Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-9 éves lányotokat mennyire...

8-9 éves lányotokat mennyire nevelitek nagylányosan?

Figyelt kérdés

Van telefonja?

Van hozzá net?

Tablete? Arra net?

Mennyire netezhet szabadon?

Fb, insta, tiktok?


Festi a körmét?

Sminkelhet?

Szőrtelenít?


Milyen filmeket nézhet? Pl?

Mesét vagy 12+ besorolású élőszereplőseket?


Hol tart a felvilágosítása?

Menzesz? Szex? Mit tud?


Hanyadik osztályos? A fentiekkel kilóg a korosztályából, vagy az osztálytársai is ilyenek, ahogy a fentiekkel jellemeztétek?



dec. 24. 08:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%

nem sminkelhet szőrteleníteni nincs mit.

Telefonja van(nem okos) feltöltőkártyás, net nincs rajta

Facebook, insta tiktok nincs nem is lesz még jó pár évig

Napi 2 órát netezhet szabadon, tanulás után, ha nem romlik a tanulmányi eredménye

Szünetekben festheti a körmét gyerek körömlakkal(1-2 nap és lekopik)

Szexről nem igazán beszéltünk nem foglalkoztatja, neki a fiúk még a fúúj kategória:-D

Még nem menstruál, de már beszéltünk róla.

Leginkább meséket néz, vagy 1-2 élőszereplős családi filmet(ma pl a Reszkessetek betörők lesz soron)de azt ellenőrizzük mit néz. Tavaly még nem érdekelte, csak a Jégvarázs.

dec. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
56%

Van laptopját nettel.

Van messengere és Facebookja.

Nincs instaja és tiktokja.


Nem sminkelhet,nem festi a körmét,nem szortelenit(ugyan mit is szőrtelenítene még.)


Rajzfilmeket,vígjátékokat nézhet.


Tudja mi az a menzesz,nem tudja mi az a szex.


Nem lóg ki sehonnan sem,negyedik osztályos(a menzeszrol csak azért tud mert egy koraerett kislánynak már megjött az osztályból


10 éves lesz januárban.



Egyébként egy 9-10 éves meg nem kamasz,hanem kislány

dec. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Nincs telefonja, nincs tablete, a miénket se használja, nincs igény rá. Nem netezik, csak együtt szoktunk, ha kérdez és megnézzük együtt.

Egyébként nagyon egyedül vagyunk ezzel. Már a 4 éves tesója csoporttársai is videójátékoznak, tiktokoznak.

Nem festi, én se festem, nem is sminkelek, nincs ilyen minta előtte, max. a nagyija. De egyébként zsigerből lányos, szereti a szoknyákat, ruhákat, mondjuk azokat én is.

Szőrtelenítés - félve várom a pillanatot, amikor zavarni kezdi. Sötét hajú (kék szemű), hófehér bőrű, a pihéi is feltűnők.

Filmek - semmi. Még meséket is ritkán.

Felvilágosítással le vagyunk maradva. Nem az a kérdezős típus. A testvére születése se hozott sok kérdést annó. Nekem kell kicsit nyomni a témát. Vettem könyveket (testünk működése..).

2. osztályos, 8 éves. Osztálytársai között a többség már nagyon nagy lány. Fizikailag és érdeklődés tekintetében is. Csak pár olyan van, mint amilyen ő: igazi kisgyerek, aki még hisz a télapóban, várja a Jézuskát.

dec. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
79%

Van egy 10 éves, és egy 8 éves lányom.

Telefonja a nagynak van, internet nincs rajta, csak itthon használhatja wifivel. Facebookja van, rokonokkal, barátokkal beszélgethet rajta, ezt szoktuk ellenőrizni. Netezni nem nagyon szokott, inkább játszani.

A kicsinek még nincs telefonja, a miénken szokott állatos videókat nézni, játszani.

Mindketten szeretnének sminkelni, nyáron, szünetekben szoktak kísérletezni. Ugyan ez igaz a körömfestésre is. A szőrtelenítés egyiküknél sem aktuális még. Ha az lesz engedni fogom, inkább mint hogy kényelmetlenül érezzék magukat.

Meséket is szoktak nézni, meg élő szereplőseket is. Általában csak olyat nézhetnek amiket már mi is láttunk és tudjuk milyen.

