Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Külföldi koncertre mikor,...

Külföldi koncertre mikor, hány évesen engednéd el a gyerekedet?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron lesz Bécsben a kedvenc előadóm koncertje, gyerekkorom óta szeretem, minden szövegét kívülről fújom, Spotify-on mindig a legtöbbet őt hallgatom. Ez az eddigi legnagyszabásúbb koncertje, nagyon szeretnék elmenni + még két barátnőm is. Júliusban kezdődik a jegyárusítás, az USA-ban percek alatt vitték a jegyeket... Szóval ez nem ilyen "majd visszatérünk rá akkor" kérdés lenne...


Szüleim az engedékenyebb kategóriába tartoznak, szoktak engedni barátnőkkel, unokatestvérekkel bulizni, szórakozni, pl. Szigetre engednek idén is, tavaly is mehettem két estére, de azért az más, mert bármi van, ott vannak értem azonnal.


Nem éjszaka utazgatnánk, hanem akkor már ott is aludnánk egyet, vagy kettőt. Bécsbe viszonylag gyakran járunk családilag, beszélek/beszélünk a barátnőimmel jól angolul és németül is. De még így egyedül külföldön sosem voltam.


(17 éves leszek akkor, de jön olyan barátnőm, aki már 19 lesz jövő nyáron.)


2023. jún. 22. 11:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha megbízható embernek tartalak, meg a barátnőidet is, akkor engednélek.

De a gyakorin én a lazább szülők közé tartozom, úgy vettem észre.

2023. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Ha megy szülő is, nem csak pár barátnő, akkor engedném. Amúgy nem.
2023. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Elég drága még a legolcsóbb jegy is, szóval nem hiszem, hogy bárki csak úgy, kísérőként kifizetné.. :D


Bíznak bennem, meg ők is tudják, hogy ha bármi baj van, nekik szólok, csak na, Budapest és Bécs azért nincs közel...

2023. jún. 22. 11:40
 4/20 anonim ***** válasza:
30%
Németül vagy legalább angolul beszél valaki jól a csapatból? Ha igen, akkor nem nagyobb rizikó, mintha Sopronba mennétek.
2023. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Marha sokra mennek vele, ha szólsz, hogy bajod van Bécsben, ők meg több száz kilométerre vannak egy másik országban.

Nem, külföldre nem engedném más gyerekekkel. Ha menne valódi felnőtt is (nem, a 19 éves még csak jogilag az), akkor igen. Nem, a felnőttnek nem kell ott lennie a koncerten, de a városban legyen ott.

2023. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Angolul és németül is jól beszélünk.
2023. jún. 22. 11:47
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
18 év felett.
2023. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha elmúltál 18 és megkerested az utazásra, szállásra, kajára jegyre a pénzt.
2023. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A pénz megvan rá, dehát 18 nem múlhatok el jövő augusztusra, mikor májusban még csak 17 leszek. :D
2023. jún. 22. 11:53
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Én szerintem elengednélek, ha ismerem a barátnőidet és mind megbízhatóak vagytok, de nem kocsival. Mondjuk még nincs kamasz gyerekem, szóval lehet, akkor máskor gondolnám 🤭

De azért ne akadj ki nagyon, ha a szüleid nem engednek el, mert azért teljesen érthető.

2023. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!