Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud megtanulni...

Miért nem tud megtanulni normálisan számolni?

Figyelt kérdés

A fiam 6 éves lesz és vannak problémái a számolással. Ki vagyok tőle borulva.

Nincs senki, aki tudna tanácsot adni, hogy mit tegyek, a rokonságban senkinek nem volt ilyen "problémája". Tanult emberek vagyunk, egyszerűen nem is tudom mit gondoljak. Szörnyű kimondani de a szerintem neki van valami baja. Szégyellem már ezt az egészet, úgy jön le, mintha nem foglalkoznánk vele pedig de.


Szóval, még ovis. elszámol 20-ig de gyakran kihagyja a 18-at.

10-20-...100 mondjuk 50-ig.

Próbálkozunk, számolunk vele, mégis nagyon lassan jutottunk el oda is, hogy 10-ig tévesztés elszámoljon.


Türelmetlen vagyok vele, mert évek óta szenvedünk.. egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ha egy hosszú incselkedő mondokát meg tud tanulni, akkor 5 számot (pl. 10, 20, 30, 40, 50) miért nem.


Persze nyilván idővel "bemagolja", de szerintem érteni nem érti, pl azt hogy az hogy 11,12 stb uaz mint 1,2 csak elé mondjuk hogy tízen.. nem érti meg. A kis pajtásai már tavaly, középső csoportban számoltak simán, ő meg még most sem… csak makog, kihagy számokat..

Pedig esküszöm próbálkozom. Most legújabban elkezdtük járatni fejlesztő pedagógushoz iskola előkészítőre, meg logopedushoz, de emellett 3 éve jár TSMT-re is.


Összességében amúgy teljesen átlagos gyerek, nem kell a szomszédba mennie a huncutkodásért. Eleven, mozgása rendben van. Babaként normálisan fejlődött, az első dolog amivel le volt maradva az a beszéd... De kb 3 évesen az is beindult.

Rajzol, legozik, kirakózik, mondókázik, érdekli az olvasás írás, de a számolás az nála mumus.


Nagyon szeretném ha sikerülne és belejönne, de már bevallom annyira türelmetlen vagyok én is vele, hogy nekiállni sincs kedvem. (Általában pl séta közben szoktunk számolni kocsikat vagy házakat vagy ereklyéket stb, vagy a Lego ház sorait vagy a kockákat megszámoljuk, szóval próbálom játékosan csinálni de ha nem erőltetem akkor nagyon hamar elveszti a lelkesedést, és amúgy már én is mert olyan érzésem van, hogy nem jutunk egyről a kettőre.


Oviban egyébként volt valami felmérés hogy érett-e az iskolára de mindig éppen a határon van. Óvónő azt mondta hogy nem biztos benne, hogy jó lenne neki kezdeni az iskolát jövőre. (De mivel decemberi így majdnem 8 éves lenne… ha marad még egy évet és már így is 4 éve jár..)


Kihez vigyem, mi a baja?



2023. okt. 31. 20:36
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
94%
Ha az óvónők szerint is határeset lett a difer teszt akkor pedagógiai szakszolgálathoz vidd el. Igaz számolnia még nem kell ennyire tudni, mint amit csináltok (elsőben is csak a tizes átlépés van, 20ig számolnak év végére. Addig "kell" tudni összeadni, kivonni, megszámolni), de ha másokban is van elmaradása (a difer sokmindent néz) akkor lehet érdemes. A szakszolgálathoz bejutni segítenek az oviban, kikell tölteni pár papírt, aztán majd behívnak. De kezd el intézni, mert januárog lehet a halasztást kérni, ha szükséges neki.
2023. okt. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Áh igen difer teszt volt. A számolós feladatok húzták le az eredményt. A számolás előkészítő szintén volt az a másolós feladat kezdő, a többi meg befejező vagy haladó szinten volt.


Voltunk már a pszsz-nal még a beszéd miatt. Gondolod fogadnak ezzel is? Az óvónéni inkább amiatt volt csalódott, hogy az 5 éves difer és a 6 éves között nem volt nagy fejlődés.

2023. okt. 31. 20:56
 3/46 anonim ***** válasza:
94%

Biztos hogy kell tudnia így számolni 6 évesen? Nem lehet, hogy túl sokat vársz, fölöslegesen stresszeled?

Egyébként sztem semmi gond nincs azzal, ha valaki egy évvel később kezdi a sulit, legalább tuti érett lesz rá...

2023. okt. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Jó de már most lesz 6. Az nem egy év lenne hanem 2. 3 éves kora előtt kezdte az ovit. Most lesz 6. Ez a 4. éve. Ha marad még egy évet, akkor az 5 év ovi..?


