Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szüleim lelkileg teljesen...

A szüleim lelkileg teljesen elhanyagolnak! Már nem bírom!?

Figyelt kérdés
A szüleim szerintük megadnak mindent. Anyagilag ez igaz is, de lelkileg nem. Nekik csak a pénz fontos. Ha a szemükbe mondom, megsértődnek. Mindig a pénz miatt panaszkodnak, és nincs idejük semmire, állandóan fáradtak. Mikor kérem, hogy jöjjenek el velem sétálni vagy boltba vagy akárhová, más mindig fontosabb. Nem bírom már ezt a lelki ürességet, de nem akarnak változtatni. Már nem kérek tőlük semmit, mert mindenre van kifogás.
2014. márc. 13. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

3 evig probalkoztam, aztan feladtam.

Nekem kb semmit sem jelent a csalad fogalma...

2014. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj,hogy én sem tudtam mit csinálni.Mindkettő szülőm vak.

A lényeg,hogy a fejemben ott az én ideális családom,és kb.velük élek..

..szép kis élet,mondhatom.Én a valóságban is veszek levegőt,ők csak a képzeletemben élnek..:(

De legalább fejlesztem velük az írói tehetségem(ami az egyetlen,de eltitkolt tehetségem),és a személyiségem is másabb jellegű,kezdek rátalálni önmagamra.

Szóval javaslom,hogy használd ki te is a fantáziádat,ebből baj nem lehet.

2014. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Cseréljünk. Az enyémek olyan sokat foglalkoznak velem, hogy az már iszonyú irritáló. Tudom, hálásnak kéne lennem, de mivel egy cseppet sem vagyok családszerető ember, így jobban örülnék, ha nyomnák nekem a pénzt én meg mennék amerre jólesik.
2014. márc. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hidd el, hogy nem olyan jó ez, hogy soha nem figyelnének Rád! Még azt se veszik észre, ha nem vagyok itthon, persze estére mindig haza kell jönnöm, de napközben oda megyek, ahová akarok és nem törődnek vele, de ők soha nem hajlandóak kimozdulni veled vagy megnézni egy versenyt/edzést.
2014. márc. 14. 07:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyémek is ilyenek, de már nem nagyon zavar, mert nem jelentenek nekem semmit. Megoldottam máshogy.
2014. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az sem jó, hogy éppen alszom (ami számomra a legfontosabb időtöltés, szeretem magam kivonni a világból) és kirángatnak, hogy jajj, menjünk sétálni. Én inkább haverokkal üldögélnék, nem szeretek a családdal lenni, de ez emberfüggő, nekem az a fontos (tudom, hogy szemét dolog), hogy kapjak pénzt, kaját, főzzenek rám és legyen tiszta ruhám. Persze nem vagyok a szüleimmel bunkó, de én nem vágyom együtt töltött percekre. Az ember mindig azt akarja, ami nincs neki :)
2014. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom, milyen vagy, és ik milyenek, de a kedvesség és szeretet sokat számíthat. Este hazajönnek a munkából, tiszta fáradtak, ledőlnek a kanapéra. Vigyél neki valamit, például inni, vagy valami nasit (itt konkrétan egészséges dolgokra gondolok, mint a gyümölcs, abból elvileg nem lehet baj), kérdezd meg milyen volt a napjuk, sokat dolgoztak-e, meg még pár kérdést nyugodtan feltehetsz, aztán mesélj a te napodról is, mi volt a suliban, milyen jegyeket kaptál (itt lehet, hogy a rossz jegyekkel kéne kezdeni, ha van, lelkesedj a jó jegyeidért is) ...barátnőiddel miket csináltál, és szerintem bármiről mesélhetsz, ha meghallgatnak, az már jó jel.:) Remélem, tudtam segíteni! Hajrá hozzá!
2014. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!