Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen programra vigyem a 9...

Milyen programra vigyem a 9 éves fiam?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves fiam.

Az anyjával 1 éve külön mentünk, így 2 hetente hétvégén van velem. Próbálom ezeken a hétvégéken valamerre kimozdítani, hogy csináljunk valamit, de amiket eddig én találtam ki neki, sose volt megelégedve. Mindig unott arccal nézi végig vagy negatívan kommentálja :/


Ha a fiam kérdezem mit szeretne csinálni, sose mond semmit csak, hogy neki “mindegy”.


Sportolni/mozogni utál.

Az állatok se érdeklik őt.

Játszótereken is csak ül és a többi gyereket kritizálja :/

Múzeumok se érdeklik. (Ezek az eddigi fix tapasztalataim)


Gondoltam elviszem a VR Parkba, hátha az érdekelné, mert a laptopon szeret valamivel játszani, de több ötletem nincs.


Kérlek adjatok tippeket vagy adjatok felvilágosítást, hogy ez már az a korszak nála amikortól nem érdekli már a velem töltött idő.


Az anyjától kérdeztem ők mit szoktak csinálni programoknak, de nem igazán mondott érdemleges választ. Rokonokat látogatnak, családi összejövetelekre járnak el.


Ameddig nem mentünk külön az anyjával mindenféle programra jött velem és élvezte, ezért vagyok nagyon tanácstalan, hogy ez a kezdetleges kamasz korszak változtatta meg ennyire vagy én nem vagyok képes felismerni egy 9 éves “igényeit”?


Bocsánat, ha esetlennek tűnök, valószínűleg mivel már nem vagyunk mindennapos részei egymásnak változik természetesen ő is. De nem kapok segítséget se tőle, se az anyjától, hogy mi érdekli/érdekelheti mostanság.


2023. máj. 20. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
csodák palotája, ha belefér akkor bécsi vidámpark, ausztriai Family park
2023. máj. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Jesszus.. elég ciki, ha nem ismered a fiad.


Az én lányom most lesz kilenc, kicsit vagányabb típus, ezeket imádja: BOB! szereti a sebességet, és hogy ő irányít. Több helyen van, én a kötött pályás bobot biztonságosabbnak tartom, de a simában is vígan csúsznak(kettesével lehet). GOKART! Szintén sebesség, ne a bébipályára gondolj a játszóházakban, a vezetés öröme, vannak gyorsabb elektromos gokartok is, de ha elég magas, 140 centitől mehet a rendes is, nézz körül! SZABADULÓSZOBÁK! Logikai feladatok, egy kettő kicsit borzongat is, kincskeresés, megoldás, nagyon menőket tudnak kitalálni, az enyém bírta a Ruminiseket is, bár azt inkább tavaly, elsőnek volt jó, most a Harry Potteres menő! Étterem/kávézó Harry potteres, ahol füstölög a koktél a szárazjégtől és szintén van feladványos kincskeresés. Csodák palotája fizikai/kémiai kísérletek, ahol pl felgyújtották egy gyerek kezét a színpadon, gázzal töltött habbal, 30 centis lángok, semmi baja nem lett;) Van fakírágy is! Ha olcsó programra vágytok Geocaching(app), letöltöd, kirándulsz és keresed koordináták alapján a kamukövet amiben valami mütyür van, tegyetek ti is valamit a helyére! Most megyünk majd fosszíliavadászatra vidéki kőfejtőbe ammonitákat keresni! Múzeumokban is van kincskeresés, a Vajdahunyadváriban most szűnt meg, de a milleniumházában tök cuki programok vannak nekik! Kötélpálya/kalandpark néven futnak, karabínerrel kell felkapaszkodni drótkötélen magasra, csúszni is lehet! Ezt már 5-6 évesen is bírta a gyerekem:) Csúszdapark! Ezt gondolom nem kell mondanom, miért! Minden vizes/wellness/strandos program. Balaton! Vonatozni az enyém a mai napig imád, meg állatokat keresni és nézni a tájat, van évente talán háromszor ilyen nemzetközi egynapos vonatozás, amikor országokon átmegy a vonat:) Van még több menőbb játszó is, de kell hozzá társ, hogy átmenjenek a majomlétrán pl, egyedül nem izgi. Felnőtt edzőpályán is szívesen próbára teszik magukat már, ki hányat bír. 4DX mozi, ahol mozog a szék, spriccelnek és füstöt fújnak, hogy jobb legyen a filmélmény. Az enyém nagyon szeret olvasni is, rengeteg olyan könyv van(A lidércerdő mélyén pl), ami nekik való, "nyomozós", te választod ki a történet szálát, nézzetek majd bele, hátha! Videójátékozni is szeret a gyerekem, de gondolom azt a tiéd is, vannak olyanok, amikben segíthetsz neki, együtt lehet játszani. fire boy/water girl logikai, ügyességi páros játék, pl tereled a lézerfényt tükörrel, hogy jó szögben csapódjon be, illetve a "100 doors" app is nagyon jó, sokat kell gondolkozni, hogy nyisd ki az ajtót, kódot keresni, emlékezni számsorokra, fénysorokra, tárgyakat mozgatni. Jó sok ilyet tudok, ha érdekel, az enyém nagy tabletező kiskorától, iszonyú hasznosnak tartom az ilyen játékok miatt.


