Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megtennétek neki ezek után?

Megtennétek neki ezek után?

Figyelt kérdés

Felkel reggel a 12 éves fiam, mondja, hogy kell rajz mappa. A/3-as. Mondom ok veszek, 1. óra után szünetben legyen ott a suli kerítésénél és oda adom. (2. óra rajz, szigorú tanárral, ha nem lesz beírást fog kapni)

Mondja a gyerek, hogy menjek majd oda a kapuhoz. Mondom nem megyek, ott leszek oldalt a kerítésnél ahol meg állok a kocsival. Neki az pár méter séta. Elkezd értetlenkedni, hogy az hol van?? Mindig ott állok meg amúgy, tudnia kellene. Magyarázom tovább, hogy ott, ahol a focikaputok van. Erre ő flegmán: nem az alsós udvaron vagyunk! Mondom tudom, a felsős udvaron is van focikapu nem tudod? Erre ő iszonyat flegmán: de igen, képzeld el tudom..

Erre úgy felcsesztem magam, mondtam ne várjon, nem fogom vinni a mappát. Én tudom, hogy kamasz. De szívességet kért, én rohangáljak neki, pontosan időben legyek ott a sulinál, nem tud időben szólni, és ezt érdemlem. Nagyon rosszul tud esni. Emlékszem még mit éreztem kamasz koromban, volt, hogy 1 nagy gombócot a torkomban, volt, hogy én is flegmáztam volna a szüleimmel. Na de azért tudtam a határokat. Most azon agyalok , hogy ha nem viszem utána a mappát szar anya vagyok és leszek. Ha utána viszem, akkor meg azt hiheti, hogy máskor is megengedheti ezt a viselledést.

Ti utána vinnétek?


2022. okt. 20. 07:37
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
72%
30, Én nem felejtettem el milyen volt a suli, amellett, hogy nekem soha semmit nem hoztak be a szüleim. Mindenben segítettek és támogattak, de egy otthon felejtett vagy nem beszerzett dologért nem rúgták fel a munkanapjukat. Ha egyest vagy hiányt kaptam volna emiatt, nem szidtak volna le, nem volt akkoriban ennyire felfújva a suli. A suli a gyerek kötelezettsége és felelőssége. Szerintem ne az anyát ekézzük már amiatt, hogy segíteni akart, de a gyerek még egy minimális dologban sem akart alkalmazkodni, sőt, flegmázott, mégis az anyát lustázzátok le, aki azért felrúgta a munkanapján, beszerezte a mappát, majd odaautózott. Látom, a 30-as válaszolóval az élen felnőtt az a generáció, amelyiknek a falatot is megrágták és a szájába köpték. Én legfeljebb ott hibáztatom az anyát, hogy elment a rajz mappát beszerezni. Pont az ilyenekből tanulná meg a gyerek, hogy ami fontos, észben tartjuk, ha nem sikerül, mert emberek vagyunk, viseljük a következményeket. Ha kap 6.osztályban egy egyest rajzból, nem dől össze a világ, legalább tanul az esetből. Leszidni nem szidnám le.
2022. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
78%
Qrvára nem rágták meg a falatot, és itt se a munkanapját rúgta fel a kérdező,otthon van a kisebb tesóval.Legalábbis azt írta,hogy a két nagyot indítja suliba.Mellesleg ő ajánlotta fel,hogy viszi, nem volt kötelező.Régen amúgy nem is adtak minden szarért karót,meg beírást.Újabban ez az egyetlen fegyelmezési forma,be is van írva minden apró szarság,az enyémnek mondjuk olyan,hogy reggel hangosan zárta le a kerékpárját.Ne kérdezd hogy ez mit takar,mert ezt pontosan a tanárnő se tudta megmondani,csak hogy nem voltak csendben,nevetgéltek a gyerekek, azért írta be.És nem azért van ekézve a kérdező,mert esetleg nem vitte volna el a mappát,hanem amiért lement egy kamasz szintjére és megsértődött.Ergo egy dekával sem volt a viselkedése különb a 12 éves gyerekénél.Ha nem tudta volna megoldani, akkor azt mondja,hogy nem viszek,mert nem tudok,megkapod a beírást azt csók a családnak.De nem,azt mondta oké,viszem,de nem viszem a kapuba,nehogy már még ekkora szívességet tegyek, aztán meg megpukkadt,hogy az amúgy is ideges kamasz gyerek nem fülét behúzva helyeselte,hanem visszaszájalt.Nyilván nem volt helyes viselkedés,de mint látható a példa is az előtte,hogy ha valami nem tetszik, akkor megsértődünk,és bunkók leszünk.Nem vitázok veletek,az én gyerekeimnél működik,hogy nem leugatom őket,hanem finoman közlöm,hogy nem okés a viselkedés,max fél óra múlva saját maguktól kérnek bocsánatot,és mindent el mernek mondani itthon.
2022. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
70%
De az meg sem fordult a fejetekben, hogy nem nevelési szándékkal nem vitte a kapuhoz, hanem esetleg a kicsi a kocsiban volt, és nem akarta otthagyni, vagy kimacerázni kocsiból? Egyébként az persze sokkal kevésbé fárasztó, ha egy kisbabával a nyakában viszi a mappát, mintha a munkanapjából ugrott volna ki, hiszen a csecsemőgondozás csupa pihenés, móka meg kacagás (irónia). Meg persze egy kamasznál tök jogos, ha elpattan a cérna, és suttyó módon viselkedik, de egy három gyereket nevelő anya nehogy már egyszer is kifogyjon a béketűrésből. Ott hibázott, hogy következetlen volt, a flegma viselkedését igenis kikérheti magának, attól még nem lesz xaranya.
2022. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
78%
Jajj már ez már a kákan is csomó esete utolsó.Nekem 5 gyerekem van,a 3 kamasz,meg 2 kicsi.Ha azt mondom a gyereknek,hogy viszem, akkor viszem.És akkor igenis a gyerek mondja meg,hogy hova tud érte jönni.Nekünk általános iskolában pl a kerítés közelébe se lehetett menni,pláne nem lehetett ott semmit elvenni senkitől.Ha nem tudom megoldani, akkor még azt mondom,hogy nem tudok vinni.Ennyi a történet.Nekem nem kell mesélni a gyereknevelés nehézségeiről.Érdekes,hogy én mindent meg tudok oldani amit muszáj,és amit akarok.A kamasz még éretlen azért viselkedik így,az anya elvileg felnőtt nő.És nem,nem fogyhat ki a béketűrésből.Ennyi erővel aki 1- nél több gyereket nevel,az néha nyugodtan verje is el a gyereket,mert nehogymár ne fogyhasson el a türelme.Egy szülő nem engedheti meg magának a dedós viselkedést,és pont.
2022. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!