Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Javítóintézet? Ma azt mondták...

Javítóintézet? Ma azt mondták a szociális osztályon, döntsem el keddig, hogy be akarom-e rakni a 14 éves lányomat javítóintézetbe. Ha igen, megindítják az eljárást. Szerintük más megoldás nincs. Sajnos már szerintem sem. :- ( Szerintetek?

Figyelt kérdés
14 éves lányomat egyedül nevelem, és nem bírok vele. Minden pénteken este lelép diszkóba és csak szombaton délben jön haza, nem mondja meg, hogy hol volt délig. Azt hallottam, hogy bizony iszik is ha dizskoban van. Ha utána megyek megkeresni, amint meglát elszalad. Hétközben is este 10-kor jön haza, iskolából lóg. Pénzt lop tőlem, dolgok tünnke el a lakásból. Megesett az is, hogy szerdán elment és csak szombaton jött haza. Úgy beszél velem mint a kutyával. Ha telefonon hívom, nem veszi fel. Otthon: ketten vagyunk, 3 szobás lakásom van, tehát a magánszféra be van biztosítva neki. Úgymond anyagilag mindene megvan. Megpróbáltam vele már beszélni, elmondtam neki, hogy mennyire fontos nekem ,és hogy menynire szeretem öt, hajlandó lennék kompromisszumot is kötni. /pénteken éjfélig kint lehetne-tudom, ez is sok - de ne késsen/ Soha nem kiabálok vele, ő viszont kiabál velem. Olyanokat mond, hogy én egy dög vagyok, és utál, és bárcsak megdögölnék már. Iskolából lóg, nem tanul, reggel elmegy otthonról, este jön csak haza. Már ki vagyok kéészülve. Kértem segítséget: osztályfőnöktöl,iskolaigazgatótól, pszihológustól, pár rokonom, ismerősöm megpróbált vele beszéni, se semmi egredmény. A szociális oszstálytól is kértem segítséget, minden héten be kéne járnunk beszélgetésre,de a lányom erre sem hajlandó. Már a gyereksegélyt is elvették, mert nem jár iskolába rendesen. Ma regel is nagyon szépen megkértem, hogy menjen iskolába, mire 11-kor telefonáltak az iskolából, hogy nincs iskolába. Segítene a javítóintézet? Sokszor úgy érzem, már én fogok lassan a pszichiátriára kerülni miatta.
2012. márc. 22. 14:52
 91/137 A kérdező kommentje:
16 éves, és már kezdem elveszíteni a reményt. Ha otthon is van /pl. szünetekben/ csak enni és aludni jár haza. Mindig éjjel 3-4-ig csavarog. Hiába próbálok meg vele beszélni, semmi nem segít. Hiába kérem meg bármire, nem tesz meg semit. /pl. szemét kivivése, közös sütemény sütés, közös film nézés./ :-(
2013. márc. 25. 16:44
 92/137 anonim válasza:
100%
Lehet már késő, de ha van neki egy jó barátnője aki tudna rá hatni őt kéne megkérned, hogy beszéljen vele. Vagy az apja egyáltalán tud róla, hogy mi van vele, ő nem tudna rá hatni? Amúgy pároddal még együtt vagytok és mikor jöhet haza a lányod?
2013. ápr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/137 A kérdező kommentje:
Az apját egyáltalán nem érdekli, mi van vele. A párom megpróbált vele beszélni, nyugodt hangnemben, mire közölte a lányom, hogy ő nem az apja, és válasszak, vagy ő vagy a párom.
2013. ápr. 4. 14:31
 94/137 anonim válasza:
100%
Értem, sajnálom. :( de biztos nincs egy ember se akár barát vagy valaki aki neki nagyon fontos és hallgatna rá? De meddig kell még bent maradnia?
2013. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/137 A kérdező kommentje:
Sajnos senkire nem hallgat. Nagyon sokan megpróbáltak vele beszélni, /rokonok, osztályfőnök, barátaim.../ de nem segített. Hazahoztahtnám ha akarnám, bírósági úton, de nem merem hazahozni. Ha hazahoznám, és megint rossz lenne, már senkihez nem fordulhatnék segítségért, hiszen a saját felelőségemre hoznám haza.
2013. ápr. 14. 14:07
 96/137 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam a történetet, szomorú, hogy ilyenek vannak:(

Mi van veletek?

Ha nem vagyok indiszkrét, melyik intézményben van a lányod?

2013. júl. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/137 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú... Nekem is voltak durva dolgaim tiniként, nagy szám volt, 2 suliból is kirugtak, 16 évesen már bakancsba, feketébe jártam, lógtam.. ha gondolod elbeszélgethetek a lányoddal, keress meg!
2013. dec. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/137 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam mindent... Döbbenetes :(. Mi a helyzet most?
2014. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/137 A kérdező kommentje:

Sok-sok töprengés után úgy döntöttem, hogy hazahozom próbaidőre a lányomat. Nem lett egy álomgyerek, soha nem lesz az, de ahhoz képest amilyen volt nagyon sok a pozitív változás. Középiskolába jár, nem lóg, közepesen tanul. A megegyezett időre hazajön. Ha csavarog és felhívom mindig felveszi a telefont, tehát van pozitív változás, de ezt nem merem elkiabálni. Ha pénzt bízok rá /fizesse be a lakbért/ akkor sincs semmi probléma, az utolsó fillérig elszámol.Így végig gondolva, azt hiszem,. jól döntöttem, mikor egy évere beadtam javító intézetbe, és ha kéne, megtenném újra. Persze néha-néha vannak veszekedések, de már megtanult bocsánatot kérni, és tisztázni a helyzetet. Tehát egyenlőre segített a javítóintézet, de nyugodt akkor leszek, ha kezében lesz az érettségi bizonyitvány.

Mindenkinek köszi a biztatást, a megértést, akik pedig durván elitéltek, azoknak annyit, majd ha végig járják az én utamat, akkor itélkezzenek felettem.

2014. máj. 22. 18:06
 100/137 anonim ***** válasza:
100%

Ő mit mond? Bán dolgokat? Szerinte is jó ötlet volt a javító?

Örülök, hogy jól (jobban) alakulnak a dolgaitok. :)

2014. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!