Aztán tanulhat nyelvet a duolingoval is, vannak jó logikai játékos feladatos füzetek is, illetve ismeretterjesztőek, valami csak érdekli a gyereket. Vannak remek összeszerelős játékok, amik hasznosabbak a legónál, az enyém pl szívesen épít működő darut, még a kötelet is ő köti a csigára. Van a "kísérletek könyve", ami tele van kémiai kísérletekkel, amiket otthon is meg lehet csinálni, pl olaj, pezsgőtabletta, víz, ételfesték kombó, de ilyenekről van facen meg tiktokon is rengeteg minivideó. Az enyém szeret még 3d tollazni/ragasztópisztolyozoni, és most fedezte fel a tűzőgépet is(már le tudja nyomni), így szeret alkotni is mindenfélét. Tele vagyunk társassal, a legjobban a monopolyt szereti, meg a scrabblet, illetve a halli gallit, és amíg volt, a doublet is imádta, mindegyikben volt, hogy megvert, már bőven ellenfél gazdálkodás/szerencsejátékban, mint a monopoly, ő a bankos is, fejleszti a matekot, kézügyességet, szóalkotásban(ilyen app is vann, ebben is jó), reflexben meg figyelemben:) Illetve néha sakkozunk, ebben mindig nyerek, ezért ritkán játszunk. Most jött be a csontváz összeszerelős újság, minden fogat maga tehet be, elolvasni tuti nem fogja a tájékoztatót, de te mondhatod neki a fogak nevét, meg ilyesmi, had legyen 350 forintos koponyája(majd jön a többi). Az enyémnek vannak barátai, a mai napig kiviszem a játszóra és fociznak, vagy röpiznek, vagy kiviszem a nagy gimnasztikalabdát és egymáshoz csapkodják:) Zenére is járhatna, biztos szívesen dobolna a szabadidejében ,az enyém néha magától furulyázik. Van ilyen fekve lesiklásos program is, oda még nem mentünk, meg lehet repülni szabadesésszimulátorban, oda idén viszem, eddig kicsinek tartottam hozzá, bepánikolna és kidobott pénz lenne. Mászhat fára, szoktunk kirándulni patakhoz/erdőbe azt szereti, turkál a patakban, hajót épít, leúsztatja.. gombászni is, bár azt én jobban élvezem. Lehetne kutyája is, azt is szeretné tuti, ha nem, lehet eljárni menhelyre, had kutyázza ki magát. Van a budavári labirintus, halál sötét van, opera szól, viaszbábuk, pont annyire kísérteties, hogy beijedjen egy 9 éves, de nem annyira, hogy eltévedjen vagy halálra rémüljön:) Viheted vadasparkba/állatkertbe is, bár ezeket az enyém unja már. A pénzmúzeumban voltunk, azt valamennyire élvezte(van kincskeresés), a nemzetiben(ott is volt), meg szokott foglalkozás lenni a természettudományiban, magában nem izgik ezek, csak ha valamit lehet keresni, nyomozni, fogdosni, összerakni, megoldani. Viheted bringózni a margit szigetre(négykerekű kis szekéren, amit ő vezet(s teker), vagy vehettek egy horgászmágnest, bedobni patakokba, balcsiba és kiszedni vele mindenfélét:) Ezt is bírta a gyerek, csak elhagytuk a mágnest. Az enyém szívesen fogdos állatokat, 12. kerületben van egy pipisimogató farm, ahol tyúkot lehet dédelgetni, azért ez elég luxus program városi gyereknek.

