Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kifizetnétek a gyereketeknek...

Kifizetnétek a gyereketeknek a 250ezres tandíját? (félévente)

Figyelt kérdés

10 féléves (jogász képzés). Ezt szerettem volna mindig csinálni, sokat is tanultam, de így is "csak" 440 pontot tudtam összeszedni.


Ti ilyen helyzetben kifizetnétek a gyereketeknek a tandíjat? (Persze ott a diákhitel is.)

Havi 40ezer forint. Próbálok segíteni anyagilag benne, de nincs semmi normális diákmunka, csak húsüzemben pakolás (aohva csak fiúkat keresnek), hostess munka (ahova elvárás a MEGNYERŐ MEGJELENÉS) és kukoricacímerezés (ami pedig az allergiám mellett rámálom lenne)..

:(


2016. máj. 28. 21:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%
Igen.
2016. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem is érdemesebb inkább várni még 1 évet és újra érettségizni. Ha bekerülsz államilag támogatottra akkor utána elvileg végig azon maradsz. nagyon le kell rontani ahhoz,hogy átrakjanak fizetősre.

míg ha bekerülsz fizetősön akkor kb 0 esélyed van arra,hogy átkerülj támogatottra.

úgyhogy én arra hajtanék hogy felvegyenek államira.

amúgy nyilván ha megteheti a szülő akkor úgyis kifizeti. de szerintem ezt a 2,5 milliót lehetne jobb helyre is költeni, hiszen ingyen is el lehetne végezni.

amúgy jogon rengeteg olyan család gyereke van akik nagyon jól élnek(jogász vagy orvos szülőkkel).szóval nekik nem hiszem,hogy olyan nagy pénz ez félévente. de egy átlag magyar családnak ez is nagy pénz. úgyhogy ezt is érdemes átgondolnod.

és ha nem álltok jól anyagilag,akkor legalább nyáron menj el dolgozni,hogy a tandíj egy részét te tudd állni. a legcsövesebb munkával is lehet keresni 1 hónap alatt 70-80at diákként.

2016. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%

12# vagyok. amúgy nem is értem ez hogy nem merült még fel otthon ?

én amikor egyetemre jelentkeztem akkor a szüleim mondták,hogy egyetem végéig lakhatok otthon, nem kell dolgoznom sem, eltartanak. DE fizetős szakra nem mehetek, mert azt nem tudják kifizetni..azt meg nem szerették volna,hogy hitellel nyissam az életem..úgyhogy már az elején tisztázva volt,hogy csakis államira jelentkezem. nem értem ez hogy nem jön fel otthon témaként,hogy tudjad mire számíthatsz

2016. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%
Ha ki tudnám fizetni,akkor megtenném.Viszont elvárnàm,hogy rendesen tanuljon,mert ha ellinkeskedi,akkor nem fizetném.
2016. máj. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
25%
Kifizetném. Ez nem olyan hatalmas összeg félévente..
2016. máj. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%
Mihez képest, utolsó? Ha teszem azt minimalbérből élnek albiban, akkor ez rengeteg. Ha van rá keret, akkor még nyilván nem is kérdés, hogy fizetik e. Mondjuk azt se kellene elfelejteni, hogy az egy dolog, hogy ennyi a tandíj. Ehhez azért még hozzá jön a könyvek, jegyzetek ára, magántanár, közlekedés esetleg albiban vagy kolesz. ...
2016. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%

Nem, szorgalmaznám, hogy jövőre próbáljon meg államira bekerülni.

Ha nem tud, akkor nem neki való a pálya.


Én is állatorvos akartam lenni, de esélyem nem volt bekerülni az orvosira, így mentem más irányba.

2016. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Lehet lepontozni: én is jogra jelentkeztem. 12 évig kitűnő tanuló voltam, szóval a család nagyon bízott bennem - én tudtam, hogy nem lesz meg a 460 pont. Végül a vártnál jobban sikerültek az érettségik, így ugyan a szóbelitől függően 440-452 pontom lesz. A szüleim erősködnek, hogy de már pedig ki fogják fizetni. (Nyilván egy 2,5 millió/féléves állatorvosinál nem mondanák ezt...) Én ennyire nem akarok jogra menni, de különböző okok miatt nálunk az sem opció, hogy itthon maradjak. Szóval marad a munka egyetem mellett abban a városban, ahova majd felvesznek - szerintem te is inkább ott keresgélj....munkát, és ne kifogást, hogy ez meg az miért nem jó, valahol el kell kezdeni. (nem mellesleg láttam én már bűn ronda hostesst is)
2016. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet. 440 pont,jog. Még eldöntetlen a megoldás. :( :D
2016. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha az egyetemi városban laknánk, akkor igen. Mivel nem ott lakunk, ehhez albi, rezsi, utazás, kaja is fizetendő lenne. Alsó hangon még havi 60.

Nem egyke, szóval ha neki száz akkor jövőre a tesójának is....

Nálunk erre nem telne, de ha igen, szívesen.

2016. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!