Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy majdnem 12 évestől elvárha...

Egy majdnem 12 évestől elvárható, hogy busszal jöjjön haza, ha a kistesó éppen alszik abban az időben?

Figyelt kérdés

Vagy ilyenkor fel kéne kelteni a kicsit?

2 megállóhely az iskola és a ház. Meg kb.10 perc séta.

Már tud egyedül buszozni, edzésre is azzal szokott menni.


2022. nov. 29. 14:35
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
86%
Kisiskolás koromtól egyedül buszoztam a másik városba, ez volt ilyen 2005 környékén szóval nem is volt olyan borzasztó más világ. Egy ennyi idős gyerektől abszolút elvárható hogy egyedül járjon.
2022. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:

Edzésre nem várom el, hogy busszal menjen. Azt ő akarja. Kitalálta, hogy ő oda busszal akar menni.


Nyilván abból, hogy kb.2 hetente 1x megkérem, hogy jöjjön busszal, tök egyértelmű, hogy a pici körül forog minden. Azon kívül hogy mennyi időt töltök a naggyal, hogy mennyit járok vele külön programra, hogy otthon mennyit kártyázunk vagy filmezünk az baromira nem derül ki.

Tény és való, el lett kapatva, állandóan mentünk érte. Ebben valóban igazat adok. Kicsit túl volt féltve.

2022. nov. 29. 18:16
 23/53 anonim ***** válasza:
86%
Hát nálunk kénytelen lesz buszozni mert jogsim nincs 😅
2022. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
76%
Simán elvárható. Én 10 évesen (90-es évek végén) már egyedül jártam haza busszal, az iskola épp a város másik végében volt. 1 órás út, átszállással, el sem értem a leszállásjelzőt, még nem a kapaszkodón volt, hanem fent az ajtó felett, rendszeresen idegeneket kellett megkérnem ha le akartam szállni.
2022. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
84%
Kiskamasz, mindenen kiakadnak, megsértődnek. Majd jönnek még durvabb dolgok is. Rantsd meg a vallad, nem kell ennyire fejen pörögni emiatt. Ki van akadva? Kit érdekel? Haza kell jönnie, amikor azt mondod és kész. Nem kell felvenni az ilyesmit. Mondjuk én ezért nem hurcibálom a sajátomat allandóan. De egy 12 éves szokja meg szépen, hogy a szülei nem pattognak neki, mint a nikkelbolha, és nem rangathatoak műsértődéssel.
2022. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy az zavarja, hogy nem tudja előre, hogy mire számìtson. Van, akit ez nagyon zavar. Valószínűleg jobb megoldás lenne, ha fixen busszal vagy gyalog járna.
2022. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
64%
25 vagyok, amúgy semmi köze hozzá, hogy épp miért nem mesz erte. Ha csak lehevernél, mert fáradt vagy, te azt is megteheted, es nem pampoghat, ha ennyire közel laktok a sulihoz. Nem kell a kistesóra fogni feltetlenül. Nem kell indok, mert nem vagy a sofőrje.
2022. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
60%
De nem lehet mindig mindent kiszámítani. Könyörgöm, két tetves megállóról van szó. Nehogy már akkora probléma legyen, hogy ad hoc tudja meg, hogy az anyja ma nem megy érte. Komolyan, nem is ertem.
2022. nov. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
78%
Na, pont ezért felesleges hozzászokatni a gyerekeket, hogy mindennap oda-vissza fuvsrozzák őket az iskolában, mert aztán már 2 megállón fel vannak háborodva, annyira elkényelmesedtek.
2022. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

Ráadásul reggel szóltam is neki, hogy vegye a vastagabb kabátot, mert lehet, hogy busszal kell ma jönnie. Mert tegnap is pont akkor aludt a pici, amikor vége a sulinak, mondtam neki reggel, hogy akkor készüljön úgy, hogy benne van a pakliban, hogy ma egyedül jön. Szóval annyira nem érte váratlanul. :D

De tény és való, hogy mindenen háborog mostanában. Mindenért pofákat vág, minden fáj neki.

2022. nov. 29. 20:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!