Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hisztis a 9 éves lányom és ez...

Hisztis a 9 éves lányom és ez a baj folyamatosan?

Figyelt kérdés

Tény, hogy elég hisztis a lányom. Ha őszinte vagyok, rám hasonlít. Emiatt naponta hív az osztályfőnök. Többször be is kellett menjek mostanában.

Mondtam, hogy írjanak be neki nyugodtan, normális keretek között büntessék. De engem hagyjanak békén! Nem vagyok ott, de amúgy itthon is ilyen.

Meg nem fogom verni, az biztos.

Az iskola most azt találta ki, hogy menjek be, szerveznek gyereknevelési tanácsadást. Nekem ne szervezzenek programot. Fiatalon lettem anya, alig vártam, hogy ekkora legyen, ne kelljek folyamatosan. 27 vagyok, van egy 12 éves fiam is, aki szintén nem könnyű eset. Sőt! A lánnyal fele annyi baj nincs. És jönnek nekem ezzel, hogy órán nem akar írni. Hát nem érdekel már.


Dolgozok, egyedül nevelem őket. Nem érdekel ez a hiszti téma. Meddig kell ezt hallgatnom?


2022. ápr. 2. 20:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Te vagy hisztis
2022. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek a 20-assal. Nekem is adhd-s, autista a fiam és mindenkitől azt hallgatom, hogy nem tudok gyereket nevelni. Igaz, én 33 évesen szültem, és van 3 diplomám, mégsem tudunk attól a vádtól szabadulni, hogy el van hanyagolva. Ha tanulok otthon vele, az a baj, hogy miért nem hagyom önállósodni, ha nem tanulok vele, az a baj, hogy miért nem segítek neki. Ez a van sapka, nincs sapka esete.

Nálunk nem hívogatnak be, hanem kb. heti 2-3 alkalommal beírnak, hogy miket csinál. De ilyeneket pl. hogy zavarta a tanórát. Hát, köszi, most ezzel mit kezdjek.

De ez nálunk már a második iskola. Az elsőben nem volt beírás, nem szóltak, csak egyszer felhívott az igazgatónő, hogy menjek be. Teljesen gyanútlanul bementem, és ott ültek 10-en egy ellen, és a fejemre olvasták, hogy miket csinált a gyerek az elmúlt fél évben, és most már jó lenne, ha keresnék neki másik iskolát, mert ők ezt nem tűrik tovább. Teljesen kiborultam. Akkor már inkább írtak volna be, szóltak volna előbb. Semmi megoldási javaslat nem született, csak mondogatták, hogy vigyem el, és kész.

Szóval szerintem ha próbálkoznak, ne állj ellen, nem tudsz sajnos mit tenni, nekünk ez a keresztünk. Én a héten mentem be, mert már elegem volt, hogy beírogattak mindig, hogy akkor most már mondják a szemembe. Én nem kaptam semmi nevelési tanácsot csak azt, hogy lusta, neveletlen, és vajon miket lát otthon. Én elmondtam nekik, hogy én már mindenhol voltam vele, gyógyszert is kapott, de leállították, mert sokat fogyott, tévét nem néz, telefonja, számítógépje nincs, akkor mondják meg mit tudok még csinálni. Hallgattak egy sort, aztán eljöttem.

Szerintem menj be, próbálj együttműködőnek látszani, különben még jobban megszivatják a gyereket.

2022. ápr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!