Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért mondják legszebb évek a...

Miért mondják legszebb évek a középiskolás évek?

Figyelt kérdés
2023. jún. 20. 13:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
30%
Azok vannak lepontozva akik leírták hogy nekik rossz volt, akiknek meg jó azt felpontozták rendesen.
2023. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy akik lepontozzák azokat akiknek nem volt jó azok ilyen rózsaszín álomvilágban élnek és pánikot kelt bennük a valóság?
2023. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
26%
Igazából kevés embernek jó, csak egy bizonyos rétegnek... De ettől függetlenül ezen filózni is már felesleges, bár nekem is okoztak feldolgozatlan traumákat az iskolai évek, de hát ez van ... Túlléptem, és folyamatosan fejlődök.
2023. jún. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az általános iskola sokkal jobb. Ott sokkal hosszabb idejű, és mélyebb barátságok kötődnek. Gimiben mi is eljátszottuk 4 éven keresztül, hogy ,, jaaaaaaj mi aztán egy család vagyunk, és szeretjük egymást,, elballagtunk, mindenki kiposztolta instára, aztán ennyi, azóta semmit se beszéltünk. 10-ből 9 osztály így szokott járni.


4 év alatt NEM lehet ilyen szoros kötődést kialakítani, főleg úgy, hogy kb kényszerítve vagy, hogy szocializálódj, nálunk folyamatosan ki volt nézve, és gúnyolva az, aki nem volt annyira szociális, és csak 1 barátja volt. Emlékszem a ,, gólya tábor,, nevű hülyeségre, amikor ilyen csapatépítő baromságokat kellett csinálni, amiket senki le se szart, na én kb akkor beszéltem pár osztálytársammal először és utoljára.


Ami viszont tényleg jobb volt a gimiben, hogy nem voltunk annyira megkötve, nem kellett külön szülői nyilatkozat, hogy egyedül menjünkk haza, szünetekben nem voltunk kizavarva az udvarra, + nálunk volt egy ilyen szabály, hogy beszedték a telefonokat nap elején, a gimiből ez a hülye szabály már eltűnt.

2023. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%
Nekem ovitól kezdve a gimi végéig életem legszarabb időszaka volt. Ha ez lenne a legszebb, ár rég megöltem volna magam
2023. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sokaknak azért ezek a "legszebb évek", mert ekkor az ember bele tud már kóstolni a felnőtt élet egy-egy aspektusába, ugyanakkor még nem kell olyan mértékben felelősséget vállalni a tetteiért, mint egy felnőttnek, nem várják el tőle még azt a szintű komolyságot, érettséget. Viszont vitathatatlan, hogy legalább ennyi embernek okozott a gimi komoly traumákat, sokaknak baromi nehéz időszak volt, valakinek meg lehet, hogy tök semleges, úgyhogy nincs sok értelme rárakni a fiatalokra ezt a nyomást, hogy na basszus ha nem ezek a legszebb éveid, akkor megszívtad, mert minden más csak szarabb lesz, mert tökre nem. Amúgy is, van abban valami nagyon szomorú, hogy valaki 16-18 évesen elérte a "csúcspontját", még "fejletlen", szinte "félkész" lényként.
2023. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
48%
Sok bölcs ember azt mondja hogy akinek a legszebb évei a középiskolás évek voltak, annak lesz a legrosszabb felnőtt kora
nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!