Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem 1 éves kisfiam...

Hogyan kezeljem 1 éves kisfiam hisztijét?

Figyelt kérdés
Mindenkitől szereti kölcsönkérni a motorját a játszótéren. Ezzel annyira nincs is baj, mert szívesen odaadják a járműveket az anyukák-gyerekek, bár én már azt is elég kínosnak érzem, hogy állandóan el kell kérni ezeket a játékokat (ha nem ülhet rá másnak a motorjára, akkor hisztizik). Akkor van igazán baj, ha a tulajdonos szeretné visszakapni a bicaját, motorját, de az én kisfiam meg nem akarja visszaadni, hanem amikor leveszem a motorról, elkezd hisztizni. Szinte már a földhöz vágja magát. Az egész játszótér minket néz. Mit csináljak? (Tudom, nem kellett volna eleve kölcsönkérni senkitől a motorját.) Azt szoktam csinálni, hogy elterelem a figyelmét, elmegyünk hintázni, ha szabad a hinta, de sokszor foglalt, általában inkább hazajövünk.
2010. szept. 8. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szokott hiszti lenni, de más szituban. De szintén fenék földhöz csapkodással, stb. Én olyankor azt csinálom, hogy lerakom a földre. És hagyom, hogy kicirkuszolja magát. Olyan nem nézek rá, nem beszélek hozzá. Ha oda akar jönni hozzám visszaviszem. Hisztivel nem. Ha már lehiggadt, akkor lehet összebújni, de addig nem.

1 hónapja konzekvensen ezt csinálom. S van hatása. Most már szinte el is maradt ez a durva hisztizés.

2010. szept. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyankor... (bocs)
2010. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, lehet, hogy én is kipróbálom ezt a módszert.
2010. szept. 8. 20:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk meg pont ellenkezőleg van, a lányom mindenkinek, aki csak szeretné odaadja a játékait, abszolút nem önző, és néha már én kajtatok utánuk, hogy ugyan tessék már visszaadni, mert az a miénk volna..
2010. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 évesen nem érdemes otthagyni, hisz még nem érti, mi az hogy enyém tied övé. csak azt látja, van egy jó motor, amit használt, és most el akarják venni tőle. az hogy az veszi el akié, az neki nem számít, mert fogalma nincs még ezekről a dolgokról...neked a dolgod, hogy megtanítsd, mi az elvenni a másét, és mi az visszaadni, mert kell neki. ha lerakod hisztizni, akkor egy idő után abbahagyja, és nem fog hisztizni, csakhogy nem azért mert a fent nevezett dolgokat megtanulta, hanem mert nem törődött vele senki. nem a hisztijével, hanem ővele magával.

ez sok türelem, sok magyarázás, nehezebb mint egyszeűen lerakni, de majd meghozza a gyümölcsét. el kell terelni a figyelmét, ha csak lehet, ha nem ,akkro lehet hazamaenni, de azt is el kell magyarázni miért. bár sztem ennyi idősen még letojják ezt is. inkább a figyelemelterelés!

2010. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az otthagyás nem megy... figyelemelterelés lesz. Köszi utolsó!
2010. szept. 9. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!