Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 éves lánynak milyen regényt...

11 éves lánynak milyen regényt tudnátok ajánlani, ami mostanában felkapottabb, és letehetetlen is?

Figyelt kérdés
De nem ilyen plázacica képző könyvet ajánljatok, légyszi, várom az ötleteket :)

#könyv #regény #11-éves
2012. nov. 18. 20:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Balázs Ágnes Lufi sorozata. Az én lányaim is imádják! :)

[link]

2012. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Meg Cabot könyvei, bár azokhoz még kicsit fiatal, mert például a Neveletlen hercegnő is nagyon nagyon jó, letehetetlen könyv, mégis még fiatal hozzá, végül is a "fiúzásra" épül is épül. :)) Tényleg, viszont ha egyszer elkezdi, nem tudja majd letenni, tapasztalat!


Amit neki valót tudok javasolni: Kate Saunders: Cicus és a büdös macskák háborúja. Kicsit akciós, de nekem nagyon tetszett.

Thomas Brezina: Penny (több része van)

Ez is nagy kedvencem, most már azért inkább Meg Cabot meg Szent Johanna Gimi felé hajlok :) De annyi idősen sokat olvastam Brezinától, jókat ír!

2012. nov. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, még nem döntöttem, hogy melyik lesz A könyv most karácsonyra, de úgy érzem, hogy az elkövetkező pár évre el vagyok látva könyvötletekkel :)
2012. nov. 19. 20:50
 14/22 anonim ***** válasza:

Még egy sorozat.12 kötetes,de csak 9 jelent meg magyarul:

[link]

2012. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Fúú amikor én egyidős voltam a párod lányával, akkor volt egy könyvsorozat, amit napok alatt kivégeztem, de annyira imádtam, hogy még most is újra olvasnám, csak nem jut eszembe az írója...De ha eszembe jut akkor linkelek :D
2012. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

ÁáÁ megvan :D Jacqueline Wilson :D

[link]

2012. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
45%

Szent Johanna Gimi, Thomas Brezina: Fiúk kizárva!!!

Neveletlen Hercegnő Naplója, Ponny Club

2012. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%

Én már 23 éves vagyok, így nem igazán tudom, mi az ami most felkapottabb, de a Szent Johanna gimis könyvekről én is sok jót hallottam.


Én kb 10 éves koromban a Harisnyás Pippi könyveket imádtam Astrid Lindgrentől. Egyszerű szöveg, érdekes, kedves történet, tudtam azonosulni a kb velem egyidős szereplőkkel.


Ezután kezdtem el olvasni a Harry Potter könyveket, de 11-12-13 évesen tetszettek még Jacqueline Wilson könyvei, szerintem azok is pont ilyen korosztálynak valók.


Páran említették a Neveletlen hercegnőt, szerintem azt inkább 13-14 évesen kellene elolvasnia.

2012. nov. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én is Jacqueline Wilson-ra szavazok :)
2012. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
45%

A Szent Johanna Gimi sorozat :)

Tea Stilton: Fantázia Birodalmának Hercegnői sorozat

Spiderwick krónikái

Lufi sorozat

Harry Potter sorozat

Fairy Oak sorozat

Egy ropi naplója sorozat


De ha üzenetet írsz akkor is nagyon szívesen írok részletesebben. :)

13/L

2012. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!