Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egy gyereknek nincs mást...

Ha egy gyereknek nincs mást csinálnia miért ne gépezhetne?

Figyelt kérdés
Én kisgyerekkorom óta kocka vagyok, bár már nem vagyok tini, 23 vagyok. Sokszor játszottam 12+ órát. De akkoriban volt egy szoros barátságom amihez csapódott egy kisebb haveri társsaság, időnként leültünk inni, egyszer kétszer tartottunk egy bulit, sosem voltam nagy bulis igazából. De sokszor az ember nem tud mit csinálni a szabadidejében, szerintem akkor semmi baj nincs a dologgal ha az ember lefekszik időben hétköznap stb stb. Illetve valahol egészségesebb/olcsóbb mint egy buliban inni vagy kábítószerezni. Manapság már nincs annyi időm, a képernyőidőm csak azért sok mert gép mellett dolgozom, de még mindig szívesen töltök hétvégéket/szabadnapokat a gép előtt.
2023. jún. 22. 21:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
23%
Jó kérdés. Nem tudom, mennyivel jobb, aki a telefont nyomja. Sőt, akik beülnek valahova csapatostól - hogy aztán ott mind a telefont nyomják.
2023. jún. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Az emberek jó részével kommunikálni alig lehet mert a telefont búják, én nem vagyok telefonfüggő. Illetve engem nem fog elütni az autó mert a gép monitorját bámulom.
2023. jún. 22. 21:24
 3/38 anonim ***** válasza:
53%
Mha egy kisgyerek csak gépezik unalmában, az nem kizárólag azért káros, mert gépezik (bár a szemnek az nagyon nem tesz jót), hanem mert nem mozog, nem használja a kreativitását, és valószínűleg nem is szocializálódik irl. Ha gépezés helyett a gyerek például olvas, akkor bár barátságokat nem köt, és nem is mozog, de legalább a képzelőerejét használja.
2023. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
A játékoknak is van rengeteg pozitív hatása, én általában crpgket játszom amik tele vannak írott szöveggel és nem szájbarágós.
2023. jún. 22. 21:31
 5/38 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne lehetne mást csinálni mint a gép előtt ülni? Minden csak akarat, igényesség, a világra való nyitottság kérdése. Lehet olvasni, múzeumba járni, kirándulni, beszélgetni, sportolni, kertet ápolni. Millió dolog van ami százszor jobb mint ülni a gép előtt.
2023. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Számodra lehet.
2023. jún. 22. 21:44
 7/38 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az ötössel.

Kell a gép előtt töltött idő, de ha emiatt semmi más tartalmas szabadidős tevékenységet nem végzel, pl. nem mozogsz, nem sportolsz, nem olvasol, az már nem jó.

Te függő vagy már régóta.

2023. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Na mióta? Rendszeresen járok edzeni és más dolgom is van, néha kell a szórakozás is.
2023. jún. 22. 21:50
 9/38 anonim ***** válasza:
77%
Azt írod, sokszor játszottál 12+ órát és most is töltesz hétvégéket/szabadnapokat a gép előtt. Ez függőség.
2023. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Mennyivel lenne ez rosszabb mint este 9 től reggel 6 ig egy buliban inni stb?
2023. jún. 22. 21:59
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!