Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy majdnem 12 évestől elvárha...

Egy majdnem 12 évestől elvárható, hogy busszal jöjjön haza, ha a kistesó éppen alszik abban az időben?

Figyelt kérdés

Vagy ilyenkor fel kéne kelteni a kicsit?

2 megállóhely az iskola és a ház. Meg kb.10 perc séta.

Már tud egyedül buszozni, edzésre is azzal szokott menni.


2022. nov. 29. 14:35
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Ha edzésre megy, akkor ő is lelkes. Vagy múltkor a barátnőjéhez is egyedül ment busszal. Szóval ha a saját igénye, akkor nincs vele baja. Csakhamar én kérem meg.
2022. nov. 29. 15:17
 12/53 anonim ***** válasza:
94%
Téged meg annyira megérint egy kiskamasz felháborodása hogy erről bizonyosságot kell nyerned itt a nagyérdeműtől?!
2022. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez gáz, ha már buszozni se akar. Ennyi idősen egyébként a gyerekek nagy része simán buszozik egyedül. Én kistesó nélkül se ugrálnék érte az iskolába, ha edzett haza tud jönni, ráadásul nem sok idő úgy sem.
2022. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
91%

12 éves a fiam. Vidékre költöztünk, de a sulija maradt a városban. (Ahogy a masik 2 gyerekemé is, ők 14 és 18évesek)

Reggel beviszem őket, hazafele mindenki jön egyedül, busszal.

Aztan neki helyi járaton 30perc az út, seta a városban 5perc, majd meg 20perc buszozás és 10perc séta.


Ha edzésre úgy van kedve, oda is egyedül megy, az is a városban van.

2022. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
85%
Így nincs a nagy életében semmi rendszer. Láthatólag a kicsi körül forog minden, hiszen ezek szerint az utolsó pillanatban hívod fel, hogy jöjjön haza egyedul, mert alszik a kicsi. Egy "Pisti, te már nagyfiú vagy, hétfőtől nem megyek érted, busszal jössz haza mindennap" valoszinuleg sokat javítana a helyzeten, hiszen egyertelmu és kiszamithato helyzetet teremt.
2022. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, hogy akkor innentől jöjjön mindig busszal. Na de van, hogy megyünk boltba, vagy valamerre, akkor haza tudom hozni. Vagy tesóm gyereke is oda jár, volt már, hogy ő hozta haza.

Amúgy tavaly is jött már haza, még a kistesó előtt. Akkor még lelkesebb volt. De ugye akkor még dolgoztam is, sokszor volt, hogy pont úgy végeztem melóban, hogy össze tudtam szedni. Vagy a férjem.

Az is eszembe jutott egyébként, hogy a szar idő vette el a kedvét. :D

2022. nov. 29. 17:01
 17/53 anonim ***** válasza:
77%
Eddig ki volt nyalva a valaga a fuvarozassal, 12 eves nehogy mar ne tudjon buszra szallni. Hihetetlen.
2022. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
15-ös, egyáltalán nem a kicsi körül forog minden. De úgy gondolom, egy 12 évestől talán el lehetne várni, hogy alkalmazkodjon egy ilyen helyzethez. Ha pl munkában nem végzek, és felhívom, hogy buszoznia kell, az is ugyanaz a helyzet.
2022. nov. 29. 17:08
 19/53 anonim ***** válasza:
88%

de mi a tökömért kérdezed hogy elvárható e, mikor eddig is elvártad h buszozzon meg is tudja tenni (hiszen edzésre is így jár)


És nem nem ugyan az h a meló miatt nem mész érte, vagy a tesó miatt. Ha nem érzed a különbséget, az baj. Mert szerintem a 12 évesed érzi

2022. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
89%

"15-ös, egyáltalán nem a kicsi körül forog minden."


De, számára bizony a kicsi körül forog minden, hiszen a kicsi miatt nem mész érte.



"De úgy gondolom, egy 12 évestől talán el lehetne várni, hogy alkalmazkodjon egy ilyen helyzethez."


Elvarhato, ezért kell azt mondani neki, hogy hétfőtől egyedül jár majd haza.


"Ha pl munkában nem végzek, és felhívom, hogy buszoznia kell, az is ugyanaz a helyzet."


Munka. Nem az otthon lévő kisteso. Kb úgy fogd fel, mintha a férjed azt mondaná, ma később ér haza, mert tuloraznia kell, vs később ér haza, mert kocsmába megy a barátaival.

2022. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!