Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud megtanulni...

Miért nem tud megtanulni normálisan számolni?

Figyelt kérdés

A fiam 6 éves lesz és vannak problémái a számolással. Ki vagyok tőle borulva.

Nincs senki, aki tudna tanácsot adni, hogy mit tegyek, a rokonságban senkinek nem volt ilyen "problémája". Tanult emberek vagyunk, egyszerűen nem is tudom mit gondoljak. Szörnyű kimondani de a szerintem neki van valami baja. Szégyellem már ezt az egészet, úgy jön le, mintha nem foglalkoznánk vele pedig de.


Szóval, még ovis. elszámol 20-ig de gyakran kihagyja a 18-at.

10-20-...100 mondjuk 50-ig.

Próbálkozunk, számolunk vele, mégis nagyon lassan jutottunk el oda is, hogy 10-ig tévesztés elszámoljon.


Türelmetlen vagyok vele, mert évek óta szenvedünk.. egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ha egy hosszú incselkedő mondokát meg tud tanulni, akkor 5 számot (pl. 10, 20, 30, 40, 50) miért nem.


Persze nyilván idővel "bemagolja", de szerintem érteni nem érti, pl azt hogy az hogy 11,12 stb uaz mint 1,2 csak elé mondjuk hogy tízen.. nem érti meg. A kis pajtásai már tavaly, középső csoportban számoltak simán, ő meg még most sem… csak makog, kihagy számokat..

Pedig esküszöm próbálkozom. Most legújabban elkezdtük járatni fejlesztő pedagógushoz iskola előkészítőre, meg logopedushoz, de emellett 3 éve jár TSMT-re is.


Összességében amúgy teljesen átlagos gyerek, nem kell a szomszédba mennie a huncutkodásért. Eleven, mozgása rendben van. Babaként normálisan fejlődött, az első dolog amivel le volt maradva az a beszéd... De kb 3 évesen az is beindult.

Rajzol, legozik, kirakózik, mondókázik, érdekli az olvasás írás, de a számolás az nála mumus.


Nagyon szeretném ha sikerülne és belejönne, de már bevallom annyira türelmetlen vagyok én is vele, hogy nekiállni sincs kedvem. (Általában pl séta közben szoktunk számolni kocsikat vagy házakat vagy ereklyéket stb, vagy a Lego ház sorait vagy a kockákat megszámoljuk, szóval próbálom játékosan csinálni de ha nem erőltetem akkor nagyon hamar elveszti a lelkesedést, és amúgy már én is mert olyan érzésem van, hogy nem jutunk egyről a kettőre.


Oviban egyébként volt valami felmérés hogy érett-e az iskolára de mindig éppen a határon van. Óvónő azt mondta hogy nem biztos benne, hogy jó lenne neki kezdeni az iskolát jövőre. (De mivel decemberi így majdnem 8 éves lenne… ha marad még egy évet és már így is 4 éve jár..)


Kihez vigyem, mi a baja?



2023. okt. 31. 20:36
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
80%

A differ egy rég elavult teszt, amit már sehol se kellene használni.

A gyereknek nem számolnia kell tudnia a végtelenségig elsőre, hanem a számfogalom kialakulása a lényeg. Több, kevesebb, ugyanannyi ismerete, összeadás-kivonás 5-ig (!). Nem tovább!

Még kettessével se szánoltatunk a 6 éveseket, nemhogy tizessével!

Döntsd el, hogy azt akarod, hogy maradjon mêg vagy sem. Ha igen, beadod januárban és kész. Ha nem egyértelmű, majd akkor elküldik pszsz-hez.

2023. nov. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen tesztet tettek elém. Nyilván olyat, amit előtte kitöltöttek vele.. na, az 1-21-ig szamolason kívül a visszaszámlálásra kapott csak pontot. Van ez a számkörök átlépése. Ha nem tudja, hogy mondjuk a 20 után a 30 van (mert nem is kell tudnia) akkor, hogy várják el, hogy átlépje..?


