Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyedül hagynátok egy 15 éves...

Egyedül hagynátok egy 15 éves lányt 7 napra?

Figyelt kérdés

Én lennék a lány. Arról lenne szó, hogy nyáron Horvátországba mennénk kirándulni, én viszont nem szívesen mennék, mivel:

1. nagyon meleg helyre megyünk, én viszont nem bírom a meleget, teljesen kimerít és egész nap csak aludnék

2. fürdeni se tudnék, mert ha túl sokat vagyok napon a bőröm viszketni kezd, bevörösödik.

Tehát ha elmennék akkor is csak a szálláson aludnék. Szerintem ez pénzkidobás lenne, viszont apukám nem szívesen hagyna egyedül. Szerintem megbízható vagyok, eddig még soha nem adtam okot neki arra, hogy kételkedjen bennem + szerintem 7 nap nem sok idő, nem halnék éhen vagy valami... Mit gondoltok erről?



2015. máj. 14. 16:26
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

A másik meg az, hogy önző a hozzáállás: ő keresi a pénzt, ő dönt...

Így is alig vagytok együtt! Menjetek máskor olyan helyre, ahol a család összes tagja együtt lehet.

2015. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
91%

Nagymamánál simán otthagynám a 15 éves lányomat. Gondolom, hogy kisebb korodban is volt olyan, hogy a nagyszülőknél töltöttél egy hetet.

Egyedül már húzósabb, de ha magamból indulok ki, akkor igen. Nagyon önállónak nelveltek,szerencsére, de megemlítem ezzel szinte soha nem éltem vissza.

Ahogy előttem is írták, hagynék otthon ételt, bár ez gyerek függő, van aki lazán el van egy hétig pizzán vagy tud kotyvasztani valamit. Nyárról lenne szó, akkor úgy is ráérsz, nem kell tanulni, de azért ha egy rántottanál tovább nem jutottál, ne abban az egy hétben akarj kisérletezgetni. Írtad, hogy faluban laksz es vannak a közeledben megbízható ismerősök, ha gond van, van kihez menned. Ha voltál már egyedül 2-3napot akkor én megengedném, de ez óriási felelősség. Ha a szüleid bíznak benned es megengedik neked, ne okozz csalódást, mert soha nem lesz ilyen lehetőséged, szóval ne szervezz bulit, úgy is híre megy egy kisebb faluban, ne éjszakázz, ne menj ismeretlen helyekre, ismeretlen emberekkel, este 8-9-re menj haza, így elkerülhető a legtöbb dolog, amiért féltenek a szüleid.

Ez csupán saját vélemény, azt is megértem, ha a szülők nem engedik meg, hogy otthon maradj, de én szorítok neked. :)

2015. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
43%

Engem már 14 évesen hagytak egyedül pár napra, 15 évesen egy egész hétre. EGYEDÜL, nem mamával. Hagytak itthon pénzt, kaját a szüleim, én boldogan integettem utánuk. :D Azért nem mentem velük, mert egyáltalán nem egyezett az érdeklődési körünk. Ők múzeumba jártak, meg templomokat nézegettek... Hát hol köt le ez egy kamaszlányt... :)

Tehát mivel írod, hogy csak teher lenne mindenkinek ha mennél, miért ne maradhatnál otthon? Azért annyira nem kell már túlfélteni egy majdnem felnőtt embert. Valahol el kell kezdeni az önállósodást, miért ne pont itt? ;)

2015. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
Eddig még csak 1-2 napot voltam itthon egyedül, akkor sem történt semmi. Mamámnál még sosem aludtam, ha itthon maradhatok akkor is csak aludni mennék át este, reggel pedig jönnék is haza. A barátaimmal pedig úgy mennék el szórakozni ahogy egyébként is szoktam, 4-5 körül el itthonról, 10-kor haza.
2015. máj. 14. 20:12
 25/50 A kérdező kommentje:
Bulit biztosan nem rendeznék, csak az kéne, még a végén eltörne valami, vagy feljelentenének csendháborításért :D Esetleg máshova mennék, de előre szónék anyunak, felhívnám és kérném, hogy engedjen ki tovább.
2015. máj. 14. 20:15
 26/50 anonim ***** válasza:
28%
Na látod, kibújik a szög a zsákból. Otthon sem lennél este... Ki tudja, hol kujtorognál?! Majd több száz km-ről kérsz engedélyt? Mese habbal.
2015. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:
Csak egy elmélet volt, hogy mit tennék ha hivataols lennék egy buliba, ennyi. Nem kell túlreagálni. ;)
2015. máj. 14. 20:34
 28/50 anonim ***** válasza:
30%

Én meg nem most jöttem le a falvédőről.


39/N, 15 éves lánnyal.

2015. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
Őszintén fogalmam nincs, hogy milyen a lányod, de én eddig semmit olyat nem csináltam ami arra ösztönözné a szüleimet, hogy ne bízzanak bennem. Igen, jogosan mondod, hogy akár kimaradhatnék 10-nél tovább is, de miért is tenném? Barátaim szintén 10-ig lehetnek kint, este már úgyis fáradt vagyok + mint már említettem faluban lakom... Ismerem a szomszédaimat, tudom jól, hogy ha esetleg később jönnék haza egyből szólnának a szüleimnek. Ennyi. Ja, és nehogy azt hidd, hogy szomszéd városokba járok szórakozni diszkókba meg egyéb más koszos klubbokba. Vannak remek helyek a közvetlen közelben, gyalog maximum 15 percre.
2015. máj. 14. 20:47
 30/50 A kérdező kommentje:
Egyébként mit számít, hogy 1 km-re vagy 100km-re vannak tőlem a szüleim amikor elvagyok otthnról? Ha történik velem valami ígyse-úgyse tudnak segíteni, nem?
2015. máj. 14. 20:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!