Ha el akarod vinni játszóházba, az elevenparkba menjetek, mert ott van egy hullámvasút, ahova felülhet egyedül és ahhoz képest tök olcsó! MEg mászhat falat is, ja azt is szereti a gyerekem, abban a játszóban tök magas a mászófal is! A mammutban van egy jó kis ninjapálya/falmászó, meg a camponában egy felfújhatú nindzsa pálya, ott csak akkor izgi, ha mérsz neki koridőt, amúgy már babásnak tartja.


Viheted görkorizni, gördeszkázni, ebben a korban nagyon nyitottak minden sportra, az enyém leginkább lovagolna. Ki lehet vinni lóversenyre is megnézni, agárversenyre is, tök izgalmas nekik fogadás nélkül is. Van, aki autóversenyre is kimegy a gyerekkel, hát én még nem vittem, de szerencsére nem is kérte. Ültetni, növényekkel foglalkozni is jó móka, ha a menő feladatokat bízod rá, pl a 150 centis 3 kilós ásóval ásson:) Ráállt az enyém a teljes súlyával és vagy 15 percet egyensúlyozott, de csak nem ment az ásó a földbe. Vagy adj neki metszőollót és kérd meg, hogy vágje le a szőlőt végeit, ezek kb fél óráig lekötik, van aki ásni jobban szeret. Meg mikor ástunk ki növényt, az enyém csapkodhatta a földhöz, hogy leröpüljön a gyökeréről a sár:) Illetve hamarosan veszek egy nagykupac szárazbabot és kicsépeltetem vele:D Vagy kiviheted a szőnyeget, hogy porolja ki, szeretni fogja csapkodni, akkorát üthet, amekkorát akar. Ha van magasnyomásúd, kezelheti, meg fog lepődni a víz erejétől(és attól hogy vág, ha belenyúl).


Természetes sziklát is lehet mászni, oda én nem engedem, mert az enyém fél a rovaroktól. kb ennyi jutott eszembe.. ja igen, meg a lézerharc, most lett elég idős a gyerekem, majd megyünk oda is. Meg 3ds minigolf, az is nagyon menő volt, bár kevés volt a sikerélménye, nekem meg elfogytak az idegeim a sok hiszti miatt. Van homokos part is, banánozni is lehet vízen, érdemes strandolni. Ki lehet próbálni más kultúrák ételeit, sushizni is viheted(allyoucaneat), meg mexikói, indiai, pakisztáni, thai.. Viheted a boltba is, választotok egy 7000ftos fagyasztott minihomárt és otthon elkészítetek majd törögetheti, hogy hozzáférjen a húsához, ez kb 2-3 órás elfoglaltság:) Van hozzá cuki videó is, ami alapján simán ő is meg tudja csinálni, van valami szép abban, mikor fogpiszkálóval a homár lábából igyekszel kiszedni a húst, mert kiszívni nehéz, összetörni meg kb lehetetlen(vegyetek hozzá eszközt).

