Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szüleim kényszeríthetnek...

A szüleim kényszeríthetnek rá, hogy elvetessem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves leszek, a barátom pedig 18, akivel 3 éve vagyunk együtt. Teherbe estem, de semmiképp sem szeretnénk elvetetni, főleg ő. A szülei teljes mértékben támogatnának, azt is fel ajánlották, hogy költözzek oda. A szüleimnek még nem mondtam el, de semmiképp nem engednék és kényszerítenének, hogy vetessem el. Hatalmas háború lenne itthon, az egész család be támadna, hogyha ez kiderülne. Természetesen se azt nem várnám el a szüleimtől, hogy pesztrálják a gyermekem, se azt hogy anyagilag támogassanak. De ők abba sem egyeznének bele, hogy elköltözzek.

Nem kioktatást szeretnék kérni, hanem segítséget. Fogamzásgátlók szedtem.


2021. máj. 7. 11:29
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
92%

Nem kényszeríthetnek. Ha nem egyezik a jövőről alkotott véleményetek, a gyamhivatalhoz fordulhatsz.

Azt nem árt észben tartani, hogy ha a párod meggondolja magát, márpedig egy 18 éves fiúnál ez simán megesik, egyedül maradsz teljesen támogatás nélkül. Miből akarod eltartani a gyereket, hol akarsz lakni, hogy akarsz tanulni, stb....

2021. máj. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
78%
Na igen. Mielőtt így nagy elánnal elhatározod magad, jobb lenne belegondolni. Hogy tanulsz? Ha nem tanulsz hogy dolgozol? Miből lesz pénzetek? Ha esetleg külön mentek, mi lesz veled? Végzettség, munka, lakás, család nélkül? Azt is jobb ha tudod, hogy a gyermeknevelés nem rózsaszín habcsók. Nem csak édi babázgatás
2021. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
89%
Nem kötelezhetnek abortuszra. Viszont, ha nagykorúsíttatod magad, akkor nem lesznek kötelesek anyagilag támogatni sem. Ezt jól át kell gondolnod. Miből tartanád el a gyereket?
2021. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
86%

Nem kényszeríthetik hogy elvetesse, oké..

Mi van ha nem jönnek össze a dolgok a pasival, és azt mondják neki hogy költözzön szépen haza?


Elég drága mulatság egy kisbaba, és még az anyját is el kell tartaniuk. Ha nem gazdagok szerintem egy idő után beleunnak.

Érettségije lesz egyáltalán? Tud majd valamit kezdeni, elmenni dolgozni valahova? Gondolom nem.


Majd mehet csövezni az utcára gyerekkel, vagy összeszed gyorsan valami pasit aki eltartja a kölykével.


Ha meg mondjuk már a terhesség alatt szakítanak, és visszaköltözik az anyjáékhoz, akik nem akarták a gyereket, és kiteszik amint 18 lesz akkor mi van? Szopacs.

2021. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
Az iskolát ígyis úgyis ott hagyom júniusban, mivel osztályozó vizsgát kellene tennem a tavalyi anyagokból és nem fognak át engedni. Az érettségit esti iskolában leteszem.
2021. máj. 7. 13:47
 26/56 anonim ***** válasza:
91%

"Az iskolát ígyis úgyis ott hagyom júniusban, mivel osztályozó vizsgát kellene tennem a tavalyi anyagokból és nem fognak át engedni. Az érettségit esti iskolában leteszem."


Tehát xarul ment a tanulás, amikor nem volt más dolgod és gondolod hogy majd egy csecsemő/kisgyerek mellett könnyebb lesz....


Nézd kérdező, nagyon naiv vagy, hogy finoman fogalmazzak.

2021. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
92%

Nem kényszeríthetnek az abortuszra, ezt már előttem többen is megírták. Ettől függetlenül én átgondolnám ezt a dolgot még egyszer és beszélnék a szüleimmel is.


Ha csupasz s*ggel a fiúd szüleinek a nyakára költözöl, meg odaszülsz egy gyereket, akkor sok jót nem jósolok neked. Te azt gondolod, onnantól kezdve mindent fizetnek neked? Tudod te, mennyibe kerül egy gyerek? És akkor rólad még nem is beszéltünk...

Fiatalok vagytok még, simán szétmehettek - két érett felnőtt kapcsolatát is ki tudja kezdeni egy baba, hát még két tiniét... és akkor ott állsz egy gyerekkel, pénz, munka és végzettség nélkül, könyörögheted vissza magadat apádékhoz. Vagy még rosszabb: szétmentek, mehetsz, amerre látsz, de a gyereket nem viheted magaddal, mert nincs hova vinned. Ezt akarod?


Mielőtt azzal jönne bárki is, hogy ő 14 évesen jött össze a párjával és azóta is együtt vannak jóban-rosszban, boldogságban - hát gratulálok, de lássuk be, ez csak a ritka kivételnek sikerül.

2021. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
91%

És ki fogja pesztrálni a gyereket majdhogynem napi 0-24-ben, hogy te tanulni is tudj, illetve pihenni?

Ismerek egy ilyen kiscsajt. 20 éves, semmi végzettsége, az érettségit sem volt képes letenni. Összejött egy faszival 16 évesen, aki vagy 2x annyi idős mint ő, felcsináltatta magát, majd otthagyta a középsulit. Miután megszületett a gyerek, visszament estire, de képtelen volt elvégezni az első évet is. Otthagyta, és szült még egy gyereket 18 évesen. A második előtt majdnem otthagyta a csávó, de megvolt a nagy békülés, aminek egy gyerek lett a következménye. Aztán megint két gyerek miatt folytatták a se veled se nélküled kapcsolatot. A férfi külföldön melózik, hogy eltartsa őket, szinte nincs is itthon. Megint szakítottak, aztán újra összejöttek, majd csináltak egy 3.-at. Most 20 évesen 3 gyerekkel otthon lebzsel, sikerült elérnie, hogy elvegye a pasi, nulla végzettség, 0 munkatapasztalat. Kétlem, hogy az, van egy papírjuk, meggátolná a pasit, hogy lelépjen, főleg, hogy eddig is ezt játszották.

Te is ezt akarod?

2021. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
85%
Ja és együtt laknak anyóssal ami még több feszültséget generál, mert sem anyós, sem a srác családjának többi tagja nem tűri ezt a léhűtőt a családban. Utolsó voltam.
2021. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
75%
A te helyedben lemondanék a gyerekről ennyi idősen. Tanulnod kell még, az érettségi ma már szinte mindenhol alap követelmény, egy gyerek mellett dolgozni kell, neked is sok minden kell, nemhogy egy gyereknek. És ahogy előttem is írták, hiába költözhetnél a barátodékhoz, de hidd el nekik is megterhelést jelentene hogy még téged is tartsanak el, arról nem is beszélve, hogy mi van ha nem jön össze a sráccal? Akkor maximum a gyerkőc maradhatna ott, de te nem. És hova mennél ha esetleg a szüleiddel nagyon megromlana emiatt a viszonyotok? Ez szerintem még korai lenne, de a te döntésed.
2021. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!