Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudom majd felvilágosít...

Hogyan tudom majd felvilágosítani a lányom ha nagyon konzervatív vagyok?

Figyelt kérdés
Szüleimtől ezt a példát vettem át, nem beszéltünk róla soha. Sok mindent azóta is "undinak" és megalázónak tartok. Hogyan tudnám természetesebben felvilágosítani a lányom, hogy ő ne érezze azt hogy egy-egy dolog durva, nem csinálunk olyat stb. Vagy mondjam a saját véleményem és majd ő eldönti egyet ért e? Segítsetek!

2023. jún. 21. 00:36
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%

"Azért annyira undi nem lehetett, ha ezt a gyereket valahogy összehoztátok a pároddal."


Ahhoz konkrétan sima szex kell. Lehet neki undi az orál, vagy az anális szex.

2023. jún. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet, hogy amit undinak és megalázónak tartasz az tényleg az? Csak a mai társadalom próbálja bemesélni, hogy normálisnak kell tekinteni? Nem tudom konkrétan miről van szó. Egyébként azt mondják érdemes kihasználni a lehetőséget, ha kérdeznek, mert úgyis fognak. Amikor már nagyon akkor szerintem kicsit feszélyező (mármint a számukra) leülni, és jól megtárgyalni a "használati utasítást".
2023. jún. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
35%

Így, hogy nem tudjuk mit érzel, nem is lehet tanácsot adni.

Sajnálom, hogy nem gyermekvállalás előtt jutott eszedbe, hogy nem feltétlenül az a jó, és igaz, amit a szüleid átadtak. Terápia kellett volna. Most sem késő. Óriási bajok lesznek, ebben biztos vagyok a kérdés alapján. Ijesztő, hogy itt tartasz.

2023. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 NTBS ***** válasza:
71%
Utánna olvasol és azután.
2023. jún. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
72%

4es! Velem is ez volt, mert az én anyukám is konzervatív. Elég gáz ez a megoldás sztem. Másoktól többet megtudtam. Illetve egyáltalán nem tudtam semmit, úgy kellett kitapasztalnom és a mai napig gátlásos vagyok, pedig van 3 gyerekem! Na, ezt nem szeretném elkövetni. Mondjuk, mindhárom fiú, de most úgy néz ki, lányt várok. Én azt gondolom, hogy nem szabad direktbe, hogy akkor most felvilágosítalak, hanem amikor olyan téma van, lehet beszélgetni. És máshonnan indul az egész. Onnan, hogy másról is tudjátok bármikor beszélgetni, elmondja amit gondol, mit érez és akkor ebben a témában is nyíltabban tudtok kommunikálni. Kell egy alapvető bizalom. Én a keresztanyammal, aki anyukám testvére sokkal jobban el tudtam beszélgetni ilyenekről, mint anyukámmal. Tőle kérdeztem meg, hogy mondjam meg anyunak, hogy megjött, mert anyukám orvos és mindent szaknyelven magyarázott. Pl. mai napig utalom a menstruáció szót.😂

A lényeg, hogy abban a korban már ciki volt ilyenekről beszélni. Korábban kell könnyedebb témákkal kezdeni. Sztem.

2023. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
88%
Azért ijesztő, milyen emberek nevelnek gyereket, én a mai napig nem tudok napirendre térni felette, hogy normálisnak látszó felnőtt emberek bizonyot területeken gyerekszinten ragadtak(és ezzel együtt képesek nemi életet élni). Ez nem konzervatívság, ez prűdség, a szexuálitáson nincs mit szégyellni, pláne nem a kimondásán, ez nem valami mocskos dolog, amit titokban kell tartani. Anyám is ilyen, velem is így bánt, nálam bezzeg nincs szülői minta, szerintem ez valami kibúvókereső felfogás. Nekem amúgy könyvet dobtak az ágyra és nem beszéltek róla soha, egyáltalán nem onnan jönnek sem az ismereteim, sem a hozzáállásom az egészhez.
2023. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
74%
ha eddig nem mentél pszichológuhoz, hogy megbeszéljétek, miért ragadtál meg egy hároméves gyerek szintjén, akkor mostmár teljesen felesleges. ha meg ilyen visszamaradott, prűd, "konzervatív" szektáskeresztény vagy, akkor a a legjobb, ha nem mondasz semmit, majd egyszer talán ha kikerül a befolyásod alól a gyerek és találkozik a világgal, esélye lesz normális emberré fejlődni.
2023. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%
Lehet előbb fog ő téged.
2023. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
13%
Nehéz lesz beszélni olyan ról amihez közöd nincs. Majd ha egyszer dugsz egy jót, addigra lehet unokáid lesznek.
2023. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
88%
Olyan légkörnek kéne lennie otthon, hogy erről (is) bátran merjen kérdezni a lányod. A leírtak alapján erre esélyt sem látok.
2023. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!