Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Javítóintézet? Ma azt mondták...

Javítóintézet? Ma azt mondták a szociális osztályon, döntsem el keddig, hogy be akarom-e rakni a 14 éves lányomat javítóintézetbe. Ha igen, megindítják az eljárást. Szerintük más megoldás nincs. Sajnos már szerintem sem. :- ( Szerintetek?

Figyelt kérdés
14 éves lányomat egyedül nevelem, és nem bírok vele. Minden pénteken este lelép diszkóba és csak szombaton délben jön haza, nem mondja meg, hogy hol volt délig. Azt hallottam, hogy bizony iszik is ha dizskoban van. Ha utána megyek megkeresni, amint meglát elszalad. Hétközben is este 10-kor jön haza, iskolából lóg. Pénzt lop tőlem, dolgok tünnke el a lakásból. Megesett az is, hogy szerdán elment és csak szombaton jött haza. Úgy beszél velem mint a kutyával. Ha telefonon hívom, nem veszi fel. Otthon: ketten vagyunk, 3 szobás lakásom van, tehát a magánszféra be van biztosítva neki. Úgymond anyagilag mindene megvan. Megpróbáltam vele már beszélni, elmondtam neki, hogy mennyire fontos nekem ,és hogy menynire szeretem öt, hajlandó lennék kompromisszumot is kötni. /pénteken éjfélig kint lehetne-tudom, ez is sok - de ne késsen/ Soha nem kiabálok vele, ő viszont kiabál velem. Olyanokat mond, hogy én egy dög vagyok, és utál, és bárcsak megdögölnék már. Iskolából lóg, nem tanul, reggel elmegy otthonról, este jön csak haza. Már ki vagyok kéészülve. Kértem segítséget: osztályfőnöktöl,iskolaigazgatótól, pszihológustól, pár rokonom, ismerősöm megpróbált vele beszéni, se semmi egredmény. A szociális oszstálytól is kértem segítséget, minden héten be kéne járnunk beszélgetésre,de a lányom erre sem hajlandó. Már a gyereksegélyt is elvették, mert nem jár iskolába rendesen. Ma regel is nagyon szépen megkértem, hogy menjen iskolába, mire 11-kor telefonáltak az iskolából, hogy nincs iskolába. Segítene a javítóintézet? Sokszor úgy érzem, már én fogok lassan a pszichiátriára kerülni miatta.
2012. márc. 22. 14:52
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/137 anonim ***** válasza:
42%

"Egy gyereket főleg a szülei formálnak pici korától. Ha szilárd a családi háttere, akkor a külvilág csak elenyésző mértékben tudja eldeformálni a személyiségét"

Ezzel maximálisan egyetértek.

Valahogyan idáig fajultak a dolgok - hol volt a kérdező az első hazugságokkor, az első engedély nélküli kimaradozásokkor, stb? Nem a menő cuccot meg telefont kell megvenni a gyereknek, hanem foglalkozni kell vele, biztos érzelmi hátteret teremteni számára és jó példát mutatni.

Érdekes, hogy vannak totál elzüllött kamaszok és vannak problémamentesek. Nem hinném, hogy ez szerencse dolga. Egy gyereket az fog formálni, amit a családban maga körül lát. Ezen a szűrőn keresztül fogja nézni a további kapcsolatait is az életben. Így válogatja meg a barátait, így teljesíti a kötelességeit, stb.

Az én apám adott volna nekem olyan kib...szott nagy pofont az első engedély nélküli kimaradásomkor, hogy a fal adja a másikat. Aztán pedig leült volna velem és elbeszélgetünk.

Olyan nincs, hogy egy gyerek csak elvár dolgokat és nincs semmi, ami kötelessége lenne. Ezt pedig nem a gyerek rontja el, hanem a szülő, aki nem képes normális határokat szabni idejében és hagyja a fejére nőni a gyereket.

Elhiszem, hogy könnyebb engedni a hülyeségének, mint felvenni a kesztyűt és észre téríteni egy kamaszt, csakhogy ez nem vezet sehová. Vagyis de: oda, ahol a kérdező most tart.

