Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13,5 éves lányom szerint...

13,5 éves lányom szerint megalázó dolgot kérek tőle?

Figyelt kérdés

Tavaly 2x sérült tornaórán a bokálya.Egyszer jobboldalon törés,másodszor baloldal ficam.Eddig normál tornacipőt hordott.Idén kértem tőle,hogy a beteg,fájós lábára vigyen órára futó/edzőcipőt,hogy ne legyen baj.Sajnos mivel egyedül nevelem Őt és az öccsét,ezért nem tudtam venni egy pár iskolába járós cipőt és plusz egy új pár órai cipőt venni.Ezért egy régebbi Nike cipőt tettem be órára.Azt mondja,hogy teljesen megalázom és lejáratom a többiek előtt azzal a sz@rral,és nem értem meg hogy az ciki.Tavaly majdnem évet kellet ismételnie a hiányzások

miatt ami a sérülésekből eredt.

Őszintén tényleg megalázó ?

Hasonló cipő mint a linken

[link]


2011. szept. 7. 16:15
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Istenem! Ma már egy márkás cipő is tud lenni megalázó?? Egyébként valóban kegyetlenek tudnak lenni apuci elkényeztetett lánykái, rögtön kiszúrják, hogy használt, vaterás, stb.
2011. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg fura, nálunk is ez a "menő"(illetve neem szólunk le senkit a cipője miatt, de ez egyáltalán nem gáz nálunk).Esetleg kérd meg, hogy mondja meg a tesitanárának, hogy ez a baja, és hátha tud valamit, ami segít, amúgy igen lehet megalázó, ha lyen cipőben megy(mármint nem maga ez a cipő, hanem ugyanúgy lehet ez is,mint más, vagy máshol másikfajta cipő) Esetleg válasszon ő cipőt, ami mindkettőtöknek megfelel(neked árban és "lábtartásban", neki meg csak úgy)


OFF: a kb kettővel ezelőtti válaszolótól kérdezem, hogy amúgy mi a "divat" most szerinte?


amúgy nem kötözködésből, de bokáJa

2011. szept. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Valóban bokáJA ,igazad van később én is észre vettem a hibát!!!
2011. szept. 7. 16:52
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem megalázó, hanem a gyerekek felfogásával van gond. Attól, hogy valami használt, még lehet jó. Sajnos sok gyerek túlságosan el van kényeztetve úgy, hogy mindenből csak a legdrágább márkás cuccokat kapja. Ha majd nekik kell megkeresni az árát, egész másképp gondolkodnak.
2011. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy nem divat. Sajnos az aktuális divatról fogalmam sincs, mivel nem tudom és nem is akarom követni. De arra emlékszem, hogy az ilyen típusú cipők akkortájt voltak menők, amikor én voltam 13 körül, annak meg immár tíz éve...

kérdező: tudom, hogy itt egészségügyi dologról van szó, de sajnos kiskamaszként az ember még sokszor úgy gondolja, hogy inkább fájjon a lába, csak legyen divatos, no meg "olyan, mint a többiek". Attól még, hogy te vagy én nem értünk ezzel egyet, a jelenség létezik.


Kérdezd meg esetleg a lányod, milyen cipőt hordana szívesen. És próbáljatok meg vaterán vagy akárhol olyat keríteni! Ha ügyes vagy, még az is lehet, hogy sikerül a mostanit, amit úgysem hord, eladni annyiért, amennyibe az kerül, ami neki tetszik.

2011. szept. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 15 vagyok, 10. osztályos, szóval sacc lányoddal egyidős.


Szerintem a cipővel semmi gond, hasonlót hordok tesire, nálunk elvárják a rendes sportcipőt (lehetőség szerint futócipőt), hogy ne menjen szét mindenünk a futástól, szóval senki sincs kínaiban és Converse tornacipőben.


Nem értem pontosan, hogy az a régi jelző azt jelenti, hogy az ő régi cipője, vagy hogy használtan vetted. Ha az első, akkor egyszerűen mondd meg, hogy nem telik másikra, kénytelen lesz ezt használni, majd jövőre vesztek újat. Ha utóbbi, akkor szerintem valahol jogosan van zavarban, sok közösségben nem elfogadott használt cuccokat hordani, tényleg megszólhatják érte, jobban, mintha egy 200 forintos sz@rt viselne az 5000 használt helyett - az pedig még nyomasztóbb, hogy nem szemtől szemben teszik ált, hanem sunyiban, a háta mögött. Ha ez a helyzet, nagy a baj, mert nyilván kell cipő a lábára, de ha kiveti magából az osztálya, a tavalyi fizikai sérülései mellé, amik amúgy is megviselik a lelket, mentálisakat is szenvedhet.


Nem lehetséges, hogy azért akadt ki a lányod, mert látszik a cipőn, hogy használt? Mármint ha hibátlan, nem értem, hogy mi kifogása lehet, max. nem mondja meg, hogy nem ő az első tulajdonos.


Amúgy miért veled pakoltatja be a tesicuccát?

2011. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem, most ez a cipő az utcai cipője is? Mert akkor érteném, hogy miért nem akarja, hiszen ez mégis egy futócipő.

Viszont az miért gáz ha ilyen a tesicipője? Hiszen ez még márkás is (amúgy az se lenne gáz, ha nem lenne az, mégis ki nézi a másik tesicipőkét?!), ki csúfolná ezért?

Ez egyáltalán nem megalázó, mikor én általánosba jártam (ami nem volt olyan rég, 3 éve), egy csomó embernek volt ilyesmi cipője, most gimiben már soknak van márkátlan, de őszintén szólva senkit se érdekel. Szerintem ha bemegy ebben, fel se fog tűnni másoknak, vagy max megjegyzik, hogy jéé, új cipőd van?

2011. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Utcsó vagyok: nyilván hordja a cipőt, jobban kíméli a lábát, mit egy kínai.


Más: nem kapott felmentést tesiből? Mármint nekem szalagszakadásom volt, és egy évig nem tesizhettem utána, pedig az nem a világ legintenzívebb mozgása, a törés meg még komolyabb tud lenni.

2011. szept. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
84%

fúúújjjj..én sem vennék fel ilyen cipő a lábamra...nem tudom hol lehet ez a menő de..én sem márkásat hordok hanem kínait mert engem is egyedül nevel anya

én sima sportcipőt hordok tesire valami ilyesmit: [link]

nekem 6.osztályban voltak térd és bokaproblémáim és olyankor ilyen kék színű térd [link] és bokaszorítót [link] hordtam, pár szász ft-ért

lehet kapni és mivel hosszú naciban voltam senki se látta:D14/L

2011. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
95%
utcára tényleg ciki, de tesire nálunk ilyen kell, nem fogadnak el mást. Tesire meg sokkal kényelmesebb is.
2011. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!