De inkább leszarom, majd beszélek az óvónővel ha összefutunk (nálunk ez is egy külön kihívás, mert reggel még nincs délután még már nincs ott..) aztán elviszem ahova kell.


Mindenesetre én értem, hogy szarul csinálom de gondoljatok csak bele, hogy aki nem ért ehhez de anyaként azt tapasztalja hogy a gyereke valamiben gyengébb mint a többi az megijed ettől és akárhogy is de segíteni akar a gyerekének. Lehet én túl lőttem a célon azzal hogy idegesitem magam (de azért én igyekeztem ezt a gyerek felé nem kimutatni) de ettől még nem kell még jól belém is rúgni, meg kiosztani, hogy érezzem magam még szarabbul.


Nekem nem tanító a szakmám, de még csak a közelében sincs a tanításnak, de anyaként ösztönösen segíteni szeretnék a gyerekemen.


Éppen azért, mert nem tudom mik a lehetőségek ezért kérdeztem itt, erre legtöbben lehordtak.


Én nekem zsigerből van egy olyan tulajdonságom, hogy ha valaki kér tőlem segítséget, olyanban amihez én értek, meg akkor is, ha én tudom, hogy óriási hülyeség amit kérdez, akkor sem megalazom, hanem segítek neki, elmagyarazom és a végére okosabb lesz, nem megalázott. Itt mindenki nagyon segítőkész és okos, mindenkinek minden evidens és jól földbe is döngölik azt aki nem tud vagy netán nem jól csinál valamit.


Az hogy nem írtam le a gyerek összes parameteret a fejlődése során meg az én dolgom. Az hogy volt idegrendszeri fejletlensege, és abból eredően kisebb problémái az megint az én dolgom. Azokat a torna réges-régen helyretette. A beszedinditas miatt kezdte ahogy írtam is, a felmeres pár dolgot még feltárt (aminek semmi köze a mostani állapotához) de ezek az állapotok már nem állnak fenn. Nyilván annak sincs köze az állapotához, hogy kakált-e tegnap így azt se írtam le. Nem tudom egyesek itt mit várnak a másiktól de jó lenne már visszavenni a másik ember megalazasabol.


Aki kicsit is értelmes választ adott annak köszönöm, ahogy mondtam majd az óvodában egyeztetek és kész. Ennyi.

2023. nov. 1. 08:02
 23/46 anonim ***** válasza:
57%
Erre is van már kód. Az amit csinálsz a gyerekednek okoz önbizalom hiányt feleslegesen, nem tudom mi a neve, de ez is olyan mint a diszgráfia
2023. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Írták fentebb. Nem csinálok neki ne aggodjal miatta, de köszi a választ.
2023. nov. 1. 10:16
 25/46 anonim ***** válasza:
37%

"Mindenesetre én értem, hogy szarul csinálom de gondoljatok csak bele, hogy aki nem ért ehhez de anyaként azt tapasztalja hogy a gyereke valamiben gyengébb mint a többi az megijed ettől és akárhogy is de segíteni akar a gyerekének. Lehet én túl lőttem a célon azzal hogy idegesitem magam (de azért én igyekeztem ezt a gyerek felé nem kimutatni) de ettől még nem kell még jól belém is rúgni, meg kiosztani, hogy érezzem magam még szarabbul."

Belegondoltunk. Azért írtuk, hogy ne csináld, mert nem szükséges, nem kell tudnia. Nem tudom ebben mi a beléd rúgás. Utána folytattad, hogy de mások is tudnak. Ezért újra leírtuk, hogy akkor se kel kell tudnia, ha mások tudnak. Te ezen megsértődtél, de ha még 100x leírod, hogy mit nem tud, akkor is azt fogjuk írni, hogy nem kell tudnia, mert ez egy tény. (#21 egyébként jól leírta, de mielőtt elkezdenél neki hosszú sorokban műveleteket írni, nem, nem úgy.)

"Az, hogy nem írtam le a gyerek összes parameteret a fejlődése során meg az én dolgom. Az hogy volt idegrendszeri fejletlensege, és abból eredően kisebb problémái az megint az én dolgom. Azokat a torna réges-régen helyretette."

