Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-9 éves lányotokat mennyire...

8-9 éves lányotokat mennyire nevelitek nagylányosan?

Figyelt kérdés

Van telefonja?

Van hozzá net?

Tablete? Arra net?

Mennyire netezhet szabadon?

Fb, insta, tiktok?


Festi a körmét?

Sminkelhet?

Szőrtelenít?


Milyen filmeket nézhet? Pl?

Mesét vagy 12+ besorolású élőszereplőseket?


Hol tart a felvilágosítása?

Menzesz? Szex? Mit tud?


Hanyadik osztályos? A fentiekkel kilóg a korosztályából, vagy az osztálytársai is ilyenek, ahogy a fentiekkel jellemeztétek?



dec. 24. 08:50
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
83%

"kellettek a logikai, ügyességi, memória játékok, kirakók, iszonyú hasznos"


És ezt csak tableten lehetett egy 5 évesnek?

Amikor sokkal jobb kézzelfogható módon, nem pedig egy képernyőt tapizva (szem-kéz koordináció, szenzoros inger, térbeliség, szerialitas...)

dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 8 éves volt, nyomógombos telefonja volt, kifejezetten telefonálásra. 10 évesen kapott okostelefont és laptopot, de a telefont az apjától, én még nem akartam. A laptopot tőlem, az én régi laptopomat iskolai feladatokra, mert elkezdtek informatikát tanulni, másra nem is használta. Smink suliba semmi, itthon sem, de lehúzható gyereklakk volt. Én elhatároztam, hogy soha nem fogok hazudni neki, így, 8 éves korára, saját kérdései alapján "felvilágosult", nem látott "olyan" filmeket, de el lett neki mesélve minden, plusz felvilágosító könyvet is kapott, korának megfelelőt, később meg több ilyen "lányok könyve" félét. Rajzfilmeket és családi filmeket nézett, nézhetett, amit sajnáltam, hogy a Gumball-t engedtem nézni, ezen kívül csak korosztályának megfelelő meséket, filmeket. De az apja sajnos már ekkor engedett neki néhány 16+-ost is, amin nagyon kiakadtam. Nem erotika miatt volt 16+-os, hanem inkább erőszak miatt. Pl Kong, koponyasziget. Ezekkel nem lógott ki, több osztálytársának volt már okostelefonja.
dec. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
29%

31es, ne költs már hozzá, ki mondta neked, hogy csak ilyen érte? De mikor a dokinál vártunk, nem vittünk 30 darabos kirakót.. Igen, kellettek neki, sok olyan játék is volt, amit nehéz/nem lehet megvalósítani a valóságban. Pl imádta az öntögetős játékot, amikor egy kémcsőben különböző színű folyadékok voltak és meg kellett oldani, hogy kémcsőként egy színt tartalmazzon. Illetve nagyon szerette még azokat a kirakókat, amik szabálytalanok voltak, berakott pl egy kacsát, szabálytalan furcsa síkidomok alkották és ki kellett rakni. Tudod mekkora háttérmunka lett volna ezeket elkészíteni, mikor megoldott vagy 250et? Kegyetlen hasznos volt és minden gyereknek javasoltam. Volt még pár ilyen nagyon okos játék, láncreakciósok, meg az ismételgetős szótanulósok, meg a szóalkotós(szókirakó), amit amai napig imád és profi benne. Meg a duolingó.. NAGYON hasznosak. Nyilván játszottunk scrabblet is meg tangramot meg ilyeneket, de ezek megkönnyítették az egészet. Hatalmas mennyiségű smartgamest is elfogyasztott a gyerek egyébként 3-4 éves kortól mostanáig. Akkora mértékű tudást és munkát spórol meg.. ha én csináltam volna mindet, semmire sem lett volna időm, se türelmem. Nem feltétlen jobb, hanem MÁS. A gyerekek agya nagyon gyorsan fejlődik, és az enyém nem nagyon szeretett várni, mert oldotta volna meg a következőt. Kirakóból is mindig nagyon gyors volt, és van pl a hogyan húzzuk át egy vonallal játék.. abban is profi volt és nem volt olyan ügyes olyan korán ceruzával, mint amilyen ügyes volt ujjal. Meg volt még amit szeretett egy csomó, nem tudom összegyűjteni az összeset, de a nagyrészét nem lehetett volna pótolni mással, csak ha az életem áldozom a játékkészítésre neki. És persze nem is hordozhatóak. A montessori torony játékot is szerette, és hiába ment jól neki telefonon 2-3 évesen, élőben nem volt olyan ügyes(bár a miénk kicsi volt), mert sokkal összetettebb mozdulatokat igényelt, mint a telefon. A gyerekek agya mint a szivacs, mikor kicsik, a gondolkodásuk villámgyors(tanulásnál), a testük pedig nincs azon a szinten. Így hiába rajzolt pl arcot, kocsit, állatot 2,5 évesen(tehát volt hozzá agya, meg nem volt lemaradva finommotorikában), de sokkal jobban tudott képességeinek megfelelő logikai játékokat játszani, amihez nem kellett mozdulatok is.


Ha újra kicsi lenne, megint így csinálnám. Az, hogy az egyik megvan, nem jelenti, hogy a másik hiányzik, és az az egy óra naponta, ami alatt egy kisgyerek lenyom 100 pályát, még mindig csak egy óra a napból, nem azon fog múlni semelyik másik készsége. Türelmetlen és okos, és én majdnem biztos vagyok benne, hogy a sok logikai és memóriajáték-többinger- miatt értelmesebb a kortársainál. A sok rendes játék miatt pedig fejlődött más területeken. Én nagyon szívesen megmutatnám ezeket a játékokat minden kétkedőnek, pl tessék, ezzel is sokat játszott. Le tudnád utánozni kütyü nélkül olyan gyorsan, ahogy megold egy pályát? Hány órád menne rá, csak, hogy elkészítsd a környezetet? Mennyi pénzt, mennyi időt venne el a gyerektől?


[link]


Korábban ezt le lehetett játszani normálisan ingyen, és valami kegyetlen értelmes logikai játék, amihez memória is kell.

dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!