Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg csak anya kedvéért...

Tényleg csak anya kedvéért táncoljak a szalagavatón?

Figyelt kérdés
Anyuék beszélgettek a szalagavatóról (ami am jövőre lesz) és én meg mondtam nekik, hogy szólni szeretnék előre, hogy nem táncolok. Erre mamám felháborodva megszólalt hogy "ezt a kis örömet sem adod meg anyádnak". Ez a mondat engem elégé kiborított. Mért ha úgy csinálom meg, hogy nem is akartam az nekik öröm? Osztálytánc úgy is lesz, de náluk a ruhán és a keringőn van a hangsúly. (de főleg a "szép fehér ruhán") Anya meg csak ismételgette, hogy táncolni fogok szóval nekem nincs is beleszólásom. Próbálkoztam olyannal, hogy drága, de az sem érdekli már félre is tette a pénz nem tudom mi óta... amikor évekkel ezelőt elmentünk egy szalagavatóra akkor is mondta hogy "na majd ha én táncolok ott" Kikértem erről a barátnőm véleményét, mert úgy voltam vele, hogy igazam van, de nem nem értett egyet ő is azt mondta, hogy anya kedvéért táncoljak. Ha őszinte akarok lenni fogalmam sincs akarom-e ezt az egész keringősdit igazából párom is lenne (egyik haverom aki igazából bárkivel táncól kivéve ha akkora lesz barátnője). Van egy végzős barátnőm aki megkérdezte vagyis az osztálytársaival megkérdezték, hogy akarok-e táncolni én meg mondtam, hogy iagzából mind egy. Azt mondta az egyik ő is így volt vele, de megfogom báni amikor látom a többi lányt. A történethez hozzá tartozik, hogy anyának nem volt lehetősége táncolni (mert akkor náluk ez még nem volt) és ő látni akar fehér ruhába. Erre mondtam, hogy majd az esküvőmön. De nem érdekelte mert azt mondta, hogyha az nem lesz akkor nem lát és olyan idegesítő, hogy egy ruhán van a hangsúly. (én így vettem észre) Barátnőm is ezt mondja, hogyha nem lenne esküvőm akkor itt van ezaz alkalom. Mi van ebben a fehér ruhában ami ennyire megbabonáz? Nem azt mondom, hogy nem venném fel, fel venném de ez nem élet halál kérdés. Én jól akkarom érezni magam és ha valamit kényszerből kell csinálni annak nem hinném, hogy jó vége lesz. Engem sokkal jobban ösztönöz, hogy az osztálytársaimmal együtt eltáncoljuk az osztálytáncot... Meg megnézzük a többiekét nevetünk ilyesmi. Értemén, hogy szép a keringő ha lenne barátom esélyesebb lenne, hogy táncoljak, de az sem 100% én biztos nem erőltetném rá ha nem akar.
2014. nov. 20. 19:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem akarsz, ne táncolj. Én is kb. úgy voltam vele, hogy mindegy, de mivel jó osztályom volt, meg anyámék is akarták, táncoltam. A próbák halál unalmasak voltak, és egy csomó időt elvettek. Maga a szalagavató sem volt nagy kunszt, folyton sietni kellet, szalagtűző ruha, osztálytánc ruha, keringő ruha, jaj szorít a cipőm, szétment a hajam, lefolyt a sminkem, leesik a fűzőm, most mi a francot kéne éppen csinálnunk, miért ilyen hosszú a hülye igazgató hülye beszéde. Ha nincs oltári nagy szerencsétek, akkor meg valószínűleg látszódni sem fogtok a keringő alatt, mert általában olyan kicsik a színpadok, hogy a párok nagy részéből semmit nem látni. Összességében nincs baj a szalagavatóval, de egyáltalán nem akkora egetrengető élmény mint amilyennek beállítják, azt a sok pénzt pedig szerintem egyáltalán nem éri meg.
2014. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nálunk a sportcsarnokban van ott én elég jól szoktam látni úgyhogy szerintem látszódnánk. Igen ezt mindenki maga dönti el, hogy neki mi a jó. Itt elég vegyesek a válaszok szóval többféle nézőpontból át lehet gondolni :D Köszi szépen! Mindenkit felpontoztam :)
2014. nov. 21. 16:26
 13/19 anonim ***** válasza:
32%
Mivel életem során csak egyszer van ilyen nagy esemény ezért semmi pénzért nem hagynám ki.De te tudod...
2014. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%

Én nem akartam keringőzni,és nem is keringőztem.Ebben az évben ballagtam,és volt a szalagavatóm,meg az érettségim is.Nagyon jó buli volt a szalagavató,szerintem az iskolás események egyik legjobbika.:)Legalábbis számomra.A szülők gyakran hibáznak abban,hogy megmondják,hogy mit kellene csinálnia a gyereknek,hogy ők(a szülők) jól érezzék magukat.Ez azért hiba,mert a gyerek nem azért születik valójában,hogy a szülők örüljenek neki,mint a gyerek a kiskutyájának.

A gyerek(és a kamasz) azért gyerek(és kamasz),hogy jól érezze magát,és felhőtlen legyen a gyermekkora.Nem kell megfelelni annak a szülőnek,aki jól neveli a gyerekét.Aki nem neveli jól,az azt akarja és azt hiszi,hogy a gyereknek olyanná kell válnia,amit ő akar nevelni belőle.A gyermek nem egy szobor,amit kifaragnak,és aztán ott marad egy helyben,mert önállóan,utasítás nélkül nem tud mit kezdeni.A gyermek egy önálló személyiség,akiből lesz valaki,remélhetőleg boldog ember.


