Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Javítóintézet? Ma azt mondták...

Javítóintézet? Ma azt mondták a szociális osztályon, döntsem el keddig, hogy be akarom-e rakni a 14 éves lányomat javítóintézetbe. Ha igen, megindítják az eljárást. Szerintük más megoldás nincs. Sajnos már szerintem sem. :- ( Szerintetek?

Figyelt kérdés
14 éves lányomat egyedül nevelem, és nem bírok vele. Minden pénteken este lelép diszkóba és csak szombaton délben jön haza, nem mondja meg, hogy hol volt délig. Azt hallottam, hogy bizony iszik is ha dizskoban van. Ha utána megyek megkeresni, amint meglát elszalad. Hétközben is este 10-kor jön haza, iskolából lóg. Pénzt lop tőlem, dolgok tünnke el a lakásból. Megesett az is, hogy szerdán elment és csak szombaton jött haza. Úgy beszél velem mint a kutyával. Ha telefonon hívom, nem veszi fel. Otthon: ketten vagyunk, 3 szobás lakásom van, tehát a magánszféra be van biztosítva neki. Úgymond anyagilag mindene megvan. Megpróbáltam vele már beszélni, elmondtam neki, hogy mennyire fontos nekem ,és hogy menynire szeretem öt, hajlandó lennék kompromisszumot is kötni. /pénteken éjfélig kint lehetne-tudom, ez is sok - de ne késsen/ Soha nem kiabálok vele, ő viszont kiabál velem. Olyanokat mond, hogy én egy dög vagyok, és utál, és bárcsak megdögölnék már. Iskolából lóg, nem tanul, reggel elmegy otthonról, este jön csak haza. Már ki vagyok kéészülve. Kértem segítséget: osztályfőnöktöl,iskolaigazgatótól, pszihológustól, pár rokonom, ismerősöm megpróbált vele beszéni, se semmi egredmény. A szociális oszstálytól is kértem segítséget, minden héten be kéne járnunk beszélgetésre,de a lányom erre sem hajlandó. Már a gyereksegélyt is elvették, mert nem jár iskolába rendesen. Ma regel is nagyon szépen megkértem, hogy menjen iskolába, mire 11-kor telefonáltak az iskolából, hogy nincs iskolába. Segítene a javítóintézet? Sokszor úgy érzem, már én fogok lassan a pszichiátriára kerülni miatta.
2012. márc. 22. 14:52
 81/137 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Reméljük, hogy pár hónap múlva jobb lesz! Vagy hazaviszed?
2012. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/137 anonim ***** válasza:
100%
háát én ott hagynám...hátha megváltozik de kitudja :'(
2012. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/137 anonim ***** válasza:
100%
Nah mi a helyzet?
2012. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/137 A kérdező kommentje:
Most otthon van, mert téli szünet van, de sajnos nincs igazán változás. Ugyanúgy csavarog, ugyanolyan arogáns, és ugyanúgy elemel tőlem kissebb összegeket. :-(
2012. dec. 26. 18:39
 85/137 anonim ***** válasza:
100%
Azért hátha majd...Ne add fel :)
2012. dec. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/137 anonim ***** válasza:
100%

na mizujs veletek ? végog olvastam a történeteteket , és ... hát .

egyébként szerintem a pénzedet ne hagyd olyan helyen ahonan elveheti , kulcsokat szintén . és neki is lehet be kellene segítenie a házi munkában . és hogyha megint lelépne akkor rendőrség , lop töled rendőrség , és lehet át kéne tenni egy erösebb javítóba . remélem jobb már a helyzet.

2013. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/137 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, írj, hogy mi a helyzet nálatok!
2013. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/137 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A helyzet már jobb volt, a nevelők is dicsérték, de aztán tavaszi szünetre hazahoztam, és amikor vissza kellett vinni hatalmas cirkuszt rendzett, hogy ő oda nem megy vissza. A lényeg hogy mégis visszament. Sajnos azóta azt mondták a nevelők hogy arogáns lett és problémás a viselkedése /pedig azelőtt dicsérték őt/. Amikor a karácsonyi szünetre haza hoztam, tök "normákis " volt. Most a húsvéti szünetre nem akarják haza engedni, ez nagoyn elszomorít. Mondtam nekik, hogy az ottani pszihológus foglalkozzon vele gyakrabban, és szeretném ha segítenének mert én bármiben hajlandó vagyok együt müködni velük.Azt mondták, ha a lányom nem akar beszélgetni a pszihológussal, ők nem kényszerítik. Hát ezt nem értem. Én hogy kudarcot vallottam a lányommal, azt megemésztettem, de hogy ot sem bírnak vele a szakképzettt nevelők?
2013. márc. 24. 09:11
 89/137 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez szomorú...:/

Szerintem már csak reménykedni tudsz, Te mindent megtettél.

Kösz, hogy folyamatosan írsz...érdekel mi lesz veletek

2013. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/137 anonim ***** válasza:
67%
Mennyi idős most?Kitartást,majd megjavul minden :)
2013. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!