Majdnem 8 évesen bekerülni a 6 évesek közé elsőbe.. sztem az se egészséges.


Na meg, most elballag az oviból az összes kisbarátja mi meg ott maradunk valami összepakolt, ott ragadt problémás gyerekekkel teli csoportban.. hát nem tudom.. én ezt az opciót el szeretném kerülni.


Inkább bármi egyéb..


Fogalmam sincs mit kell tudnia de a többi gyerek tud már számolni, azok is akik még egy évvel kisebbek. Tudom, ne hasonlítsam össze őket de hát nyilván össze fogom, mert majd az iskolában is együtt kell nekik haladni és ha eleve ilyen hátrányból indul akkor kb esélytelen lesz szerencsétlen.

2023. okt. 31. 21:26
 5/46 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egyszer csak ez is összeàll mint a beszéd.

A sok foglalkozàs meghozza az eredményt.

Mivel nálunk is később kezdett jóval beszélni én se bánom ha 8 évesen kezdi az elsőt.

Úgyis egész életében dolgoznia kell.

2023. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Megfontolom, de én azt látom, hogy már az idei év is nagyrészt arról szól, hogy lógnak, komiszkodnak, rosszalkodnak, óvónő is ki van már... A gyerek unja a banánt.


Motivált is az iskola miatt, főleg mióta előkészítőre jár, várja az iskolát, inkább csalódott, hogy nem mehetett idén. (De nyilván nem töltötte még be a hatot se, szóval nem volt tanköteles..)


Remélem tényleg összeáll, mert igyekszünk nagyon.

2023. okt. 31. 21:35
 7/46 anonim ***** válasza:
89%
Vidd el egy magán tanítóhoz és kérdezd meg hogy segíthetnél neki
2023. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Járunk.. tanító, logopédus és fejlesztő pedagógus a néni akihez járunk. (3 éve)


Iskolaelôkészítőre is járunk (idei tanévtől) meg logopédiai fejlesztésre (7 hónapja) is és TSMT tornára (3 éve) is.


A tanárnő javasolt könyveket, ad mindig itthoni gyakorló feladatokat. Csináljuk. Ezeket simán tudja. Nem viszem túlzásba, általában heti 1-2 alkalommal gyakorlunk, plusz egy órát van nála a felkészítőn hetente.

2023. okt. 31. 21:49
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb probléma a te "igyekezeted." Nem, nem kell tudnia ennél többet és összehasonlítani se. Mivel, mint már írták 20-as számkörben számolnak elsőben, egyáltalán nem lesz hátrányban, hisz nem lesz előnyben se az, aki 110-ig tud, mivel szóba se jön az órán.

A te beteges megfelelési kényszereddel mérgezed a gyereked, amivel csak azt éred el, hogy megutálja a sulit, mire elkezdődik.

Inkább légy magaddal őszinte:

"Pedig esküszöm próbálkozom. Most legújabban elkezdtük járatni fejlesztő pedagógushoz iskola előkészítőre, meg logopédushoz, de emellett 3 éve jár TSMT-re is."

Ha 3éve jár TSMT-re és az iskola érettségi felmérésen is határon van, akkor nem valószínű, hogy csak a számolás a "mumus". Szerintem inkább neked könnyebb, mert azt jobban el tudod fogadni, de ez a gyereknek nem segítség. Érdemes lenne vizsgálatot kérni a ped.szakszolgálattól, mert ha pl.tényleg csak a számolással van gond, akkor lehet pl.diszkalkulia, amin nem segít, ha visszatartják az oviban, az meg végképp nem, hogy azzal "kínozod." De lehet olyan ok is, amire jó, ha marad még 1 évet, vagy megy suliba, de kaphat felmentést valamire stb. Ezt te nem fogod tudni eldönteni és így segíteni se.

Üdv, egy tanító

2023. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 babyboom567 ***** válasza:
100%

Szerintem túlgondolod,és biztos,hogy rossz a módszered a tanításra.

"Persze nyilván idővel "bemagolja", de szerintem érteni nem érti, pl azt hogy az hogy 11,12 stb uaz mint 1,2 csak elé mondjuk hogy tízen.. nem érti meg."


És ezt baromi rosszul gondolod,hogy az 1 meg a 2 ugyanaz mint a 11 meg a 12.Sem a számképe, sem mennyiségre,köze sincs egymáshoz, ezzel jól összezavarod a gyereket.

És kezdj meditálni,mert nagyon kegyetlen lesz a suli,ha így állsz az egész tanuláshoz.

2023. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!