Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tehetnék hogy a szüleim...

Tehetnék hogy a szüleim hamarabb lefeküdjenek aludni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném, úgy érzem ha már egész nap a nyakamon lógtak és nem volt egy másodpercnyi időm se amikor nem lettek volna tőlem 25 m2-en kívül. Mindig nagyon későn fekszem amikor szünet van és nagyon későn is kelek, általában hajnali 3 és 4 óra között szoktam lefeküdni és 11:45 körül kelek. Azért csinálom ezt mert szeretek fent lenni, nem nagyon szeretek korán kelni, tehát a pacsirta típusú emberek szöges ellentétje vagyok, vagyis bagoly eléggé. A másik ok meg az hogy ilyenkor úgy érzem hogy végre nem a szüleim lógnak rajtam és hogy van egy kb. 6 óra privát és szabad időm. Mit tudnék tenni? Még most is fent vannak és nagyon zavaró hogy alig van valamennyi idő amit egyedül tölthetek.

2020. ápr. 8. 23:55
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem vonulsz el a szobadba este 9-10 között?
2020. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Hiába is. Apám lusta megcsinálni az ajtóm, mert nem hogy bezárni, még betenni sem lehet rendesen, olyan régi fa ajtó mint a fene. Most egy másik szobában vagyok, de úgy repül a hang mint a szél. Ha suttognék az is áthallatszana, még akár a padlásra is.
2020. ápr. 9. 00:03
 3/36 anonim ***** válasza:
69%

Ginázd be őket és akkor elég hamar aludni fognak.

Most komolyan milyen válaszra számítasz??

Erőszakkal nem kényszerítheted őket arra, hogy aludjanak. Amint lehet költözz el és gond megoldva.

2020. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Hát addig még van egy kis idő...
2020. ápr. 9. 00:11
 5/36 A kérdező kommentje:
Na, kifárasztottam őket annyira hogy elvonuljanak legalább a másik emeletre. Felőlem akár át is bulizhatják az éjszakát, de ne mellettem legyenek.
2020. ápr. 9. 00:15
 6/36 anonim ***** válasza:
78%

Én is ezt csináltam gyerekként, mert nem hagytak 10 percnyi nyugalmat sem nekem napközben. Éjszaka csend és béke volt, nem éreztem úgy magam, mint egy rakás szerencsétlenség, kicsit a magam ura lehettem. Viszont engem nem engedtek volna soha ilyen sokáig aludni, legkésőbb 9-kor keltettek (azt mondjuk én sem szeretem, ha valaki egész délelőtt fekszik), így ebből az életformából végül elég jó kis alvászavarom lett, amivel már 10 éve küzdök, a nyáron alváslaborba megyek vele.


Tudom, hogy jó fent lenni, de én nem ajánlom, hogy ennyire kitold a lefekvési idődet. Nagyon könnyű rászokni, és ha most még nem is, később lehet olyan munkád, ahol nem engedheted meg magadnak, hogy délben kelj fel. Persze addig még sok minden történik, valószínűleg el is költözöl, de ahogy már mondtam, könnyű hozzászokni.


Én a helyedben próbálnám maximalizálni ezt az időt, pl maradj fent egy óráig, utána próbálj meg lefeküdni, max egy-két dolgot elolvasol a neten és alszol. Esetleg még felkelhetsz reggel hamarabb egy picit, ha tudsz, akkor is szerezhetsz még magadnak privát időt. A szüleidet szerintem nem fogod tudni megváltoztatni, mert nem hiszem, hogy értik a problémádat.

2020. ápr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
1 óra az nagyon korán van még nekem. Másrészt egész biztos hogy olyan munkám lesz amivel ezt megengedhetem magamnak. Politikus leszek és jogon tanulok. Azért nem vagyok sem koleszban, sem albérletben mert itt az egyetem. Az viszont tényleg veszélyes ha reggel korán kelek és későn fekszek. Az a lényeg hogy az összes alvási ciklus megmaradjon sértetlenül.
2020. ápr. 9. 00:54
 8/36 A kérdező kommentje:
Rászoktam már régen, ez nem újkeletű. Most karanténban minden nap ezt teszem és nyáron is ezt fogom. Miért keltenének ha nem kell mennem sehova? Nincs egyetem és semmi ilyen.
2020. ápr. 9. 00:55
 9/36 anonim ***** válasza:
44%
Hogy tudsz délbe felelni, mikor 8 előtt a számítógép előtt kell ülnöd hogy tanulni kezdj?
2020. ápr. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
19%
Ha politikus akarsz lenni, akkor miért döglesz délig, nem tanulni kéne?
2020. ápr. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!