Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megtennétek neki ezek után?

Megtennétek neki ezek után?

Figyelt kérdés

Felkel reggel a 12 éves fiam, mondja, hogy kell rajz mappa. A/3-as. Mondom ok veszek, 1. óra után szünetben legyen ott a suli kerítésénél és oda adom. (2. óra rajz, szigorú tanárral, ha nem lesz beírást fog kapni)

Mondja a gyerek, hogy menjek majd oda a kapuhoz. Mondom nem megyek, ott leszek oldalt a kerítésnél ahol meg állok a kocsival. Neki az pár méter séta. Elkezd értetlenkedni, hogy az hol van?? Mindig ott állok meg amúgy, tudnia kellene. Magyarázom tovább, hogy ott, ahol a focikaputok van. Erre ő flegmán: nem az alsós udvaron vagyunk! Mondom tudom, a felsős udvaron is van focikapu nem tudod? Erre ő iszonyat flegmán: de igen, képzeld el tudom..

Erre úgy felcsesztem magam, mondtam ne várjon, nem fogom vinni a mappát. Én tudom, hogy kamasz. De szívességet kért, én rohangáljak neki, pontosan időben legyek ott a sulinál, nem tud időben szólni, és ezt érdemlem. Nagyon rosszul tud esni. Emlékszem még mit éreztem kamasz koromban, volt, hogy 1 nagy gombócot a torkomban, volt, hogy én is flegmáztam volna a szüleimmel. Na de azért tudtam a határokat. Most azon agyalok , hogy ha nem viszem utána a mappát szar anya vagyok és leszek. Ha utána viszem, akkor meg azt hiheti, hogy máskor is megengedheti ezt a viselledést.

Ti utána vinnétek?


2022. okt. 20. 07:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, utána vinném
Nem, nem vinném
51 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

Nem, és őszintén meg is mondanám neki, hogy ne várja, nem leszek ott sem a kerítésnél, sem a kapunál.


Teljesen igazad van. Gondolom, munkahelyről kéredzkedsz, de ha nem, akkor is szívesség.

Az ember természetesen megtenné a gyerekének, megtenne még sokkal többet is, de a minimum, hogy nem flegma, hanem hálásan köszöni, hogy kihúzom a csávából. Ha ilyen flegma, akkor én is azt mondanám, hogy tanulja meg, nem természetes, hogy ugrok valamiért, mert ő elfelejtett valamit.

2022. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%

alapból nem vinném, ha csak reggel szól

egyébként csak annyit kell mondani, én 9-kor ott leszek a kerítésnél, 5 percet várok, ha kell a mappa, odajössz érte

a flegmázást nem kell felvenni

ahogy én emlékszem, sokszor már akkor megbántam amikor kimondtam, de olyan ciki volt bocsánatot kérni

2022. okt. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
36%

Felnőtt létedre, semmivel sem vagy különb a kamasz gyermekednél.

Épp úgy hisztizel és durcizol, mint ő. 🤷‍♀️

2022. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%

3-as, ez egyáltalán nem hisztizés.

A nevelés része, hogy a gyerekével érezteti, hogy ha így viselkedik, nem várhat el szívességeket.

Kb. mint a jutalmazás-büntetés.


Egyébként a felnőtt-világ is így működik. Egy munkatárs is általában addig korrekt és segítőkész, amíg az ember normálisan viszonyul hozzá. Ha ő cserébe bunkó és flegma, akkor nagyon hamar mindenki csak azt a minimumot fogja neki megtenni, ami munkaköri kötelessége.

2022. okt. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
Én sem vinném el neki, már akkor sem, ha reggel szól. 12 éves, nem elsős, tanulja meg észben tartani a dolgokat. Most kap egy beírást, és majd legközelebb jobban figyel. A flegmázás meg…. hát életkori sajátosság, emlékszem saját magamra, egy fokkal sem voltam jobb én sem, ezt nyilván el kell neki magyarázni és próbálni jobb irányba terelni, de szerintem egy ideig ilyen marad..
2022. okt. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem mindegy, hogy általánosságban is így viselkedik/beszél, vagy csak most ért egy ilyen meglepetés. Mindenkinek lehet rossz, nyűgös napja amit nem mindig azon tölt ki az ember akin kellene.
2022. okt. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
62%
Én biztos nem vinném el. Nem a flegmázás miatt, az teljesen hidegen hagy. De ne aznap meg előző este szóljon már. És ha időben szól is, akkor is inkább elviszem és együtt vesszük meg, nem rohangálok neki mint a szolgája. Volt hogy megkaptam ezek miatt, hogy rossz szülő vagyok, és utál, a környezetem sem mindig támogatott, de nem érdekelt. És úgy érzem jól tettem, sokkal normálisabb mint a kortársai, akiket elkényeztetnek, most fognak érettségizni.
2022. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem emiatt nem vinni a mappát, csak hogy megmutassam, hogy én vagyok a fônök, elég dedós dolog, és senkinek sem lesz jó érzése utána.


Ha én lettem volna a fenti szituban, akkor mikor elkezd flegmázni, nyugodt hangon megkérdeztem volna, hogy akkor szeretné, hogy vigyem a mappát, vagy nem? Mert ha szeretné, akkor legyen szíves szépen megkérni. Ekkor van esélye észbekapni, és visszavenni, esetleg elnézést kérni.


Ha pedig erre inkább odavágja, hogy akkor inkább mégsem kell, akkor az pedig a saját döntése, ez esetben persze ráhagynám.

2022. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
38%

Lementél gyerekbe..


Alapból ha egyszer azt mondtam viszem, akkor nem mondtam volna, hogy nem.


Plusz èn leadtam volna a portàn és nem vártam volna semmi pontos időpontra mint szünet..

2022. okt. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%
Nem direkt flegmázik,kamasz.Dúlnak benne a hormonok,sokszor ő sem tudja mitől ingerült.Aki meg azt írja,hogy biztosan nem szaladgálna mert miért most jut eszébe,az még soha semmit nem felejtett el?Ha rendszeres a dolog, akkor nyilván el kell vele beszélgetni,hogy figyeljen jobban a dolgára,de ha egyszer van ilyen akkor miért mentek le óvodásba,és azért se segítetek.Valószínűleg ha a tanár ilyen szigorú, akkor amúgy is görcsben van a gyomra hogy időben ott lesz-e,vagy ha nem akkor leb@sszák érte.Ha van lehetőség segíteni(ezek szerint van,mert felajánlottad) akkor miért nehéz normális hangnemben elmagyarázni hogy hol várod?Lehet,hogy szerelmes,és máshol járnak a gondolatai. Pontosan úgy hisztiztél,ahogy a gyerek flegmázott.Nem értette elsőre,erre gondolom pofákat vágva közölted vele,hogy hülye,mert tudnia kéne meg amúgy is miért te szaladgálj!Mielőtt megköveztek,nekem is van 3 kamaszom.14,12 és 11 évesek,szokták időnként flegmán válaszolni.
2022. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!