2023. máj. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha szereti a Narutót, meg ilyesmit, vidd animeconra, mangaconra! Beöltözhet de magában sem utolsó program, ha csak nézi:) De viheted minecraftos rendezvényre, televan 8-9-10 éves fiúkkal és videósokkal, meg ilyesmivel, tök jó volt a tavaly nyári.
2023. máj. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Utazzatok. Nézzetek valami közeli országot, fapados jegyet, kettőtöknek oda-vissza megvan 15 ezerből, maradjatok ott egy éjszakát és fedezzétek fel a várost. Egyetek, fagyizzatok, beszélgessetek közben, kérdezd az életéről, hobbikról barátokról.
2023. máj. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként nincs olyan korszak, hogy nem érdekli a szülővel töltött idő, csak ha a szülő olyan.. Olyan korszak van csak, hogy többet akar lógni a barátaival, mint veled, és az még nem jött el, most vagytok kb fele-felében.


Mi voltunk még az illúziók múzeumában, meg az illúzió mesterein is, a bűvészet lenyűgözte, meg a nagy forgó henger a múzeumban. Nem tudom minek kellett lepontozni, minden 8-9 évesnek való programot leírtam, egy gyerek sem fog magától mozogni, kell hozzá társ, vidd egy haverját is, máris megmozdul úgy, hogy észre sem veszi/nem érzi tehernek. Ha nem tudod mivel játszik a gépen, nagyon gáz. JÁTSSZ VELE! Csak nem idős szülő vagy és érzitek a generációs szakadékot?

2023. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Gokart, szabadulószoba, élményfürdő, 4dx mozi.


Mivel játszik a laptopon?

2023. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10 éves hamarosan a fiam. Tudnod kéne először is, hogy a tiédet mi érdekli?

Az enyém nagyon örült azoknak a plüssöknek tavaly karácsonyra, amilyen játékkal játszik a gépen. Nemrég pedig voltunk egy videós találkozón, ahol azok a youtuberek szerepeltek, akiket szeret nézni.

Ő imádja a zenét, ezért sokat járunk koncertekre, régebben nyilván gyerekzenére, de az elmúlt 3 évben rendszeresen járunk a Budapest Parkba. Idén két zenekart ő választott, egyet én, de azt mondta, bármire eljön velem, hadd örüljek én is. :D

Ő mondjuk sportolni is szeret, valami menőbb játszótér, vagy csúszdapark, trambulinpark vagy ilyen ninja warrioros izé mindig buli.

Kirándulni is szívesen jön, mert lenyűgözik a komolyabb kilátások, olyankor odaolvad, de ez is gyerekfüggő.

Ha rájöttél végre, mivel játszik, játssz vele te is a gépen csapatban. Nálunk sokszor fifáznak apával az xboxon, de ismerek anyukát, aki among usozik a gyerekkel. :)

Próbáljatok pokémonokat keresni, vagy geo catchingolni, ahhoz kell kütyü, hátha izginek ítéli.

Mozi, színház is mindig bejön nálunk, nyilván ne te válassz filmet.

A bobozást is imádja minden gyerek általában.

2023. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

2 de itt a kölök semmit nem szeret csinálni.

Vidámpark, élményfürdő...ezeket még próbáld ki.

Ha ez se jó neki, akkor találkozz haverokkal és vidd oda...amúgy is ezt szokta meg.

2023. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
8, ez nem igaz! A gyerekét tökre nem ismeri, normális feltételeket nem teremt neki, csak kivinné a játszóra és elvárná, hogy szaladgáljon magától 9 évesen.. A másik meg, hogy múzeumok sem érdeklik, mintha az nem lenne evidens 9 évesen, hogy nem fog magától egyedül lelkesedni kiállított olvasós képekért/dolgokért.. EGY GYEREKET sem érdekel a múzeum magában. Kell egy szülő/ egy program a múzeumban, ami játékká teszi, de minimum egy haverja, akivel ellehet és már "poén". Aki csak sétál vele és azt mondja nézd de érdekes ez a szobor 700 éves, azzal a gyerek szrrá fogja unni magát. Bármelyik. Normális emberrel bármit fog élvezni a 9 éves, még a földet is túrják örömmel érdekes kavicsokért az udvaron.
2023. máj. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, 8 évig velem nevelkedett és addig minden érdekelte.

