Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szulok! Ti mennyire vagytok...

Szulok! Ti mennyire vagytok konzervativak? Meddig engedtek?

Figyelt kérdés

Pl mennyire beszelnetek a gyereketekkel a szexrol? Engednetek, hogy a lanyotok lefekudhessen egy allando kapcsolatban? Beszelnetek vele a biztonsagos vedekezesrol?


Sok esetben a szulok annyira konzervativak, hogy tabu ez a tema. Sok fiatal azt sem tudja, hogy mik a veszelyei, hogyan kell helyesen vedekezni, es mi a teendo balesetet helyzetekben.


Velemenyem szerint a szulonek egyeszen kicsi kortol kene elkezdeni a beszelgeteseket, de szerintem ez sok esetben nem tortenik meg.

Nem vagyok mar kamasz, de meg gyerekem sincs, megis ugy erzem, hogy ez egy komoly problema.


2014. dec. 2. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
A szexről nyíltan beszélek, elmondom a szép, és az árny oldalait is. Lefeküdni? Ha már elmúlt 17 akkor. Nem támogatom hogy 12-16 éves gyerekek szexeljenek.
2014. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

19 vagyok de engem is felháborít ez a dolog. Azóta már kérdeztem anyukámat, hogy miért nem tudott felvilágosítani (nekem a nővérem tette) azt mondta hogy nem tudja :D

Szerintem nem azért nem beszél a szülő a szexről mert konzervatív. HIsz a konzervatívok is szexelnek vagy legalábbis szexeltek, ha van gyerekük.

Valahogy azt érzem hogy nehéz a gyerekkel őszintének lenniük. Azt hiszik hogy buták, közbe meg sokkal okosabbak mint a szülők. Legjobb esetben odadobnak egy könyvet "gólya hozza" címmel, de megszólalni nem képesek. Én sem szeretnék ebbe a hibába esni. és engem is felháborít. Egyszerűen nem értem.

2014. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

En jelenleg 22 vagyok, de nem nagyon volt szo a szexrol... internetrol tajekozodtam, kaptam is egy konyvet, de sosem volt beszelve rola,en meg nem kerdeztem,mert nem mertem...


14 voltam, amikor talaltam egy cikket az ujsagban, hogy egy lany fogamzasgatlot akart szedni, hogy a ciklusa helyre alljon, de szexelni is akart mar. En megmutattam a cikket anyumnak,aki felreertette, es agyon szidott, mondva, hogy eszembe ne jusson 18 eves koromig, pedig csak a ciklusomrol volt szo...


19 voltam, amikor eloszor lefekudtem a baratommal, fel voltam keszulve, de nem a szuleim altal... Sajnos csinaltam butasagokat is, amiket banok, de senki nem volt, aki ram szolt volna...

2014. dec. 2. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
igen és sajnos ha butaságot csinálunk akkor a szülő minket hibáztat, pedig az ő feladata lenne felvilágosítani a gyermekét. A lányoknál még súlyosabb a dolog, nem csak a terhesség miatt, hanem mert könnyebben kaphatnak el nemi fertőzéseket is.
2014. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!