Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egy gyereknek nincs mást...

Ha egy gyereknek nincs mást csinálnia miért ne gépezhetne?

Figyelt kérdés
Én kisgyerekkorom óta kocka vagyok, bár már nem vagyok tini, 23 vagyok. Sokszor játszottam 12+ órát. De akkoriban volt egy szoros barátságom amihez csapódott egy kisebb haveri társsaság, időnként leültünk inni, egyszer kétszer tartottunk egy bulit, sosem voltam nagy bulis igazából. De sokszor az ember nem tud mit csinálni a szabadidejében, szerintem akkor semmi baj nincs a dologgal ha az ember lefekszik időben hétköznap stb stb. Illetve valahol egészségesebb/olcsóbb mint egy buliban inni vagy kábítószerezni. Manapság már nincs annyi időm, a képernyőidőm csak azért sok mert gép mellett dolgozom, de még mindig szívesen töltök hétvégéket/szabadnapokat a gép előtt.
2023. jún. 22. 21:17
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
79%
A "van rosszabb is" tipikus példája annak, amikor valaki nem akar egy problémát beismerni.
2023. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
De tényleg, aki bulimániás és hétvégente mindig halálra issza magát reggelig az valahogy még elfogadott is.
2023. jún. 22. 22:02
 13/38 anonim ***** válasza:
86%

#5 Ami mint pénz és lakhely kérdése. Én falun laktam kamaszként, helyben múzeum nincs, nem is fizették volna a szüleim, ha erre lett volna igényem. Barátom nem sok volt, azt a keveset se engedték el otthonról. Olvasás szintén pénz kérdés. Én volt, hogy napokig kb csak olvastam, és ott tartottam, hogy ami otthon érdekelt, azt elolvastam. Falusi könyvtár szintén, pici, az évek alatt, mivel nem csak nyáron olvastam, szintén a végére értem annak, ami érdekelt. Könyveket nem vettek nekem a szüleim, mert hülyeség, zsebpénzem nem volt, de ha lett volna se lehetett volna bírni az olvasási tempómmal. Az illegálisan netről szedett pdf-eket olvastam egy idő után, ami képernyőidő, tehát rósz.

Ha kirándulni meg sportolni akarsz, az csak akkor free, ha a szabadban tolod, de nyáron van vagy negyven fok napközben. Én pl nyomtam otthon olyanokat, hogy videóról tanulok táncolni, de nekem azt is betudták "ülök a gép előtt" kategóriának. Kertje nem mindenkinek van, nem mindenki szeret kertészkedni, meg azt se fogod egész nap csinálni a negyven fokban, még ha szereted se.

2023. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem ez a 3 lehetőség letezik, az ivás, kábítószer meg a gépezes.

Annyi minden tartalmas dolgot lehet csinálni, festeni, hangszeren játszani, olvasni, sétálni, sportolni, főznu/sütni, nyelvet tanulni....

2023. jún. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk ha bulizol, élményeid, barataid, sztorijaid, tapasztalataid, közös emlekeid lesznek, csajaid is pl. Attól hogy ülsz a gép előtt lfsz se történik.
2023. jún. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
A bulimániások arra sem emlékeznek hogy mi történt olyan részegek.
2023. jún. 22. 23:38
 17/38 anonim ***** válasza:
96%

Tudod kérdező, minden a mersekletessegen múlik. Bulizni is lehet úgy, hogy nem iszod holtreszegre magad, meg hogy a hanyasodban fetrengj utána.


Azzal sincs baj, ha az netezel. De ne ez töltse ki a szabadidőd nagyrészet, mert magadtól veszed el az értékes időt másra.

2023. jún. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Oda van írva hogy testépítek, más nem érdekel.
2023. jún. 23. 04:32
 19/38 anonim ***** válasza:
70%
13-as én csak kb 6-ot írtam a kb 500 lehetőségből. Minden csak azon múlik ki mennyire tartja magát. Megérdemlem én hogy többet adjak magamnak annál hogy a gép előtt penészedjek és facságokat csináljak?
2023. jún. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
97%

De miért csak a buli vagy a gépezés az opció? Más nincs is a világon? Én kamaszkoromban olvastam, könyvtárba jártam (ha nincs meg valami a könyvtárban, le lehet kérni könyvtárközi kölcsönzéssel, de lehet ismerôstôl is kölcsönkérni könyvet). Emellett rajzoltam, festettem, origamiztam, gyöngyöt fûztem, karkötôt csomóztam. Nem vagyok egy eljárós személy, de volt egy túrakör a suliban, amit a biosztanár tartott, arra jártam mert szerettem az erdôket, növényeket, állatokat. Egyetemen rajzszakkörre, tûzzománcszakkörre jártam, leugrottunk pingpongozni az egyetem tornatermébe barátnômmel, túrázni jártunk vagy közös palacsintasütést tartottunk 3-4-en haverok. Új nyelvet is elkezdtem tanulni csak úgy, hobbiból. Bulizni utálok, sosem voltam.


Most már családom, gyerekeim vannak, és ami akad minimális szabadidôm, akkor olvasok, virágot ültetek az utcán a ház elé, rajzolok, szeretnék megpróbálni mesekönyvet rajzolni a macskáinkról a gyerekeink örömére. És nemrég kezdem ukulelén tanulni, mert sosem tanulhattam hangszeren játszani, pedig azt is szerettem volna. Ha lenne idôm, varrni is szeretnék megtanulni, de sajnos az már nem fér bele az idômbe.


Öcsém se volt bulizós soha. Horgászni járt, jött ô is a túrákra, vagy kint bütykölt a mûhelyben, régi elromlott gépeket szétszerelt, egy idôben a fafaragással is megpróbálkozott.


Annyi minden van a világon, nehogy már csak a “buli" vagy a "kockulás" legyen az élet.

2023. jún. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!