A menzeszről tudnak, a nagynak van olyan osztálytársa akinek már megjött.

A szexről nagyvonalakban tudnak. A rokonságban született baba, ezzel kapcsolatban beszélgettünk kicsit.

A nagy negyedikes, a kicsi elsős. Hasonló a korcsoportjuk.

dec. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
59%

Nekem majdnem 9 èves fiam van.

Telefonja van, itthon netezik vele, mobilnetje nincs.

Facebookra, instàra, tiktokra njncs regisztràlva. Tiktok videìkat egy ideig nèzte az apja telefonjàn. Szabadon youtubeozhat.


Hajat festeni engednèm, egyelőre nem èrdekli.


Fel van vilàgosìtva. Ebbe beletartozik: szex, beleegyezès fontossàga, vèdekezès, nemi betegsègek emlìtès szinten. Menstruàciò, menstruàciòs eszközök.


Csak a legdurvàbb filmeket nem engedjük neki nèzni.


Magàntanulò (nem Magyarorszàgon), magyar rendszer szerint 2-os lenne.

dec. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

8 éves.


Van telefonja?

Egy ideig a régi telefonomon nézett mesét, most azt nem kapja meg, tableten matekozik.


Van hozzá net?

Saját net nincs.


Tablete? Arra net?

Nem saját, csak tanul, esetleg rajzol rajta.


Mennyire netezhet szabadon?

Nem tud netezni. Youtube-on tud keresni pónit meg hercegnőt. :D


Fb, insta, tiktok?

FB van kamu néven, de csak messengert csináltunk, hogy a mama küldjön neki néha üzit, de úgyis én nézem meg.

Tiktok videót a tévén youtubon szokott nézni, a squid game dalát még a 3 éves is énekli, itt csak a tortaarcbanyomást nézték, de a férjem simán nézi a nappaliban ezeket, hiába szóltam, hogy ne.


Festi a körmét?

Szünetben előfordul, hogy én befestem neki, szereti. Iskolába nem, max a kisujját csillámmal.


Sminkelhet?

Labelloja van, csillogós meg a cseresznyésnek színe is van, este bekeni és csücsörít. :D Farsangkor festett szemet.


Szőrtelenít?

Nem


Milyen filmeket nézhet? Pl?

Leginkább mesét néz, meg pl. Kevint. De a férjem révén ma nézett Csillagkaput, az tetszett neki. Meg mindenféle gyilkolás is szokott menni, de nem igazán érdekli, rémálmai sincsenek. Egyébként szerintem pl. a Fűrész láblevágós jelenete kevésbé visel meg egy gyereket, mint a Coreline, az előbbit nem tudja hová tenni, valami fazon rinyákol és lefűrészeli a lábát, de a Coreline, bmmeg, az pszichohorror a gyereknek, van a másik cuki anyád, aztán gombszemet akar varrni rád meg pókszerű boszorkány lesz és bezár?


Mesét vagy 12+ besorolású élőszereplőseket?

Bármit, ami kb. neki való.


Hol tart a felvilágosítása?

Tudja kb., hogy van a fütyi, meg csók, de nem igazán érdekli.


Menzesz? Szex? Mit tud?

Tudja, hogy vérzek, meg oda kell tenni a fütyit.


Hanyadik osztályos? A fentiekkel kilóg a korosztályából, vagy az osztálytársai is ilyenek, ahogy a fentiekkel jellemeztétek?

2. osztályos, kb. ennyit tudnak, most a Jézuska létezése volt a téma.

dec. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
43%

Ez is egy olyan kérdés, ahol csak az kap jó értékelést, aki a digitalizációba neveli a gyerekét, és már most körmöt festhet a gyermek. :)

A tőbbiek lemaradott nézetű rosszakarók...

dec. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Ugyan nem pontozok, mert nem anyaságmérce a kérdés, de ahogy látom (és ez tetszik), pont a másik irányba ment el a pontozás.


