják, nem a két nagy pofont. Azt ismerősöktől kapod tanácsként.


Szerintem tök normális érzés, hogy nem akarsz folyton berohangálni a 9 éves miatt. Nekem csak 8 évesem van, és én is imádom, de legyen már el legalább néha pár órát nélkülem mással, nekem is lenne vágyam, igényem erre a különlétre. Leckét írjon egyedül, ha elakad segítek, de legyen annyira önálló, hogy magától nekikezd és a könnyűeket megcsinálja önállóan(pl másolás), ne kelljen ott kuporognom, hogy "igen, most ezt a mondatot is másold, ügyes vagy".. Ez az a kor, mikor csak ellenőrizni kell(ene), segíteni ha valóban segítségre szorul, nem diktálni és nyomonkövetni egy harmadik-negyedikest, neki meg van igénye a barátaira, már velük is lógjon, ne csak anyával..


Szóval szerintem tök rendben van, csak ne emeld ki, hogy fiatalon szültél, mert mindenki csak eddig lát, megragadják az első dolgot, amiről elítélhetnek.


Van egy problémás gyereked, szerencsére nem verekszik, már 9 éves. Normális, hogy úgy érzed önállóbbnak(és problémamentesebbnek) kellene lennie, neked meg nem nevelési tanácsokat kellene hallgatnod és arra vágysz, hogy a gyereked kevésbé függjön tőled. Normális esetben a gyerek folyamatosan nyit a környezete felé és egyre kevésbé függ a szüleitől és betartja, amit mondanak neki, mert természetes igénye van rá, felismeri a tekintélyszemélyt, meg akar neki felelni. Ha problémás a gyereked(nem neveléstől), benne nincs ilyen.

2022. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!