Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves nagyfiam cukorbeteg,...

14 éves nagyfiam cukorbeteg, vagyis az inzulinja magas, kapott gyógyszert és diétát írtak ki neki, van valaki itt aki ezzel küzd?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt áll át a szervezet?2 napja ugy eszünk ahogy elő van írva de a fiam eddig megevett 3 szendvicset reggelire fél liter kakaóval 10kor meg megint fél liter kakaó 2 kifli!

Na most akkor hogyan fogunk igy átállni?Ma iskolába se ment mert tegnap hazaküldték annyira éhes volt és nem érezte jól magát, a tanár szerint az egész osztály a gyomorkorgástól csengett és szinte remegett a fiam az éhségtől, de ugye nem lehetett legközelebb csak 1kor enni ebédet!/a cukra nem esett le az iskolaorvos megmérte/

Ez meddig tart?Tegnap este 2 órán keresztül sírtam,annyira sajnálom szegényt!!!


2014. márc. 28. 13:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen tünetmentes volt, akkor derült ki, mikor nem sikerült teherbe esnem.

Egyébként nekem a dokim azt mondta, ha egy 10-es skálán nézzük, ahol a 10-es a már kialakult cukorbetegség, az inzulinrezisztencia úgy a 6-7-es fokon van. Szokták a cukorbetegség előszobájának is nevezni, de diétával, gyógyszerrel, és mozgással még vissza lehet fordítani, hogy ne alakuljon ki a diabétesz.


Szóval bizonyos szempontból még jó is hogy kiderült, ez egy tartható táplálkozási szokás (mert ez inkább életmód, mint diéta), és nem kell inzulint szúrni.

2014. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ja nekem a merckformin nem használt, én eucreas-t szedek, ez valami kombinált szer, ezzel már sokkal jobban néz ki az inzulinom. Májusban megyek terhelésre, akkor kiderül, hogy tényleg jó-e.

Előző voltam.

2014. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
igen,így innen nézve akkor jó, hogy Petinek volt tünete, így időben kiderült, nem szeretném ha inzulinozni kellene!Az nagyon nem lenne jó.Remélem hat majd a merckformin.Köszönöm mindenkinek a kedves válaszokat.
2014. márc. 28. 18:08
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Én egy 20 éves lány vagyok, akiről most derült ki, hogy inzulinrezisztens vagyok. Igaz, én már korábban túlsúly miatt részlegesen életmódot váltottam, és sikerült is 15 kilótól fél év alatt megszabadulnom, de most teljes életmódváltás szükségeltetik. Hála Istennek így nem ért teljes hidegzuhanyként a betegségem, de van az újítások között, ami nekem is fura, annak ellenére, hogy sokmindent tudok a tápanyagokról, kalóriákról és a diétázásról az elmúlt több, mint fél év révén.

Ha érdekelne valami, vagy csak szeretnél az IR-rel kapcsolatban kérdezni, akkor nyugodtan írj privátot, szívesen segítek! :)

2014. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!