Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A legtobb kamasz, vagy kamaszo...

A legtobb kamasz, vagy kamaszodo iszik, cigizik, koran kezdi a szexet. A szulok mit szolnak mindehhez?

Figyelt kérdés
2008. jan. 21. 08:52
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
10-14 évesen még akkor is korai az éjszakában mulatozni. Ki mondta hogy harmincakárhány éves család anyaként kell elkezdeni? Manapság valamiért figyelmen kívűl hagyják a 18-20 év feletti kort... senki nem marad le semmiről!
2008. máj. 22. 10:53
 12/27 A kérdező kommentje:

Én is még csak 21 éves vagyok... eljárok bulizni, inni is szoktam nem vagyok begyepesedve, csak van 1-2 dolog ami felháborító...vagy éppen undorító...és itt gondolok arra, amit ezek a "gyerekek" művelnek néha. Akinek nem inge ne vegye magára, úgyhogy nincs szó általánosításról.

A kocsmákba is azért szolgálják ki a 18 éven alattiakat, mert már csak belőlük van pénzük. Szerintem ez elég szomorú. Nem akarok senkit se megvonni semmitől, nem vagyok sem gonosz sem egy szemét ember, de mindennek eljön az ideje, és manapság ez a korhatár egyre lejjebb esik. És arra voltam kiváncsi, hogy a szülők hogy vélekednek erről.. Ennyi. A mai 13 évesek is lesznek egyszer 20-on felül...és szerintem ők is hasonlóan fognak vélekedni az akkori "gyerekekről"

2008. máj. 22. 10:57
 13/27 anonim ***** válasza:
24%
ŐŐŐŐ....Én 16 vagyok ( lány) !! 5 éves korom ota járok bulizni.. És néha igenis iszogatunk, és cigizünk!! és ebben nincsen semmi rossz!! Mindig tudtam h mit csinálok, és h h jövök haza..!! 5 évesen 15-20-ig éljen egy fiatal ne később!! Istenemm... Gondolkozzanak már el egy kicsit a mai szülők!! A mai gyerekek már sokkal érettebbek mint anno!! Ezért is kezdik korábban!! pffff... MEg az ivászat konkrétan nem azt jelenti hogy minden nap jol berugik..hanem azt h ha lemegy bulizni akkor iszik kicsit, jol érzi magát, elziv 1-2 cigit, és ennyi... ebbe mi a rossz?? Amugy drogellenes vagyok..én azt itélem el aki drogozik, nem azt aki ha buli van iszik és cigizik!! ennyi..!!!
2008. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
38%
bocsy elirtam! 15 éves korom ota járok bulizni..
2008. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
100%
"Kedvenc" történetem ebből a témából, amikor anyuka simán elengette az alig 13 éves lányát - sőt a barátnőjének is falazott az ő anyujája előtt - diszkóba, és a kezébe nyomott egy óvszert, hogy ha esetleg valami lenne... A kiscsaj meg már a harmadik egyéjszakás kalandján volt túl. Anyuka meg nem szólt semmit. Persze ez nem mindenkire jellemző, de akkoris. Milyen ez már?
2008. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
De téged sem értelek kedves kérdező. Azt írod, ne 10-14 évesen menjenek bulizni, meg utána azt, hogy erre a 18-20 éves kor a legideálisabb. Vagy valami ilyesmit. 14-18 éves kor közötti idővel mi van? Mert szerintem azzal semmi baj nincs, ha valaki 15-16-17 évesen eljár szórakozni. Akkor még iskolába jár, még nincs az, hogy hétvégére osztják be dolgozni, a hétvégéi, délutánjai szabadok. Később úgyis dolgozni megy, vagy egyetemre, persze az egyetemisták sokat járnak bulizni (már aki), de azért az már kevésbé kötetlen életet jelent.
2008. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szülő nem tud róla.De ha tudna sem hiszem,hogy sokmindent tudna ellene tenni.A gyereke elmegy reggel az iskolába,délután megy haza...az iskolán kivül azt csinálhat amit akar.Elég egy rosszabb bandába belecsapódni és már előkerül a cigi...De hidd el semmit nem lehet tenni elenne,engem is mindig tiltottak,minél inkább fenyegettek otthon én annál inkább lázadtam,de szerintem ezen minden kamasz túlesik.
2008. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi köze a neveléshez, hiába próbálok én meg mindent, hogy jó kapcsolatom legyen a 15 éves fiammal, próbálkozom beszélgetni vele, meghallgatni, mégis tudom, hogy titokban cigizik, isznak a haverokkal. Csakis attól függ milyen társaságba kerül, tőlük meg nem tudom eltiltani, mert csak azért is...Nagyon nehéz velük.
2008. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
80%
16 éves lány vagyok és nekem az a véleményem, hogy a gyerekek valóban kicsit átestek a ló másik oldalára. Nem azt mondom, hogy ne járjanak el bulizni, mert az igenis kell hiszen egyszer élünk és nem leszünk fiatalabbak. De amit művelnek szörnyű. Kisminkelve, "felnőtt ruhában" járnak-kelnek és nem érdekli őket semmi. (a hajsütőn meg rúzson kívül)Engem a szüleim keményen fogtak és nem enegedtek el szórakozni 1-2 évvel ezelőtt és nagyon mérges voltam rájuk, mert míg én otthon ültem a könyveimmel a többi barátaim mind szórakozni mentek. Engem is rendesen nevelnek és tudom mi a rossz és mi a jó. Valóban én is elszívtam néhány cigit de meguntam és tudtam, hogy nem helyes, amit teszek így abbahgytam. Először apa adott nekem sört. Így biztos volt hogy nem egy bárban teszem ezt. Egyáltalán nem ízlett és most nem is érzek késztetést az alkoholra. Szóval szerintem ha aszülők figyelnének a gyerekekre és néha "keményebben fognák őket" nem kellene ilyenekről beszélni.
2008. júl. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem a gyerekek érettebbek (sőt, inkább felelőtlenebbek, mint régen), hanem a szülők engednek meg nekik túl sokat. Nyugodtan el lehet a gyereket tiltatni a bulizástól (nem a nagykamaszt! hanem a 12-13-14 évest), legfeljebb haragszik. Na és akkor mi van? 14-15 felett azért már engedni kell. Na meg a jó példa is fontos. Ha a szülő berúg hétvégetne, a gyerek azt hiszi, ez a normális.


A 13 éves lányom osztályában még nem cigiznek, nem isznak, de az egy évvel nagyobb évfolyamon néhányan cigiznek és a legtöbb lány fullosan sminkeli magát, festi a haját, néhánynak piercingje van. Másik iskolában már az ötödikesek dohányoznak. Szóval azért közösségfüggő is.


Én már jóval 30 felett vagyok, de 14 évesen kezdtem pettingelni, 15 évesen rúgtam be először (és utána sok évig nem), 16 évesen cigiztem (de ezt láttam apámtól, azóta persze abbahagytam). A szüleim nem tudtak róla. Aztán megjött az eszem, lediplomáztam, gyerekeim lettek.


Szóval a kamaszok megpróbálnak egyediek lenni és mégis tartozni valamilyen csoporthoz, de ezmég önmagában nem jelenti azt, hogy végérvényesen elzüllenének. Szerintem az a fontos, hogy tág, de egyértelmű határok legyenek, amiket tényleg nem szabad átlépni (pl drog).

2008. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!