Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mégis honnan ered az hogy a...

Mégis honnan ered az hogy a kamaszkor a "legszebb"?

Figyelt kérdés
Nekem 15 éves koromtól úgy 18 ig, meg még kicsit utánna életem legrosszabb időszaka volt és abszolút nem volt szép. Viszont a huszas éveim most kb a legélhetőbbek, nos egyenlőre legalábbis, ki tudja mit hozz a jövő. Pedig a középiskolás évek nem szépek általában, pláne ha az ember valamilyen defekt miatt kilóg a sorból, plusz még a hormonok is rátesznek. 22/f
2023. ápr. 20. 04:34
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
76%

Bár én ezt leginkább a gyerekkora hivatkozva hallottam, ha logikus magyarázat vagy megfejtés kellene, akkor részemről talán az lenne, hogy ekkor kezd el kinyílni a világ. Rengeteg új lehetőség adódik, ekkor kezd el egy gyerek szabad kezet kapni a szüleitől, bulizni, ismerkedni, tartósabb barátságokat kialakítani.

Aztán persze ennek meg van a negatív oldala is, hiszen azzal, hogy elkezded felfogni a dolgokat, a pozitív mellett, a negatív dolgok is jobban be találnak.

Aztán egy idő után meg az emberek nagy része beáll a mindennapi monoton életre.


Én is kaptam hideget/meleget ebben a korszakban, de utólag nem volt rossz “felelőtlenül” sörözgetni, meg csinálni a kisebb nagyobb hülyeségeket.

2023. ápr. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
10%
Csak egy bizonyos rétegnek jó ez az időszak. Ennek a rétegnek ez a csúcspont és ennyi. Ez lehet, hogy 30+ éve így volt, mert 20 évesen házasodtak, gyereket vállaltak, így ez a pár kamaszkori év volt a "szabadság" megtapasztalása számukra. Manapság 30 előtt ritkábban vállalnak gyereket, és a fénykor általában 24-28 éves kor között van, amikor már iskoláit befejezte valaki, pénzt keres, és úgy élhet, ahogy szeretne.
2023. ápr. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az egyetemi évek voltak a legszebbek, akkor volt meg ez a felelősség nélküli önállóságérzés. :)
2023. ápr. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nekem 15 évewen kezdett rohamosan romlani a mentális egészségen, moatanság sem perfect de legalább élhetőbb.
2023. ápr. 20. 06:31
 5/33 anonim válasza:
86%

#4

Igen, ez alapvetően bőven benne van, és ahogy észreveszem egyre több ember jár hasonló cipőben.

Mindenképpen egy megterhelő időszak, de a jó és rossz dolgok valahogy mindig párban járnak.


#2

Szerintem attól mert valaki elkezd dolgozni, még nem biztos, hogy boldogabb lesz. Persze egy részről jó függetlenedni, de az esetekben 80%-ban az emberek marhára nem olyan dologgal töltik az idejüket (nem az a munkájuk), amit szeretnék, és a munkaidő miatt elég erős limitàció is megjelenik az életükben.

2023. ápr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%

Onnan, hogy a többségnek az a legszebb életszakasz. Még nincs rajta a családeltartás/ önfenntartás terhe,de már nyílik ki a világ as számára, már értelmet kap a nemisége, jönnek a nagy szerelmek, felfedezi a testiségét, tele van az ember nagy tervekkel és reményekkel.

Persze, ez nem mindenkire igaz, "csak" a többségre.

Ha téged 15 évesen elüt a vonat és megmurdelsz, akkor nyilván rád nem lesz igaz.

Ahogy leírod magad, neked életed semelyik szakasza nem lesz boldog, de ettől még a többségre áll az általad vitatott kijelentés.

2023. ápr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
59%
Mert ekkor nyílik ki a világ, ismersz meg sok jó dolgot, de még a hátulütőit nem. Már valamenyit keresel te is, meg adnak a szülők is. Meglesz életed első társa, kufircolás, szerelem. Aztán ez elkezd zuhanni a valóságba. Utána meg van akinek jó az érzéke hozzá és vissza tudja hozni, valaki meg nem.
2023. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Ez igencsak beszűkült nézőpont..
2023. ápr. 20. 09:42
 9/33 anonim ***** válasza:
56%

"6.Ez jó nagy blőd faxság amit most idehánytál."

Nem lehet mindenkinek olyan választékos és kifinomult stílusa mint neked. De ettől még igaz amit írtam, bármennyire fáj is neked.

Béke veled, jó szenvedést!

2023. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
8.Nekem az életem nagy társa nemigen volt még meg, nem dereng a szerelem érzése sem, mondjuk én eléggé érzelemmentes vagyok.
2023. ápr. 20. 10:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!