Hogy lenne már a te dolgod, ha az a kérdésed, hogy "hova vigyem, mi a baja?"

Leírtad, hogy nem értesz hozzá. Már csak azt kéne belátni, hogy, ahhoz se értesz, minek lehet köze hozzá. A tegnapi kakilásnak például nem, a megállapított idegrendszeri értetlenségnek meg lehet, ahogy a múltbeli beszédindításnak is.

Mivel megfordultatok már egy pár helyen, gondolom tudod, hogy a csecsemőkori! mozgás-és beszédfejlődéséről is tesznek fel kérdéseket, sőt a születése körülményeiről, még a terhességről is. Olyankor is megsértődsz, hogy ennek nincs köze hozzá, téged ne alázzanak meg, vagy elfogadod, hogy a szakember majd tudja, minek lehet köze hozzá?

2023. nov. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további kioktatásodat. Sztem lapozzál. Továbbra is úgy gondolom semmi közöd hozza.


Érdekes, van aki tud normálisan válaszolni de te továbbra is velem vagy elfoglalva. Remélem nem a tanító vagy ezzel a stílussal.

2023. nov. 1. 13:44
 27/46 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg jól làtod, mondom mit csinálj!


Papírboltban van kétfajta fejlesztő füzet, disz megelőzőek! Esélyes, hogy diszkalkuliás.. teljesen jól látod, a legtöbb gyerek képes ilyesmire, aki nem, annak gondja van, de azért tolják ki a határt, hogy biztosra tudjanak menni, előjele meg van most is. Ha most nehéz később sem lesz jó matekból, de ez nem feltétlen értelmi gond, hanem csak matematikai is lehet.


Vedd meg a könyveket, töltsétek ki, ahogy most csinálod játsszatok sokat és majd alakul. Rá ne rakasd a diszt a szakszolgálatnál, csak majd ha bukdácsol, óvakodn az SNI besorolástól. Tornáztatni felesleges. Vegyél smartgameseket, hogy megnézd az iqjàt, vagy 4+os is, de ha beszéd, olvasás írás oké, akkor ez disz lesz. Azzal nem tudsz mit kezdeni; olyan marad örökre, de élete tragédiàja legyen, hogy nem jó matekból. SENKI nem hibáztat titeket, szerintem nagyon jó anya vagy, mert észlelted és segíted kreatívan játékokkal és utána kérdezel. Mindenki szeretné, ha a gyereke tudna boldogulni és hozni az átlagost, de ez nehéz. Annyi hogy elsőben 20ig van számolás, azzal minimális gondja lesz csak. Előre vegyél számegyenest!

2023. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudod esetleg milyen fejlesztő könyvet vegyek? Most a felkészítés, amire jár diszlexia prevenció, de azzal a fejlesztő szerint nincs probléma. Vagy úgy tűnik egyelőre számára, hogy nincs probléma, de szeptember óta nem volt még olyan sok alkalom, gondolom még lehet bármi.
2023. nov. 1. 14:41
 29/46 A kérdező kommentje:
Mármint értem, hogy a diszlexia nem uaz mint a diszkalkulia de a diszlexia prevencióra van fejlesztő könyvünk (adta a tanárnő) de diszkalkulia prevenciós könyvet nem ismerek. Így értem az előzőt, ebben kérem a segítséged. Köszi.
2023. nov. 1. 14:43
 30/46 anonim ***** válasza:
64%

Na, végre megjött a hős, akire eddig vártál! Aki laikusként látatlanban megállapítja a gyerekedről, hogy diszkalkuliás, amit te majd egy könyvvel jól kinevelsz belőle 🤣

Igaz is, véletlenül se vidd szakértőhöz, aki diagnosztizálni tudja. Nehogy megkapja a szükséges fejlesztést hozzáertőtől! Sokkal jobb megvárni, amíg "bukdácsol" és megutálja a sulit, mert önhibáján kívül nem tud teljesíteni 👏

2023. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!