Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szüleim kényszeríthetnek...

A szüleim kényszeríthetnek rá, hogy elvetessem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves leszek, a barátom pedig 18, akivel 3 éve vagyunk együtt. Teherbe estem, de semmiképp sem szeretnénk elvetetni, főleg ő. A szülei teljes mértékben támogatnának, azt is fel ajánlották, hogy költözzek oda. A szüleimnek még nem mondtam el, de semmiképp nem engednék és kényszerítenének, hogy vetessem el. Hatalmas háború lenne itthon, az egész család be támadna, hogyha ez kiderülne. Természetesen se azt nem várnám el a szüleimtől, hogy pesztrálják a gyermekem, se azt hogy anyagilag támogassanak. De ők abba sem egyeznének bele, hogy elköltözzek.

Nem kioktatást szeretnék kérni, hanem segítséget. Fogamzásgátlók szedtem.


2021. máj. 7. 11:29
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
36%
Nem kellene egyedül megteremteni. Ha felnőtt emberek lennének, végzettséggel és munkával. Akkor nem 22 ezret kapna anyuka sem
2021. máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, nagyon el vagy te tévedve, ha azt gondolod, a pasidat nem a szülei tartják el. Ugyan mit dolgozott 14 éves korában? Hát még diákmunkát is csak 16 éves kortól lehet vállalni (szülői engedéllyel 15)...

OK, azóta már nyilván dolgozhat, de míg otthon él, a lakhatásért, rezsiért, kajáért nem fizet és a teljes fizuját magára költheti, addig a szülők tartják el. Ha majd a saját fizetéséből megoldja hármótok lakhatását, ruházkodását, ételét és minden egyebet, akkor lehet mondani, hogy eltartja magát és a családját.

2021. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
91%
18 évesen végzettség nélkül max a minimálbért keresi a srác
2021. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
23%

Ha amellett döntöttél, hogy megtartod, gondolkodjatok el a nagyszülői gyeden.


Itt mindenki a rossz példát hozta, van pozitív kimenetelű is. De nem tudhatjuk, hogy neked szerencséd lesz-e.


Szerencsére nem voltam olyan helyzetben, hogy gondolkodnom kellett volna az abortuszon, így a lelki oldalát nem ismerem.


Kényszeríteni viszont nem kényszeríthetnek.


Zárójelben jegyzem meg, szomorú, hogy ennyi olyan szülő van, aki magára hagyná a gyerekét és az unokáját. Ha nem is értek egyet a gyerekem döntésével, én segítek neki.

2021. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 1Léna ***** válasza:
87%

Elég nehéz a helyzet.

A szüleid neveltek fel. Az ő gyermekük vagy. Megértem, hogy félsz ezt közölni velük. Megértem, hogy körülbelül tudod mi lesz a reakciójuk. Mégis bátorítalak, hogy beszélj velük állapotodról. Ezt nem titkolhatod el semmiképpen, és talán mégiscsak jobb lenne, ha tőled tudnák meg, mintha mástól értesülnének erről.

Nem írod, hogy tudtak-e a kapcsolatodról, ha jól értem akkor viszont a fiú szülei ismernek. Ha nagyon félsz, akkor kérd meg a fiút és a szüleit, hogy együtt közöljétek ezt a szüleiddel. Beszélgetés előtt nézz utána, hogy milyen lehetőségeket kínálnak válságterheseknek!

Kérj bocsánatot szüleidtől, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Lehet, hogy kiabálni fognak, mert a váratlan hír indulatba hozhatja őket.

Ezt most át kell vészelned. Kérd meg őket, hogy egy nappal később, mikor már átgondolták a helyzetet, megbeszélés legyen arról, hogy mi lenne az a mindenki számára elfogadható döntés, amiben a szíveteknek békessége van.

Bárhogyan döntötök, erre a döntésre emlékezni fogtok. Ezért ilyenkor fontos átgondolni, hogy hogyan kerültünk ebbe a helyzetbe? Fontos időnként megvizsgálni, hogy a döntéseink milyen következményeket hoztak. Ha jókat, akkor jó úton járunk, ha nem tervezett a következmény akkor szükséges az újra tervezés, az útvonal módosítás. Tanulnunk kell abból ami velünk történik! Ez már az ÉLET iskolája!

2021. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:
Természetesen tudnak a kapcsolatunkról, de sajnos a barátom szüleivel nem valami jó a kapcsolatuk.
2021. máj. 7. 19:18
 47/56 anonim ***** válasza:
94%
44 a nagyszülői gyeddel sem biztos, hogy beljebb lennének, ugyanis az a nagyszülő, aki az ellátást kapja, nem dolgozhat mellette, kivéve, ha otthonról dolgozik. Ha emiatt az egyik nagyszülő bevétele kiesik, akkor nem kerülnek ki jobban a helyzetből.
2021. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
5%
42-es! Attol mert valaki a szuleivel el mibol gondoltad ki a kis agyacskadban, hogy rezsit, kajat, lakast nem fizet? 🤷🏽‍♀️
2021. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim válasza:
95%
Nem kotelezhetnek arra hogy elvetesd, de elég nagy butaság lenne részedről ha mégis megtartanád.. az előttem szólók írtak úgy ezer indokot hogy miért ne tartsd meg, igazuk van mindenképp gondold végig a válaszokat, hátha megjön az eszed... Egy gyerek mellett ilyen fiatalon semmi életed nem lesz, az iskolát se fogod befejezni így valószínűleg.. a barátod szüleire támaszkodni nem megoldás, bármikor szétmehettek és a te gyereked neked kell tudnod el tartani, nulla végzettséggel egy normális munkát se fogsz találni...
2021. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
100%

48!


Ugyan nem 42 vagyok, de azért valaszolnek neked. Aki nem önállóan él, hanem a szüleivel, azt kb biztosan eltartják. Egy 18 éves, nulla végzettséggel rendelkező személy max a minimálbért keresi, amiből talán kijön a rezsi ráeső része meg valamennyi élelmiszer. Önállóan nem tudná belőle megélni.

2021. máj. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!