Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Külföldi koncertre mikor,...

Külföldi koncertre mikor, hány évesen engednéd el a gyerekedet?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron lesz Bécsben a kedvenc előadóm koncertje, gyerekkorom óta szeretem, minden szövegét kívülről fújom, Spotify-on mindig a legtöbbet őt hallgatom. Ez az eddigi legnagyszabásúbb koncertje, nagyon szeretnék elmenni + még két barátnőm is. Júliusban kezdődik a jegyárusítás, az USA-ban percek alatt vitték a jegyeket... Szóval ez nem ilyen "majd visszatérünk rá akkor" kérdés lenne...


Szüleim az engedékenyebb kategóriába tartoznak, szoktak engedni barátnőkkel, unokatestvérekkel bulizni, szórakozni, pl. Szigetre engednek idén is, tavaly is mehettem két estére, de azért az más, mert bármi van, ott vannak értem azonnal.


Nem éjszaka utazgatnánk, hanem akkor már ott is aludnánk egyet, vagy kettőt. Bécsbe viszonylag gyakran járunk családilag, beszélek/beszélünk a barátnőimmel jól angolul és németül is. De még így egyedül külföldön sosem voltam.


(17 éves leszek akkor, de jön olyan barátnőm, aki már 19 lesz jövő nyáron.)


2023. jún. 22. 11:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Persze, érthető, csak tényleg ő a legkedvencebb előadóm, mikor tegnap megláttam, hogy nem csak a szokásos London-Párizs lesz a közeli helyszín, hanem pl. Bécs, Milánó is, kis híján elsírtam magam az örömtől.
2023. jún. 22. 13:08
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Csak akkor, ha felnőtt is megy. Ha más nem vállalja, akkor mennék én, addig shoppingolok.
2023. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%
Annyira vagy megbízható, hogy ide is simán regisztráltál 16 alatt.
2023. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Májusban töltöttem be a 16-ot. :)

De nagy gengszterség lett volna bepipálni, hogy "Elmúltam 16 éves.", miközben nem. Hol a rendőrség?!

2023. jún. 22. 14:23
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Elengednélek ha megy veletek egy szülő, vagy vihetlek titeket én kocsival. A koncerten annyira nem vágyom részt venni, addig inkább elmennék várost nézni, vásárolgatni, vacsorázni egyet.

Egyébként van egy 11 évvel fiatalabb hugom, kísértem Bécsbe koncertre amikor 14 éves volt, be is mentem vele meg a barátnőivel, olyan jegyet kapott hogy találkozhatott is az énekessel, nagy öröm volt lol, dögre untam magam de semmi para nem volt benne.

2023. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
Egyik szülő menjen veletek, koncertjegyet neki nem kell venni, de így nem fognak idegeskedni a szüleid. Lehetőleg autóval menjetek, sokkal olcsóbban kijöttök úgy. A vonatjegy Ausztriába nagyon drága.
2023. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Autóval mennénk mindenképp! :)
2023. jún. 22. 19:27
 18/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha egyik szülő Veletek megy akkor igen, amúgy nem.
2023. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerűbb megkérdezni a szüleidet?
2023. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
42%
Le lehet pontozni de egy 17 évest csak úgy nem engedek el más tinivel több száz kilometerre koncertezgetni, épp eszű szülő nem tesz ilyet.
2023. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!