Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől függ ,hogy egy kamasz...

Mitől függ ,hogy egy kamasz rászokik-e a cigire?

Figyelt kérdés
2023. máj. 25. 10:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Hogy milyen társaságba kerül. Ha stréberek között van, ahol senki sem cigizik, akkor vszeg ő sem fog.

Én alkesz rockerekkel lógtam, cigiztem de csak bulikon, pár év alatt elhagytam azt is. A piát nehezebb volt elhagyni 😶

2023. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
A környezetében lévő társaságtól is függ! Bár én középiskolába olyan társaságban voltam, ahol mindenki dohányzott. Ennek ellenére nem szoktam rá a cigire. Szóval ez nem csak a társaság kérdése, hanem akarat kérdése is.
2023. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt a társaság, ahogy írják, nem mindegy, hogy menő-e cigizni a haverjai között vagy ott sem jellemző.


Másrészt a családi háttér, visszagondolva a kamaszkoromra, nálunk az cigizett rendszeres 14-15 évesen, akinek a szülei "engedték", de legalábbis nem balhéztak rajta. Nálunk szigor volt otthon, biztos mindenféle következménye lett volna, ha ez kibukik otthon, így mi pl. a testvéreimmel sosem cigiztünk, nyilván amúgy kipróbáltam, ha valaki adott egy szálat, de rászokni nem tudtunk, hiszen sem pénzt nem adtak cigire, meg nem is mertem volna cigiszagúan hazamenni.

2023. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezen amúgy annyit gondolkoztam már. Mondanám,hogy a társaság,de én olyan társaságban voltam tiniként,hogy ittak,dohányoztak és minden alkalommal próbáltak "rávenni",hogy én is,csak 1x,stb. Ment a csesztetés is,hogy milyen nyúl vagyok. Ez sem érdekelt,sosem tudtak befolyásolni még 12 évesen sem ezek a dolgok,ha azt mondtam már akkor is,hogy márpedig én nem,akkor gúnyolhattak bármi,az a nem nem maradt. Most is így van. :D Egy ember nem volt közöttük,aki ne csinálta volna. De soha ki sem próbáltam a cigit,egyszerűen undorodtam tőle mindig is,már gyerekként is és most 30 évesen is. Mai napig soha nem próbáltam ki és nem is tervezem,férjem ugyanígy van,szerencsére. Nálam a szüleim dohányoztak akkoriban,de ez is inkább elrettentés volt,hogy én nem akarok. Szigorúak voltak,de azért voltak hülyeségeim és szerintem ha elkezdtem volna dohányozni sem akadtak volna ki annyira amúgy. Tehát még csak ezt sem mondanám. Tesóm kipróbálta,de ő sem cigizik,felnőtt már ő is. Amúgy több barátnőmnek például iszonyat szigor volt otthon még is titokban mindenfélét csinált. Úgyhogy nem tudom mitől függhet, hogy vajon én miért gondolom így. Érdekes. :D
2023. máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
10%
Freud szerint attól is cumizott e kiskorában és kielégült e az orális reflexe
2023. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

"Ha stréberek között van, ahol senki sem cigizik, akkor vszeg ő sem fog."

Bár így lenne. Kitűnő tanulóként bagóztunk. Egy kis 5 fős társaságban, ahol csak olyanok voltak, akik rendszeresen tanulmányi versenyekre jártak.

2023. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem úgy értettem a strébert. Én is kitűnő tanuló voltam végig, gimiben is. Úgy értettem, hogy ha sok könyvmoly lóg együtt, és nem a berúgás az egyetlen témájuk, akkor azért kevesebb az esély. Pl a társaságában én voltam egyedül jó tanuló.
2023. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
A könymolyt is képes vagy negatívumként hozni. De az se óv meg a cigitől, se az alkoholtól. Könyvekről is remekül lehet filozofálni sör és cigi mellett.
2023. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
Sajnálom, ha így jött el, tekintve, hogy mint írtam, én is kitűnő voltam, sőt, mai napig könyvmoly vagyok :) csak a társaság nem az volt, így húztak lefelé.
2023. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Attól hogy van-e önbizalma és milyen az énképe.


Ha van önbizalma és tudja, hogy nem az teszi őt menővé vagy kevésbé menővé hogy cigizik vagy sem, vagy ha esetleg olyan szintű önbizalommal és irányító személyiséggel rendelkezik, hogy ő a társaság irányítója (és korábban otthon se azt látta hogy a cigizés jó, menő, felnőtté stb) akkor nem fog cigizni.


Ha a cigiző társaságba való beilleszkedéssel szeretné önmagát definiálni akkor fog cigizni.


Az önbizalom és énkép pedig a család nevelése által alakul.

Szóval a családon múlik. (Nem az anyán, nem az apán az egész családon)

2023. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!