Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyedül hagynátok egy 15 éves...

Egyedül hagynátok egy 15 éves lányt 7 napra?

Figyelt kérdés

Én lennék a lány. Arról lenne szó, hogy nyáron Horvátországba mennénk kirándulni, én viszont nem szívesen mennék, mivel:

1. nagyon meleg helyre megyünk, én viszont nem bírom a meleget, teljesen kimerít és egész nap csak aludnék

2. fürdeni se tudnék, mert ha túl sokat vagyok napon a bőröm viszketni kezd, bevörösödik.

Tehát ha elmennék akkor is csak a szálláson aludnék. Szerintem ez pénzkidobás lenne, viszont apukám nem szívesen hagyna egyedül. Szerintem megbízható vagyok, eddig még soha nem adtam okot neki arra, hogy kételkedjen bennem + szerintem 7 nap nem sok idő, nem halnék éhen vagy valami... Mit gondoltok erről?



2015. máj. 14. 16:26
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
96%

Azt hiszem, én itt mernélek hagyni a nagymama felügyeletére 7 napra! Abból is látszik hogy megbízható vagy, hogy amit ide leírtál, komoly, és értelmes dolog! De ha ezen felül még szerelmes lennél, és ezt ők sejtik, már érthetőbb lenne a dolog!

De azt is meg lehet beszélni!Noha gyerek vagy, "nem vagy már gyerek"! :-)

Kedves szülők!

Nyugodtan itt kell hagyni nagymamánál! :-)

2015. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szerelmes és nincs fiúm/ még nem volt. Bár lehet attól tart apukám, hogy esetleg késő estig kint maradnék a barátaimmal a faluban. Ez viszont nem túl valószínű, mivel minden barátom este 10-11 körül haza megy, ahogy én is mindig 10-re otthon vagyok, szóval ezzel sem lenne probléma.
2015. máj. 14. 17:21
 13/50 anonim ***** válasza:
82%
Engem hagytak otthon hasonló miatt.A ház még ma is áll, én is megvagyok.Mondjuk első este akkora vihar volt hogy semmit nem aludtam.Ja és nem mamám nézett rám hanem én mentem oda enni.Tényleg nem bízik benned, szomorú :(
2015. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
66%

Simán, hagynék neki kaját a fagyasztóban, meg a hűtőben felvágottakat, stb, meg pénzt ha pizzát rendelne, aztán kész.

Engem otthonhagytak így simán, legjobb napjai voltak az évnek, én voltam a ház ura, ehettem filmezés közben, felrakhattam a lábam az asztalra, fennmaradhattam sokáig, és egyéb botrányos dolgokat csinálhattam :D Bár hozzám hét közepén egyszer beküldték mamámat, hogy a növényeket locsolja meg, mert én azokat nem tudnám életben tartani :D (kutyákat-macskákat gondoztam, de a növényekkel nem bírok :/ )

Meg persze naponta telefonáltunk pár percet, hogy minden rendben.

Nyilván ha úgy ismerném a gyerekem, hogy hajlamos házfelgyújtós-falösszehányós bulit szervezni, akkor nem hagynám egyedül, de ha értelmes, akkor simán. Esetleg megadnám neki egy felnőtt ismerős telefonszámát aki a közelben lakik, ha bármi történne, mit tudom én rádől egy fa a kerítésre, (most mondtam valamit, bármi váratlant ide lehet képzelni) akkor legyen kit riasztania hogy jöjjön és segítsen.

2015. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
87%

Ha van olyan ember a közelben, akit baj esetén értesíthet (nem nagyszülő, inkább nagybácsi, unokatesó, vagy normális szomszéd), akkor igen.


Bár, bevallom, nem szívesen tenném, de én is sokat voltam otthon 13 éves koromtól. A hétvégék kivételével állandóan, mert anya már nem élt, apa pedig 7-19-ig (vagy még tovább is) dolgozott.

Persze, soha nem rendeztem bulit, max. a barátnőmet hívtam át, de akkor is duma-pizza-film. Szilveszterkor sem forgattuk fel a házat, így apa 100%-san megbízott bennem, és hagyott egyedül.


Annak én nem látnám értelmét, hogy lecibáljunk a tengerhez, és egy hétig benn kuksolj...

2015. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
91%
Biztos, hogy nem. Van 15 éves lányom. Ő sem fiúzik, akkor sem. Olyan helyre fizetnék be, ami a család minden tagjának megfelelő. Nem azt a világot éljük, hogy egy hetet felügyelet nélkül hagyhatjuk a kamaszokat.
2015. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:
Egyébként így is szinte mindig egyedül vagyok itthon. Bátyám bentlakásos iskolába jár, anyukám reggel 6-tól este 6-ig dolgozik, apukám szintén kora reggel megy el és 8-nál hamarabb nem szokott hazajönni hétvégente is, és pont ezért szeret meleg helyeken nyaralni, ahol egész nap csak alszik és fürdik. Nekem viszont jobban tetszene egy kevésbé meleg hely vagy város tele látnivalókkal, múzeumokkal. De mivel ő keresi a pénzt, ő dönt.
2015. máj. 14. 19:02
 18/50 anonim ***** válasza:
54%
16-os - ha a lány 18 lesz, mi változik, áruld már el?! Már egyedül hagyom, mert felnőtt... nevetséges érvelés. 15- vagy 20, ugyanúgy betörhetnek, megerőszakolhatják, stb., és ugyanúgy nem fog tudni semmit tenni... ja, tényleg, a börtönt megúszod, tényleg, remek dolog. Mert semmi más előnye nincs.
2015. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
69%
Neked van gyereked, hogy nem tudod, mit jelent 3 év? Elég sokat!
2015. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
engem nem hagynának otthon (2 napra-egy éjszakára sem, pedig idősebb vagyok nálad) de nem szerveznének úgy nyaralást hogy annyire nem veszik figyelembe a véleményem. 17/L
2015. máj. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!