2012. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/137 anonim válasza:
93%

Szia,jó lenne tudni merre jár amikor nincs otthon.A drog az nagyon nagy befolyással lehet.Megnézted az ereit? hónaljban, lábujjai között is nézd meg.Sok gyerekkel foglalkoztam, és volt olyan is aki elmesélte az otthoni sexuális bántalmazást,bár nem is gondolnánk, de esetleg ilyen problémája is lehet egy kölyöknek (nevelőapa,stb). Vagy netán belekeveredett egy szerelembe és úgy érzi, h. többet kap és meg van védve.Ha nem beszél nem fogod megtudni. Ha leszarja a javítót, akkor tud már arról is eleget.Az ilyen tinik nem képesek behódolni.Ha javcsiba kerül megtanul minden szarságot amit addig nem tudott, bár kétlem, hogy az utcán nem tanult meg egy csomót.Annyira messze vagytok már a természetes megoldásoktól, hogy most már nyugodtan gondolkozhatsz bármilyen kemény megoldáson.Csak előtte nyomozd ki mit csinál, hova jár, kivel.És azokat is be lehet fenyíteni,hogy fiatalkorú veszélyeztetésével vádolod meg és a börtönbe friss hús ként fincsi falat lesz belőlük.Ha az én lányom(15éves)ezt tenné, én már fegyvert fogtam volna.Disco-t bezárták volna, ha engedik beléni.A drogdealereket fegyver nélkül kezelném, a szemük fényét venném el.Valami miatt a lányod utál téged,de nem ez a fontos, szokott ilyen lenni pubertás korban.Az a baj, hogy manapság nem csak lázadnak, hanem buták is hozzá.

Drog, baráti kör- ezeket kell szétbombázni.Meg fogják verni és eladják, ez lesz a vége ha nem lépsz most. És 18 évesen majd a lakásodat akarja eladni.Mert csak a pénz kell neki. Akkor inkább a javító, ahol eltartja az állam. Rákospalota.Szökni fog onnan is.De legalább rabolni is megtanul, nem csak lopni.

Keményen MOST kell tenned valamit.Sok sikert

2012. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/137 A kérdező kommentje:
Az engem hibáztatóknak: ha elolvastátok volna a kommentjeimet, tudnátok, hogy én mindent megpróbáltam. Mikor jöttek az első problémák, és nem bírtam vele /kiabálás, pofon, szép szó, nem használt/ segítséget kértem pszihológustól, tanártól, rokonságtól ...stb. Én biztos hogy nem mutattam neki rossz példát. Igaz, elváltam, de nem maradozok ki, nem iszom, nem dohányzom, este nem járok sehová, mindig meg van főzve, ki van takarítva, és próbáltam, próbálok közös programokat csinálni a lányommal /már ezt egyszer leírtam/ , van egy barátom, és ez a kapcsoaltom hosszú évek óta tart, nem hall a lányom vezsekedést, ordibálást, tehát nagyon nagy tévedés, hogy az alma beklüröl rohad-mint azt írta az egyik válaszadó. A pszihológus és a gyámügyesek tanácsára döntöttem a javító mellet, mert azt tanácsolták, ki kell szakítanom a lányomat a mostani közegből. A pénteki bezárás nem segít, mert akkor elkezd hisztizni, vagdoskodni,ordítani a lányom, zeng az egész lakótelep, nekem is csak egy idegrendszerem van. Mikor pszihológusnál voltunk nekem is ekllettt teszteket csinálni, azt mondta a pszihológus, velem, mint anyával nincs baj. Viszont azt már 3 éve megmondta, hogy nekem a lányommal még nagyon nagy prolblémáim lesznek, amit akkor persze nem hittem. Nem akarok megszabadulni al ányomtól, mint azt egyesek írták, de most ez a legjobb amit tehetek. Higyétek el, ha belegondolok, hogy fél évig oda lesz a lányom, hát már most rossz.
2012. márc. 30. 14:28
 54/137 anonim ***** válasza:
16%

"elkezd hisztizni, vagdoskodni,ordítani a lányom, zeng az egész lakótelep, nekem is csak egy idegrendszerem van."

Látod, itt egy nagy hiba. A lányodnak szépen megtanítottad, hogy elég hisztériáznia, úgyis az van, amit ő akar. Ha már a legelső alkalommal hagytad volna, hadd ordítson, ameddig kedve tartja, bebizonyítottad volna neki, hogy ezzel nem ér el semmit.

Gondolom, ugyanígy rá lehetne jönni az összes többi hibára is.

