Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a hisztijét?

Hogy kezeljem a hisztijét?

Figyelt kérdés
2,5 éves lányom játszótéren, játszóházban, vagy éppen a kis barátoknál szépen eljátszik, aztán szólok neki, hogy indulni kellene, mire ő elkezd alkudozni, hogy még egy kicsit, aztán megint szólok és ő elkezd szörnyen hisztizni, ordítani, vagdalózni,hogy ő nem akar hazajönni. Mindenki mindket néz, ahogy elrángatom a helyszínről. Tiszta ciki, de nem birok vele.
2011. márc. 14. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

ha nincs közönség, nincs cirkuszi mutatvány sem

talán nem felvetni kéne "indulnunk kellene" - határozottan, vita helye nincs: Kézen fogni, megyünk.

2011. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek már csak ilyenek. Kóstolgatnak, hogy ahova határt jelöltél ki, ott tényleg van-e határ. Ha azt tapasztalja, hogy mégsincs, akkor ezt kegyetlenül kihasználja. Szóval következetesség kérdése az egész. Ha megyünk, akkor megyünk, nincs vita. Mondd azt, hogy 5 perc múlva megyünk, és öt perc múlva kezdd is összeszedni a kiscsajt, és vitának nincs helye. Ennyi. A kérdés mindig az, hogy ki diktál, te vagy ő?
2011. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen és igy szoktam ahogy előttem írják.Viszont mindgi szólok neki,hogy még 5 percig maradunk aztán mennünk kell,kicsit később megint szólok neki,hogy pár perc és indulunk,hogy tudja mi fog következni,mert az se jó ha hirtelen kiszakítom amivel épp játszik.aztán persze jön hogy még nem,utolsó,ezt még megbeszélem vele oké utolsó csúszás,dobálás stb.Aztán megfogom és elindulunk,de közben mondom neki,hogy megyünk mert vár minket apa,vagy megyünk mozgólépcsőzni,vagy valamit ami épp következik.10-ből 9 szer könnyen eltudom így hozni,játszóról innen onnan.egyszer viszont nekünk is van hisztink,ilyenkor csak fogom és viszem,mivel érzi,látja hogy határozott vagyok és nem szólok egy szót sem,mondhatni fél perc múlva már csend is van és szépen szaladgál,vagy öltözik és vagy épp szeretget engem.
2011. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az, kezdem már összeszedni, aztán jön a vagdalózás, ordítás...
2011. márc. 14. 10:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó! Szóval szerinted a csendben a rejtély kulcsa?

Akkor ezt én is kipróbálom legközelebb.

2011. márc. 14. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,nálam igen,egyszerűen nem szólok egy szót se,persze előtte igen,de amikor elkezdődik a hiszi,már nem mondok semmit,minek úgy se érteni meg,vagy azt hiszi alkuképes vagyok + még magam is felhergelem.Én itthon is igy szoktam,ha netán rá kezd a visításra már ott is hagyom,mire kiérek a konyhába már csend van és kullog utánam.
2011. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi szépen a segítséget! Már ki is próbáltam a dolgot, nem akart összepakolni a szobájában, megfogtam a kezét és minden egyes játékot egyesével felszedettem vele, és nem különösebben kommentáltam a dolgokat. Remélem nyilvánosság előtt is működik majd. Nekem ez azért furcsa, mert eddig egy szóra megcsinált mindent, összepakolt, vagy öltözni kezdett, vagy éppen elindult haza, ha mondtam, most meg pár hete mint aki megkergült.
2011. márc. 14. 13:17
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!