A 23-as választ én is írhattam volna, kb. így vagyunk. Abszolút gyerek még. Tegnap este ugrálva örült, hogy azt hozta a Jézuska, amit kért.

dec. 25. 09:04
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Itt is az van lepontozva, akinek a válasza nem tetszik az átlag szülőknek..
dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
80%

Több sulira látok rá, van ahol a másodikos 8 évesek sminkelnek a mosdófülkében, az én gyerekem és a barátnője "árulta be őket", hogy "oké, hogy sminkelnek, de csak különleges alkalmakkor tegyék, ne az iskolában". Lemosatták velük. Az enyém harmadikos.


Tablete 5 éves kora óta van, kellettek a logikai, ügyességi, memória játékok, kirakók, iszonyú hasznos. Net van rajta(wifi), de külön programmal kezelem, letölteni sem tud bármit és arra van nevelve, hogy a reklámoknál fordítsa le a tabletet.


Korábban nézett youtubeot meg játszott játékot(kirakó), de csak mikor hallottam, kb 1 éves korától ilyen ajándékbontogatósdit meg bogyó és babócát, zenét meg ilyesmit. Aztán egyszer hallottam valami furcsa videóra nyomott rá torz hanggal, ahol meseszereplők különféle módon haltak meg, pár percig nézte, azóta odafigyelek. Nekem is új volt, hogy ilyen tartalmak vannak youtubeon, azóta tudatos vagyok. (előtte is max fél órát nézte egy nap).


Szóval volt egy szünete, aztán bejött a tablet, majd laptopon játszottunk játékokat. Nem netezhet egyedül, ez jelenleg is így van, de mondta, hogy digikultúrán beilleszthettek a netról képet és pl találtak olyat, hogy a mikulás beleszrt a kéménybe.. ott szabad a net.


Emailje, messengere van, ezeket én kezelem, a messengeren csak velem beszél, ha nem vagyok a közelben. Festheti a körmét, de nem akarja, gyerek és normál csillámos lakkja is van egy ideje, nem igazán érdekli, gondolom mert a körme rohadt kicsi és tövig van rágva, úgy nem finom. Egyébként ha én kifestem nem rágja le, szóval majd fogom ezt alkalmazni leszoktatós módszernek. Párszor már sminkelhette magát és engem, engem jobban szeret, meg pár babát, mert rajzlapra rajzoltam arcot, azt is, de bohócsmink megy kb. Nagyon gyér és világos szőrzete van, egyszer átmentem a két szemöldök közt ilyen berregős formázóval, azt se tudta mi van, a mai napig nem tudja, de mivel ez csak borotvál, így gyorsan visszanőtt. Most volt fellépése, megint megcsináltam neki, mikor hónapokig nem. Simán nézhet élőszereplős 12est is, 16ost is, ha áttekerem a "rossz" részeket--wednesdayt megmutattam.


Sima szexről a tudományos oldalról tud mindent képekkel, perverziók, erőszak, többfajta szex, prnó, krva, nyilván nem, de már találkozott ilyesmivel az osztályban "kóstold meg a fszom" ... menstruációról kb 5 éves kora óta, de sosem csináltam belőle titkot.


Más sulikban a szex elég erőteljesen megjelenik(prnó, imitálás) 2-3 osztályban. Mivel vannak 9-10 éves menstruáló lányok, szerintem ezeket fontos korán elmondani.


Én úgy láttam, hogy a fiúk anyukái nem mondanak semmit a gyereknek, nem beszélnek velük normálisan, az apukák meg nyomnák bele a kissrácokat a szexbe.. A lányokkal meg az apukák nem beszélnek, az anyukák meg annyit mondanak, amiket mi is, nem lóg ki a gyerekem. Van, aki többet sminkel, van, aki kevesebbet tud nála, szerintem pont középen vagyunk kütyüzésben is. Annyi, hogy biztos ti is észrevettétek, hogy vannak bújtatott szexuális tartalmú reklámok, amiktől én irtózom és a kelleténél jobban védem a gyerekem. Pl az a kis játékos sötét hajú kardos srác, aki szexcéllal mászik fel szexi nőkre aztán pl megeszik a szoknyájuk alul kiugró fogas szájas lény.. vagy ilyen bőrbetegségreklámok, ahol gyanúsan farokalakú minden. Utálom az ilyesmit. Meg felugró reklámok ahol ilyen chatszexes oldalakra csábítanak. Nagyon zavaróak, és ezeket a gyerek is látja, ezért nagyon igyekszem szelektálni.

dec. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!