2012. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/137 kata7408 válasza:
100%

Elöször is köszöntelek Téged akivel hasonló cipöben járok és köszöntök minden válaszadót,még azt is aki hozzá nem értö és ossza a nevelési tanácsokat!(Véleményem szerint hozzá értö az az ember aki hasonló dolgokon keresztül ment ) Azért is irok hogy tudd vannak hasonló helyzetben élö szülök és gyermekek mint Ti. Nekem 18 éves elmult a fiam és pár napon belül a javitó intézetbe kell szállitanom. Igaz mi már tul vagyunk a jogos hivatalos ijesztgetéseken,és sajnos egy büncselekmény elkövetésén is.Nálunk már az ovodában kezdödtek a problémák az iskolában pedig csak egyre rosszabb lett.Az alsótagozati gyermeki csinytevések után a felsötagozati rosszaság következett.Nem részletezem.A lényeg,hogy pszichologus,nevelésitanácsadó,gyermekjólétiszolgálat és gyámhatosági eljárások következtek.Az iskolák sorra rugdosták a gyereket.Összesen hét iskolába járt.

Ekkor már 15 éves volt a fiam kezdödtek a kimaradások az iskolábol való logás az itthoni balhék,büntetések.A hivatalos helyeken pedig mindenki osztotta az észt,hogy beszélgessen el a gyerekkel ilyen-olyan jutalmak és büntetések kellenek....Én álltam és hallgattam mert mást nem tehettem hiszen minden amit ők tanácsként szajkoztak én már elmondtam,megtettem.Ha szigorubb voltam rosszabb lett a helyzet.Ha engedékenyebb és barátként szóltam hozzá akkor sem volt eredménye.Ekkor már magántanuló volt és itthon sem érdekelte semmi.Mást nem csinált csak számitógépezet és aludt.Probáltam felrázni azzal,hogy elvettem tőle a gépet.Erre a reakció csavargás mindennap.Teltek a hónapok és kiderült a legborzasztobb dolog ami történhetett vele velünk. Drogozik a gyerek. Borzasztó látni,amivé vált pár hónap alatt. És elkezdödött a harc. Nagy nehezen rábeszéltem,hogy keressük fel a drog ambulanciát,feküdjön be elvonora.NINCS REHABILITÁCIÓ!!!Hallottam amerre mentünk.18 éven aluliakat sehol nem gyógyitanak. Jártam alapitványoknál orvosokkal beszéltem.Semmi eredmény sehol.Segitség nincs,de legális drogot vásárolhatnak 18 éven aluliak herbál és ajándékboltokba. Na most kérdezem én mit is tehetünk mi szülök ha tisztességes becsületes nevelésünk ellenére is a gyermek log az iskolábol,drogozik és büncselekményt követ el.Hol voltak a tanárok az orvosok a hivatalos ügyintézök abban az idökben amig idáig jutnak és mennek tönkre fiatal életek.Elvileg melletünk csak épp elvesztek a papirmunkában.Mert nem voltunk mások csak statisztika.Csak papirmunka egy gyermek élete.Mert érdemleges segitséget senki nem nyujtott. Sem a tanár a nevelö ,sem a pszichologus aki személyiség zavarrol beszél.Persze tisztelet a kivételnek mert voltak nagyon segitökész pedagogusok és hivatalos ügyintézök.Igen lehet a következetes szülöi nevelést,és a szeretetteli családi légkört megkérdöjelezni,de könyörgöm a szülö nem Isten hibázik segitségre van szüksége olykor!!!


Kivánok Neked kitartást és türelmet!!! És igen lehet hogy még idöben lépned kell és fájó szivvel,de a javitót választani.Bár nálunk is már az elején megtörtént volna valami drasztikus intézkedés akkor talán nem itt tartanánk.

2012. márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/137 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: nagyon köszönöm ,sokat segítettél. Már többtől hallottam, hogy azért kell most lépnem, mert még nincs nagy baj.

Az utolsó előttinek meg üzenem: nem arra vagyok kíváncsi, hol rontottam el, hanem hogy mit tehetnék most. Az idő kerekét nem lehet visszafordítani. Ha az utolsó előtti még nem volt olyan helyzetbe, hogy a hisztiző valakit már nem bírta elviselni, akkor ne okoljon engem. A hisztik alakalmával azért engedtem, mert féltem, agyon csapom a lányomat ha tovább hisztizik. Nem tudom hogy lehet nem fiogyelembe venni, ha valaki torka szakadtából ordítja, hogy utál és egy dög vagyok, és szar ember vagyok ,aki semit nem ért el az életben, aki semmire vitte, és neki vana leglúzerabb anyja ...stb. No szeretném én látni azt az embert akinél itt nem szakad el a cérna! Más az elmélet és más a gyakorlat!

