Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szüleim kényszeríthetnek...

A szüleim kényszeríthetnek rá, hogy elvetessem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves leszek, a barátom pedig 18, akivel 3 éve vagyunk együtt. Teherbe estem, de semmiképp sem szeretnénk elvetetni, főleg ő. A szülei teljes mértékben támogatnának, azt is fel ajánlották, hogy költözzek oda. A szüleimnek még nem mondtam el, de semmiképp nem engednék és kényszerítenének, hogy vetessem el. Hatalmas háború lenne itthon, az egész család be támadna, hogyha ez kiderülne. Természetesen se azt nem várnám el a szüleimtől, hogy pesztrálják a gyermekem, se azt hogy anyagilag támogassanak. De ők abba sem egyeznének bele, hogy elköltözzek.

Nem kioktatást szeretnék kérni, hanem segítséget. Fogamzásgátlók szedtem.


2021. máj. 7. 11:29
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
56%

Nem kényszeríthetnek jogi értelemben.

De tudnak olyan lelki nyomás alá helyezni, hogy megtedd.

Egy ismerősöm valaha régen volt ilyen helyzetben. Csak akkor mondta el a szüleinek, amikor már nem lehetett elvetetni. Én is ezt javaslom neked.

2021. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
92%

SENKIT nem kényszeríthetnek abortuszra.

De ettöl még nem igazán jó ötlet gyerekként gyereket vállalni.

2021. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem kényszeríthet abortuszra senki, akkor sem, ha nem vagy még 18 éves.


Mikor leszel 18?

2021. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
57%

Elméletben nem kényszeríthetnek.

Ha te elég érettnek érzed magad, van tuti háttér MINDEN esetre, akkor hajrá

Én is fiatal anyuka vagyok (19éves vagyok, 4hónapos gyerkőccel), fog.gátló mellett, olyan problémákkal ami mellett kb amúgy is szinte lehetetlen lett volna teherbe esnem😆

És a kislányom mégis megfogant, szóval én kb kizártam az abortusz lehetőségét, mert így is kész csoda, hogy lett gyerekem.

Szóval, ha úgy érzed, hogy őt szeretnéd, és készek vagytok rá, ne engedj belőle☺

2021. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
44%
Bocs, most látom, hogy még csak 16 éves vagy.
2021. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
És arra lenne lehetőségem, hogy elköltözzek?
2021. máj. 7. 11:44
 7/56 anonim ***** válasza:
70%
Ez már elég indok lenne, hogy a gyámügy nagykorúsítson. Ha a párod szülei befogadnak, akkor ez a megoldás.
2021. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
73%

Az elköltözés már necces. Igazából vagy "nagykorúsítanak" de ahhoz szüleid is kellenek. Vagy megpróbáltok szüleiddel leülni, megdumálni és hátha belemennek

Szüleid nélkül kizárt, hogy lelépj annélkül, hogy következménye lenne

Eltiltani párodtól nem tilthatnak

Bezárni nem zárhatnak

De javaslom, hogy keresd fel a helyi gyámhatóságot, és kérdezz rá a lehetőségeidre, az a legbiztosabb☺

2021. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
90%
Arra vigyázz, nehogy házicselédnek kelljél a párod szüleinek.
2021. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
89%
Törekedj a békés megoldásra. Ha a szintén gyerek pároddal szétmentek, akkor a szülei nem fognak eltartani, az átlag gyerektartással sok mindenre nem mész. Javaslom az "otthon" témakörben kérdező kétgyermekes 21 éves problémáit megtekinteni.
2021. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!