Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha a nevem miatt...

Mit tegyek ha a nevem miatt piszkálnak?

Figyelt kérdés

Szerintem sokan látták már, fent van neten hogy hogyan néz ki egy osztálynévsor Borsodban. Aki esetleg nem tudná erről van szó: [link]

Nem Molli, Leila vagy hasonló a nevem hanem tipikus cigány név. Tudomásom szerint nem vagyunk cigányok. Fehér bőrű, kék szemű, szőkés-barna hajam van. Minden nap kapok emiatt kritikákat, mit tegyek? Már a sírógörcs kap el :(

Csak anya van és csak az ő családját ismerem de ők szlovák leszármazottak bár némelyik úgy él mint a cigányok (hasonlóan is néznek ki) Anya mondta talán egyszer hogy örül amiért nem apa bőrszínét örököltem de nem tudom hogy tényleg mondta vagy csak beképzelem. Sohasem láttam, teljesen tabu téma, szinte fel sem lehet hozni.

Nagyon fáj amit gondolnak rólam az emberek de normális vagyok. Nem lopok, nem hazudok, nem vagyok "rossz" gyerek stb.

14/L


2015. jún. 3. 00:27
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Én legszívesebben Franciországba mennék :) Bár ott nem tudom milyen a helyzet, mennyire "rasszisták"
2015. jún. 3. 19:08
 12/23 anonim ***** válasza:
Dzs-vel ejtve szerintem tök szép név. :)
2015. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Régebben Angelina Jolie-nak piszkáltak de már leszoktak róla és "megkomolyodtak"

2015. jún. 3. 19:27
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ezentúl Angelinaként mutatkozz be, sokkal szebb így, G-vel. Kérd, hogy Anginak becézzenek. Aki meg csúfol, az komolyan nem normális.. Senki sem tehet arról, hogy milyen neve van. Szerintem szép a tiéd:)

Engem azzal "csúfoltak" mindig, hogy zsidó vagyok, mert Veronika a nevem. Sosem vettem sértésnek, te se tedd!:)

2015. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%

A neved g-vel ejtve egyáltalán nem kisebbségi!

Viszont dzs-vel nagyon is az, úgyhogy csak annyi hogy magyarosan ejtsétek, ne cigósan :)

2015. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Anyának jobban tetszik dzs-vel és ha úgy mutatkozok be hogy g-vel mondom anya rám szól. 14 éve így tudom a nevem :/

2015. jún. 3. 22:20
 17/23 anonim ***** válasza:
83%

Akkor mondd meg anyudnak, hogy mások emiatt megszólnak, és te nem így akarod használni, főleg, hogy jelen esetben magyar névről van szó, amit g-vel kell mondani. Ha esetleg ezzel nem ért egyet, akkor legyen az, hogy otthon ő hívjon úgy, de ha bemutatkozol hivatalos helyen vagy bárhol, akkor a magyar kiejtést használod. Ahogy például az Idát sem ejtik itthon Ájdának.


Egyébként szerintem sok ilyen külföldi név szebben hangzik magyarul, mint az angolul, én a Récsöl, Dzsezmin, Ándzseliná, Dzsúliá, stb. nevektől frászt tudok kapni, annak ellenére, hogy alapvetően én sem vagyok oda a magyar nevekért.

2015. jún. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
A te neved, ha Angelinaként akarod ejteni, mivel úgy helyes, akkor tedd azt, anyud ebbe nem szólhat bele. Sőt ha nagyon nem tetszik nevet is lehet változtatni. De szerintem szép neved van.
2015. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
57%
Én vagyok az egyetlen, akinek a dzs-s változtról nem a cigó, hanem az angolok/amerikaiak jutnak eszébe? :D
2015. jún. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Általában a cigók adnak amcsi nevet a gyerekeiknek. :)
2015. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!