Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha a nevem miatt...

Mit tegyek ha a nevem miatt piszkálnak?

Figyelt kérdés

Szerintem sokan látták már, fent van neten hogy hogyan néz ki egy osztálynévsor Borsodban. Aki esetleg nem tudná erről van szó: [link]

Nem Molli, Leila vagy hasonló a nevem hanem tipikus cigány név. Tudomásom szerint nem vagyunk cigányok. Fehér bőrű, kék szemű, szőkés-barna hajam van. Minden nap kapok emiatt kritikákat, mit tegyek? Már a sírógörcs kap el :(

Csak anya van és csak az ő családját ismerem de ők szlovák leszármazottak bár némelyik úgy él mint a cigányok (hasonlóan is néznek ki) Anya mondta talán egyszer hogy örül amiért nem apa bőrszínét örököltem de nem tudom hogy tényleg mondta vagy csak beképzelem. Sohasem láttam, teljesen tabu téma, szinte fel sem lehet hozni.

Nagyon fáj amit gondolnak rólam az emberek de normális vagyok. Nem lopok, nem hazudok, nem vagyok "rossz" gyerek stb.

14/L


2015. jún. 3. 00:27
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
64%

Engem is mindig cikiztek a nevem miatt !!!

De nem azért mert cigányos vagy ilyesmi, hanem azért mert Márió-nak hívnak és mindenki Super Mario-zott !!! :D

Ha már nagyon zavart, megvertetm egy két gyereket és ennyi xD

( Én sem vagyok cigány !!! )

2015. jún. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én is legszivesebben megverném őket de akkor én leszek a tipikus verekedős cigány
2015. jún. 3. 01:16
 3/23 anonim ***** válasza:
42%

Hát én ilyen osztálynévsort még nem láttam, de még hasonlót se. Ez most tényleg komoly? Tudtommal Magyarországon maximum kettő keresztnév engedélyezett, de itt nem egy van hárommal. És elég egyforma nevek. Kenjíró? Az MTA szerint ez nem is anyakönyvezhető név. Mondjuk a Szvetlána szerintem a legszebb név a világon, én kamaszkorom óta tudom, hogy ha lányom lesz, ezt a nevet fogja kapni (de ez egy gyakori orosz-ukrán-fehérorosz név, szerintem egyáltalán nem cigányos egy magyarnak). Egyetemen van egy csoporttársam, Maximilián a neve, pedig semmi köze a romákhoz, nem is néznek rá úgy. Gimiben ismertem egy Bonitát, ő se volt cigány, de nem is csúfolták ilyennel.


Én úgy emlékszem, hogy a szülők a gyereknek 14 éves koráig megváltoztathatják a teljes nevét ingyen, egy ilyen indokkal meg ezer százalék, hogy engedélyeznék is a cserét. Ha ilyen probléma van, miért nem mondod el otthon? Vagy ha már tudnak róla, tényleg jobb lenne lecserélni egy hétköznapira, átmenni másik suliba, ahol nem ismernek, és nyugodtabb életed lenne. Én ezt tenném, ha tudnám, hogy a gyerekemet bántják miatta.

2015. jún. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Hát ezt a listát még olvasni is rossz volt...


Megtudhatjuk, mi a neved?

2015. jún. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Igen én szerintem sem igaz mert tényleg max. 2 keresztnév adható és valamelyik név nem anyaközvezhető.

A nevem Angelina. Nagyon szép név, de szinte mindig elírják. Az anyakönyvi kivonaton, lakcímkártyán, személyin stb. Dzs-vel kell ejteni és g-vel írni.

2015. jún. 3. 10:33
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha g-vel írod, akkor magyarul g-vel is kéne ejteni, csak gondolom anyukádnak dzs-vel jobban tetszett, és arra szoktatott rá.
2015. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó vagyok.

Egyébként ez nekem még nem az a kategória amire rámondanám, hogy romás. Azt hittem, hogy valami Dzsenifer, Dzsesszika-féle nevet fogsz mondani.

Az osztálytársaid meg bunkó parasztok, de majd kinövik úgyis. Gondolom általánosban jársz, ott még ilyenek a diákok, de gimiben valószínűleg úgyis jobb lesz a helyzet, addig meg gondolom úgysincs már sok idő.

Nem mellesleg mindjárt itt a nyári szünet, ezt a kevés időt már csak kibírod. 2,5 hónapig nem kell egyikőjüket sem látnod, ha nem akarod. :)

2015. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen anya szoktatott rá hogy dzs-vel ejtsem

Ha középiskolában már "érettebbek" a diákok akorr lehet tényleg jobb lesz :)

2015. jún. 3. 13:25
 9/23 A kérdező kommentje:
*akkor
2015. jún. 3. 13:25
 10/23 anonim válasza:
83%

Egyébként ha az embernek már egy kicsit is különlegesebb a neve, már rögtön arra gondolnak, hogy "ez biztos cigány" !!!

Ezért útálom ezt az országot, mert itt mindenki mással foglalkozik. Fuj

Legszívesebben elmennék innen Amerikába és vissza se jönnék !!!

2015. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!