Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Náthásan mehet a gyerek...

Náthásan mehet a gyerek iskolába? Ti elszoktatok menni?

Figyelt kérdés
nem a szülő vagyok vagyok , megfáztam ,de nincs lázam ,a fejem se fáj ,a torkom se viszont elképesztően folyik az orrom és fáradtak a szemeim...(lehet én is ) holnap lesz a gólya avató és nagyon elszeretnék rá menni szerintetek mehetek? van valami praktika ami segíthet?

2014. szept. 25. 20:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Osztálykirándulásunk után a fél osztály nem jött egy hétig mert tényleg lázas volt és beteg, a másik fele meg "csak" náthás. Gondold az egész osztály hiányozhatna ezért? Így is ki voltak akadva a tanáraink.
2014. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes, engem mindig ki szokott írni az orvos, ha náthás vagyok. Fájó torokkal, folyamatos orrfújás mellett nem lehet koncentrálni, tanulni. Arról nem is beszélve, hogy nem akarom a társaimat megfertőzni. Szerintem beteg embernek otthon a helye. 19/l
2014. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én náthásan is szoktam menni. Most is az vagyok, bár már lassan kigyógyulok belőle. Előtte lázas is voltam és begyulladt a torkom is, akkor otthon maradtam. Tudom, hogy fertőző, nálunk is ilyenkor tulajdonképpen az egész osztályon végigmegy. Viszont meg kell gondolni, hogy mikor "lehet" hiányozni a suliból, én nem szívesen maradok otthon mert nem lehet 100%-osan bepótolni a tananyagot. Egyrészt meg kell érteni, ami az órán a tanár segítségével könnyebb illetve ott is elhangoznak fontos, kiegészítő információk, amik esetleg csak érdekességként szolgálnak viszont fontosak lehetnek. Illetve teljesen más mikor saját magad, a saját koncepciód alapján jegyzetelsz mint mikor elkéred valaki másét, ami rosszabb esetben hibás vagy hiányos is lehet. Valamint a mennyiség sem mindegy mert egy 1-2 napot még nem olyan vészes pótolni, de egy hét már húzósabb, főleg számonkérések mellett. Én csak akkor maradok otthon mikor nagyon rosszul érzem magam, lázas vagyok vagy nagyon fáj valamim mert ilyenkor eleve szenvednék, fáradt is vagyok és az órán sem tudnék normálisan figyelni. A nátha engem annyira nem szokott megviselni, suliba viszek magammal jó sok zsebkendőt, otthon pedig teával, pihenéssel vagy gyógyszerrel (orvoshoz van, hogy elmegyek, hogy azért nézzen meg és írjon valamit, de nem maradok otthon amíg nem muszáj) próbálom magam kigyógyítani.
2014. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen mehet. Én csak akkor nem megyek ha valami brutálisan fáj(műtétek után[szilánkos törés, a fél évvel utána való rögzítő elem kiszedés, talpamról való szemölcs metszés{húsig}]), vagy ha nem tudok járni.
2015. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 berkeczy ***** válasza:
ha nem muszaly ...ne fertozzzuk a tobbbieket...a betegnek is jobb ha egy-ket napot agyban marad
2015. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 berkeczy ***** válasza:

bocsi felreertettelek...a legjobb a patina ba meg -kerdezed mit tudnak adni a problemadra...en azt teszem ha gondom van

nagyon ...segitokeszek

2015. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ugyan régi a kérdés, de nem semmi, mennyi ember büszke rá, hogy fertőző betegen bemegy suliba, és ez a munka világában még rosszabb szokott lenni. Bele van ültetve az emberek fejébe, hogy be kell menni, de hogy miért? Azért, mert így leszel a rendszert kiszolgáló, önálló gondolkodásra/döntéshozatalra képtelen ember.


A megfázásokat vírus okozza, ami a betegség ideje alatt aktívan fertőz. Ha egy komolyabb betegségről beszélünk, akkor amíg te bent vagy órákat félholtan töredéknyi teljesítményt leadva, addig lefertőzöl másokat és velük is ugyanez lesz a helyzet. Senkinek sem jó. Nem hallottam még olyat, hogy valaki őszintén azt mondta volna: "én szeretek betegen tanulni/dolgozni". Pihend ki magad, légy tekintettel másokra. Ennyit mindenki megérdemel.

2019. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!