A gyermekek,kamaszok terelgetése szükséges,de a gyermeknek(kamasznak) kell tudnia megválasztani a számára helyes irányt.Ha ez a helyes irány valamiért nem egyezik a szülő nézeteivel,akkor egy átlagos szülő ezt ellenzi,mert nem ismeri,ő nem ezt szeretné a gyerekéből.Vannak szülők,akik a gyermek(vagy kamasz) nézeteit,érdeklődési körét,szexuális identitását,vagy bárminemű különlegességét nem értik meg,nem értékelik,vagy ellenzik,esetleg undorítónak,taszítónak,elítélendőnek tartják.


Két példát tudok felhozni,az első az én történetem,röviden.

4 éve lányokkal(és nőkkel is) ismerkedek,biszexuális,18 éves lány vagyok.A szüleim pedig(örökbefogadók) konzervatívak,és generációs szakadékok vannak köztünk.És akkor egyszer valahogy kicsúszott a számon,hogy én biszex vagyok.2 reggelemet tették pokollá a szüleim,szerencsém,hogy nem vertek meg,és nem raktak ki.De ha kiálltam volna saját magam mellett,akkor biztos,hogy elkellett volna mennem,mert megőrültem volna.Hazudnom kellett,vissza mindent.Itt látszik,hogy a szüleim belekényszerítenek az általuk helyesnek tartott nézetekbe.Csak úgy tekinthetek a világra,ahogy ők azt engedik.DE!Van olyan,hogy szabadság.Ez már pedig JOG!Itt tehát az érzelmi szabadságom megsértése történik.A büntető törvénykönyv nem bünteti azokat az embereket,szülőket(!),akik a gyermekeiket ilyesmi érzelmi terrorban tartják,és szándékosan konzervatívnak próbálják nevelni.ENGEM NEM SIKERÜLT ILYENNEK NEVELNI,ÉS KILÁTOK A BUROKBÓL,KONKRÉTAN AMINT ELKÖLTÖZÖK,TELJESEN KI IS LÉPEK A BUROKBÓL.

NEM VAGYOK HÁLÁTLAN,csak normálisan látom a dolgokat.


És most pedig jöjjön egy fikció,azaz egy kitalált történet.

Tehát tegyük fel,van egy kisebb gyerek,legyen 8 éves.Az apja fogja magát egy nap,elköltözik tőlük,mert hogy neki nője van,és válnak a szülők(gyakori eset).Az anya összeomlik,a gyereket pedig elhanyagolja,mert baromi szerelmes volt apukába,és nem tudja feldolgozni igazán a történteket.De jön gyorsan egy másik pasi,de az nem fogadja el a gyereket(akit az anyjának ítéltek).Így az anyuka a nagy szerelemben először elhanyagolja a gyereket,majd úgy dönt,hogy a gyereket az apjához "dobja",mint egy megunt játékszert az egyik gyerek a másiknak.Ebben a történetben a legszomorúbb az,hogy a valóságban sincs sokkal másképp.Nyilván egy szerelmi kapcsolat teljesen más,mint egy szülő-gyermek kapcsolat,de az akkor sincs rendben,hogy anyuka a nagy szerelemben lepasszolja a gyereket,és NEM TÖRŐDIK A GYERMEK SZÜKSÉGLETEIVEL.


És a te történeted mondandója:a szülőnek nem azzal kell törődnie,hogy ő szeretne szobrot faragni egy ártatlan kamaszból,hanem azzal kell törődnie,hogy ez a gyermek vajon tényleg boldog-e?Ezt a kérdést kellene MINDEN SZÜLŐNEK SAJÁT MAGÁNAK FELTENNIE,ÉS AKKOR NEM LENNE ILYEN ELKORCSOSULT A TÁRSADALOM!

2014. nov. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Én még ilyen hasonlatot nem hallottam mint a szobros, de egyébként teljesen így van! A gyerek önálló nem szobor akit a szülő kedve szerint faraghat/alakíthat. Ezt nehéz, de elég fontos észben tartani egy szülőnek. (szerintem) El kell fogadni a gyerekét bármilyen, adni neki "útmutatókat" dolgokban, pl továbbtanulás de semmibe ne kényszerítsük bele őket amit nem akarnak! A gyerek boldogsága kéne, hogy legyen a legfontosabb, ezért haragudtam azért amikor megkérdeztem tőlük, hogy tényleg fontosabb, hogy kedvtelenül ott táncoljak, csak táncoljak. Azt mondták igen. Már az is rossz, hogy nekem kellet ezt eszükbe juttatni, de, hogy még bele is egyeznek. Na mindegy nálunk kényes téma a szalagavató keringője. Köszönöm szépen a válaszokat!!! :)
2014. nov. 22. 13:03
 16/19 anonim ***** válasza:
26%

Én erdélyi vagyok, és nálunk abszolút nincs ilyesmi, hogy szalagavató. Én már akkor kezdtem bánni, hogy nincs, amikor a magyarországi ismerőseim elmagyarázták, mi is az.:D Én biztos táncolnék ha lenne esélyem rá, de ez egyénfüggő.

Ha nem akarsz, ne táncolj szerintem. Lehet megbánnád, hogy nem vállaltad be, és akkor már inkább azt bánd, hogy igen, minthogy utána azt, hogy nem.

Én így látom a dolgokat.:)

2014. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"hogy táncolni fogok szóval nekem nincs is beleszólásom."

bírom ezeket a diktatúrikus szölőket... jó hogy azt nem mondja meg mikor mehet elvégezni a nagy dolgodat a WC-n.

2014. nov. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
igaz ez is egy meglátás, hogy inkább azt bánjam meg, hogy táncoltam mint az, hogy nem :D
2014. nov. 27. 21:26
 19/19 anonim ***** válasza:
58%

# 18

Hát akkor táncolj...innentől kezdve érvényét vesztette a kérdés.

2014. nov. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!