2012. márc. 30. 20:35
 57/137 anonim ***** válasza:
16%

Persze, hogy más az elmélet és a gyakorlat! Csakhogy tisztességesen fölnevelt gyerek nem mond ilyeneket az anyjára!!!! Nem is jut el idáig, hogy ilyet mondjon!

A másik hasonló cipőben járó válaszoló pedig szintén nagyon elcsúszott valahol, nem az orvosokat meg a szociális akárkiket kell hibáztatni, hogy drogos a gyereked!!! Neked kell őt fölnevelni, nem másnak!

2012. márc. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/137 agi91babe ***** válasza:
11%

Továbbra is azt gondolom, hogy ha valaki normálisan odafigyelve és következetesen neveli a gyermekét pici korától kezdve, az nem jut el ilyen irdatlan állapotokig. Lehet homokba dugni a fejet meg utálkozni, meg mosakodni. De amíg legalább magának be nem vallja az illető hogy urambocsá' én csesztem el útközben, addig változtatni sem tud. A javító a legrosszabb opció. Na ott minden szart meg fog tanulni. Azt is, amire esetleg eddig nem vitte volna rá a lélek....

A környezetéből való kiszakítást pedig olyan esetben javasolják ahol a környezet nem megfelelő és egészséges egy fejlődésben lévő gyermek számára. Ha 'Önnel, mint anya semmi probléma nem lenne" soha az életben nem jutottak volna el idáig. Sajnos nem mindenki alkalmas gyermeknevelésre, és ennek a gyerek issza meg a levét, aki rohadtul nem kérte hogy megszülethessen......

2012. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/137 kata7408 válasza:
100%

Sziasztok!!!


Egy kis idézettel kezdeném a válaszomat:

"Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat. Járd végig a múltamat, érezd a könnyeimet, éld át a fájdalmaimat, az örömömet. ... Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam. ... S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy én tettem. Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem. Akkor mondhatod, hogy ismersz!"


Drága Gabka77!!! Mint irtam a szülö nem Isten olykor segitsére van szüksége. Én senkit nem hibáztatok azért mert ebbe a helyzetbe kerültünk,de jó lett volna pl alsó és felsötagozatban egy olyan iskola ahol hasonló magatartás zavaros gyermekekhez több türelemmel és bizalommal fordulnak a nevelök,tanárok. Legalább fele annyira érdekli őket a gyermekek sorsa mint a szülöket. Mert ügye nekik ez a hivatásuk!Az hogy drogos a gyermekem azért sem okolok mást,de mikor elviszem orvoshoz és különbözö alapitványokhoz,ambulanciákra és kijelentik,hogy csoportos foglalkozásokon részt vehet de más segitség csak akkor van ha már nagykoru lesz azért az kiverte a biztositékot. Na és itt jön képbe az hogy én nem akarnám felnevelni a gyermekem!? Két gyermek édesanyja vagyok az egyik gyermekem sajnos olyan amilyen(lehet sokféle jelzövel illetni rossz gyereknek,magatartás vagy személyiségzavarosnak drogosnak),de ugyan ugy neveltem ahogy a másikat ugyan olyan szeretettel és a gyermek iránti tisztelettel.És engem mint édesanyát is meg lehet kérdöjelezni,hogy mikor mit tettem és mikor mit nem. Az biztos hogy egy gyermek életét nem csak a szülöi nevelés és a családi légkör befolyásolja.


Kedves agi91babe! Hát a te reakciodra nem is tudok mit irni.Kiváncsi lennék hogy mennyi élettapasztalattal rendelkezel.De nem inkább mégse vagyok kiváncsi.

2012. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/137 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én egy 12 éves lány vagyok,és ezt nagyon rossz volt végig olvasni...a nővérem 15 éves,és sosem tenne ilyet,viszont őt úgy nevelték,hogy szinte mindent ráhagytak,elmehet kaszinóba,meg ilyen helyekre.(Csak féltesóm,nem ugyan az az anyukánk.) Mára ő is furcsább lett,de nem ennyire.Nagyon sajnálom ami történt,nem is értem,hogy egyes emberek miért tesznek ilyesmit.:(

2012. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!