Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg csak anya kedvéért...

Tényleg csak anya kedvéért táncoljak a szalagavatón?

Figyelt kérdés
Anyuék beszélgettek a szalagavatóról (ami am jövőre lesz) és én meg mondtam nekik, hogy szólni szeretnék előre, hogy nem táncolok. Erre mamám felháborodva megszólalt hogy "ezt a kis örömet sem adod meg anyádnak". Ez a mondat engem elégé kiborított. Mért ha úgy csinálom meg, hogy nem is akartam az nekik öröm? Osztálytánc úgy is lesz, de náluk a ruhán és a keringőn van a hangsúly. (de főleg a "szép fehér ruhán") Anya meg csak ismételgette, hogy táncolni fogok szóval nekem nincs is beleszólásom. Próbálkoztam olyannal, hogy drága, de az sem érdekli már félre is tette a pénz nem tudom mi óta... amikor évekkel ezelőt elmentünk egy szalagavatóra akkor is mondta hogy "na majd ha én táncolok ott" Kikértem erről a barátnőm véleményét, mert úgy voltam vele, hogy igazam van, de nem nem értett egyet ő is azt mondta, hogy anya kedvéért táncoljak. Ha őszinte akarok lenni fogalmam sincs akarom-e ezt az egész keringősdit igazából párom is lenne (egyik haverom aki igazából bárkivel táncól kivéve ha akkora lesz barátnője). Van egy végzős barátnőm aki megkérdezte vagyis az osztálytársaival megkérdezték, hogy akarok-e táncolni én meg mondtam, hogy iagzából mind egy. Azt mondta az egyik ő is így volt vele, de megfogom báni amikor látom a többi lányt. A történethez hozzá tartozik, hogy anyának nem volt lehetősége táncolni (mert akkor náluk ez még nem volt) és ő látni akar fehér ruhába. Erre mondtam, hogy majd az esküvőmön. De nem érdekelte mert azt mondta, hogyha az nem lesz akkor nem lát és olyan idegesítő, hogy egy ruhán van a hangsúly. (én így vettem észre) Barátnőm is ezt mondja, hogyha nem lenne esküvőm akkor itt van ezaz alkalom. Mi van ebben a fehér ruhában ami ennyire megbabonáz? Nem azt mondom, hogy nem venném fel, fel venném de ez nem élet halál kérdés. Én jól akkarom érezni magam és ha valamit kényszerből kell csinálni annak nem hinném, hogy jó vége lesz. Engem sokkal jobban ösztönöz, hogy az osztálytársaimmal együtt eltáncoljuk az osztálytáncot... Meg megnézzük a többiekét nevetünk ilyesmi. Értemén, hogy szép a keringő ha lenne barátom esélyesebb lenne, hogy táncoljak, de az sem 100% én biztos nem erőltetném rá ha nem akar.
2014. nov. 20. 19:08
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
tényleg megbánom ha látom a többi lányt ahogy táncol én meg ott állok/ülök és nézem őket? Ennyire nagydolog lenne?
2014. nov. 20. 19:11
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon nehéz így leírni, de ha mégis rászánod magad, és vállalod a keringőt, lesz egy gyönyörű ruhád hozzá. Ha felveszed, és meglátod magad, meg a többieket, a fiúkat az elegáns öltönyükben, akkor fogod érezni, hogy tényleg kár lett volna kihagyni.
2014. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha te nem akarsz akkor ne táncolj. Ennek a te nagy pillanatodnak kéne lennie, nem az övének. Apudra kéne majd megpróbálnid hatni, hogyha olyan a kapcsolatotok.

Amúgy nekem is van még egy évem a szalagavatóig és én se szeretnék keringőzni. Szerintem a keringő ruhák feleslegesen drága és annyira nem is szépek, hogy ez megérje, de ez csak saját vélemény. Magáért a pillanatért meg ilyesmikért megérné, de szerintem ennek a te saját döntésednek kell lennie. Amúgy még van egy éved, ne streszzelj rá.

2014. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Apa semmit nem tud csinálni, elváltak és azt se tudom eljönne, de köszi az eddigi válaszokat. Igaz, még azért bőven van idő :D
2014. nov. 20. 19:37
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántam meg utólag sem, egyszerűen nem akartam táncolni. :) 12 éve volt a szalagavatóm.

Majd keringőzöl egyet fehér ruhában az esküvődön :)

2014. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem táncoltam, kicsit sem bánom. Segítettem felöltözni az osztálytársaimnak, utána kimentem és megnéztem őket. Vagyis nekem annyi volt a szalagavató h feltűzték a szalagot, utána csak néztem h hogyan táncolnak az osztályok. Ha nem akarod sztem ne is csináld, semmi értelme ha semmi kedved hozzá!
2014. nov. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Julie S ***** válasza:
100%

En nem keringoztem, sosem volt rajtam ilyen feher ruha es nem is lesz. Sosem vagytam ra, sosem tetszett. Most harminc vagyok es nem bantam meg, hogy anno kimaradtam belole.


Persze, elkepzelheto, hogy te megbannad, de ezt elore nem tudhatod. Az viszont nem szep dolog, hogy a sajat oromeert ugraltat edesanyad.

2014. nov. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Én táncoltam és imádtam az egész fehér ruhásdit :-) szerintem ne hagyd ki, ennyi örömet megadhatsz az anyukádnak, ha neked mindegy, ő meg szeretne látni.
2014. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
Én táncoltam volna szívesen, de elsunnyogtam a kérdést otthon, mert tudtam, hogy nem állunk jól anyagilag. Aztán tök csalódottak voltak a szüleim, hogy engem nem láttak a többiek közt. Elmondtam az indokomat és azt mondták valahogy kiszorították volna a költségvetésből a pénzt a ruhára. Fehér ruhás esküvőm már tuti nem lesz, így bánom, hogy kimaradtam a "buliból".
2014. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akartam keringőzni. Otthon nekem is jöttek a könyörgéssel, aztán az érzelmi zsarolással. Határozottnak kell lenned és kiállni a véleményed mellett. Nálam az segített, hogy mondtam, hogy akkor menjünk el együtt szalagavatós ruhát nézni. Tulajdonképpen ezzel két legyet ütöttem egy csapásra, otthon beletörődtek, hogy nem táncolok, plusz lett egy gyönyörű, drága ruhám.

Nekem a szalagavatóm a mai napig az egyik legcsodálatosabb élményem a gimiből. Egy percig sem bántam, hogy nem csináltam olyasmit amit nem is akartam.

2014. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!