Akkor is és most is vele együtt csináltam mindent. Nem várom el tőle soha, hogy egyedül találja fel magát az adott programokon amire megyünk, mindig csinálom vele együtt/mutatom neki.

Az utóbbi egy évben változott meg teljesen.


Példák: meg szerettem volna tanítani biciklizni a nyáron, erre az volt a kifogása, hogy az anyja se tud, ő se akar.

Elmentünk korcsolyázni a télen, mondtam neki, hogy szeretném megtanítani neki, erre a válasza, hogy őt ez nem érdekli, nehéz és hagyjuk. Hiába motiválnám, hogy ez gyakorlás és türelem míg ráérez, ilyenkor hozzám vágja, hogy “akkor se érdekel” és hívja az anyját, hogy “erőltetem”, holott semmi ilyen nincs csak szeretném ha nem adná fel a dolgokat ennyire könnyedén, s próbálom ráterelni. Görkori ugyanez volt.

Nyáron járkáltunk élményfürdőkbe, sőt kimondottan olyan helyre ahol van lehetőség több csúszdát is kipróbálni, ezektől fél. Velem nem akar bohóckodni túlságosan a vízben, hiába kezdeményezem, hogy ússzunk versenyt, kergetőzzünk, csináljunk ilyen - olyan feladatokat, lerendez annyival, hogy nincs kedve.

Elvittem már igen erre a trambulinos ninja warrior féle parkba, együtt akartam vele kipróbálni én is, úgy láttam ez tetszett neki, viszont mikor megkérdeztem, hogy “neked hogy tetszett? 😁” a válasza: “elment”.

Elmentünk állatsimogatóba is, azzal az volt a baja, hogy “nem nyúl koszos állatokhoz és nem érdeklik ezek”.

Vidámparkban fél a hullámvasutaktól és a kicsit pörgősebb játékoktól.

Szabaduló szobában is voltunk, ott szegény neki ment véletlen a tükörnek (sírt is :|) és ez állítólag traumaként maradt meg neki, ide se akar többet.

Van nálam otthon társasjáték ami nem csak felnőtteknek szól (Uno, Marokko, Rummikub), próbálgattam vele ezeket is, az Unoval tudunk 1-2 kört játszani, a másik kettőre azt mondja, neki ehhez nincs türelme és faképnél hagy. Kérdeztem, hogy keressünk-e valami olyan társasjátékot ami érdekelné és játszhatnánk? Erre is annyit válaszolt, hogy neki nincs kedve ilyenekhez.

Egy dinoszauruszos múzeumban jártunk még, ez se volt neki jó, mert “unalmas”.


Tudom, hogy a luxus sport autók érdeklik nagyon, de nem tudok mindig a közelben neki Ferrari meg Lamborghini (ezek a kedvenc autói) találkozót szerezni. Ezért próbálkoznék még más dolgokkal, hogy nem-e esetleg rátudnám venni vagy találnánk még valamit.


Gokartot nagyon szeretném vele kipróbálni, de arra az anyja mondta, hogy várjak még vele pár évet mert ahhoz kicsi, nehogy történjen valami…


Sorozatokat nem néz amúgy, mesét se igazán. Mióta tabletje van Youtubereket szokott, ezt viszont nem tudom pontosan kiket, de fix nem streamet néz náluk. Ami egész idő alatt megy még nála az a TikTok, de onnan se mutat nagyon semmit, hogy mik érdeklik.


Amúgy a Roblox játékkal játszik ideje nagyja részében meg van valami autós játék is, viszont annak nem tudom a nevét. (Én abszolút nem játszok semmivel, a kinti programok híve vagyok)

Szerettem volna neki egy reálisabb gyerekkort hagyni, közös élményeket szerezni, de ő jócskán feladja a leckét.

Azért köszönöm a kommenteket, amikre úgy nem nagyon gondoltam tényleg azt megpróbálom vele, hátha. 😊

2023. máj. 22. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!